Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Aktuality

MX GP v lokti plus Herlings rozhovor

aneb co s českým motokrosem ...

Ale jo Já vím, loket je za náma a tady stále nic….musím se omluvit ale GP mě nějak nebere a hlavně když se jede v Českém Lokti do kterého přijelo tisíce holandských fanoušků, aby podpořili své hrdiny. Českých fanoušků bylo taky dost, ale bohužel mohli pouze postávat vedle bláznivých holanďanů a jiných cizinců a jen se smutně dívat jak povzbuzují své motokrosové hrdiny. Možná to tak nebylo ale takto bych se cítil já kdybych tam byl a myslím že když se nad tím zamyslíte tak určitě budete souhlasit a cítit to co cítím já. V každé zemi, v které se jede MX GP (v Evropě) má daná země jezdce kterého domácí mohou podporovat…. My však ne .

Ale jasně, už vás slyším… vím o MX3 a o tom jak si tam naší kluci vedou a samozřejmě jsem rád, ale pyšný nejsem. …proč nemáme pilota v MX2 ? Proč nemáme pilota v MX1 ? Proč nemáme pilota s hezkým zastoupením co by odjel celou sezónu AMA SX a MX alespoň v první dvacítce ? Já vím, už teď vás vidím, jak se usmíváte nebo se smějete, ale mi je z toho k pláči. Již jsem v této zemi pátým rokem a bohužel musím konstatovat, že až tak moc se nezměnilo. Řeknu vám, že se raději podívám na český mistrák nebo velkou Moravu než na MX GP v lokti. Důvod ? Stydím se a vadí mi že nejsme schopni vychovat jezdce, co by se tam dostal a hrdě reprezentoval Český motokros, který před mnoha lety ještě chodil pyšný a po boku naší Čezety hrdě reprezentoval naší vlast . Stále přemýšlím čím to všechno je. Že by se v ČR rodilo málo talentů? Doufám že ne …. Peníze, ekonomická situace v ČR a hlavně mentalita národa a jejich myšlení budou hrát velkou roli v neúspěchu českého motokrosu, co se týká světové scény. Už dlouho přemýšlím o programu (dotovaným motokrosovým svazem a tudíž ministrem kultury a sportu) který by umožnil několika vybraným talentům z ČR, aby mohli podstoupit několika měsíční tréninkové programy ve vyhlášených MX kempech v USA a po té se zúčastnit kvalifikací a kompletních závodů na Loretě Lynn což je poslední krok k AMA. Samozřejmě pokud vám je sedmnáct let a dominujete MX2 jako Herlings nebo Roczen tak to je trochu rozdílná situace. Myslím že talentů by tu bylo dost a jejích tatínků co by s tímto souhlasili taky ALE!?

Kde vzít ty peníze ? Co takhle mega sponzoři našeho sportu jako je LR Cosmetic nebo Bonwer ? Kdyby se tihle dva dali dohromady tak by se tento program mohl klidně zrealizovat, ani by to nebolelo a český motokros by měl odrazový můstek a naději na znovuzrození…. Milión sem, milión tam a výsledky žádné. Nemyslete si že o tomhle jenom píšu, už jsem se o vše pokusil ale vše skončilo u odmítnutí první schůzky….. sakra že jsem se zase nechal unést, ale to nevadí někdo o tom psát musí . Jestli vás tohle pobouřilo, rozčílilo nebo cokoliv jiného tak se vám omlouvám a pokud máte nějaký nápad nebo potřebujete třeba jenom vypustit přetlak v parním kotli tak pro vás mám dobrou zprávu. Všechny stránky mají možnost komentářů takže s chutí do toho .

.

Stefan Everts a jeho svěřenec Jeffry Herlings.

.
Málem bych zapomněl na loket….. Takže všichni už učitě víte že Herlings a KTM oslavují jejich druhý titul ve třídě MX2. Cairolimu opět nevoněla trať v Lokti a skončil na celkovém pátém místě. Desalle si naopak trať pochvaloval a s přehledem vyhrál závod. Kevin Strijbos a Ruský pilot Evgeny Bobryshev měli super den a uzavřeli pódium. Cairoli má stále náskok devadesáti bodů takže určitě nemusí mít strach o svůj titul který již velice brzy obhájí. Nyní se však pojďme přečíst, co nám k tomu všemu řekl sám Král písků a veškerého povrchu na této planetě Jeffrey Herlings.

Jaký byl tento víkend ?


Herlings:
Bylo to bláznivé…tolik médií, kamarádů a fanoušků, kteří mě tady přijeli podpořit, připadal jsem si jako doma v Holandsku. Bylo tady tolik Holandských fanoušků, bez kterých bych se tu cítil osaměle takže všem moc děkuji. Vyhrál jsem obě rozjížďky a s nimi i můj druhý titul což je absolutně báječné.

Jaký byl rozdíl mezi tímto titulem a tím loňským ?


Herlings: Tento titul je absolutně jiný než titul z roku 2012. Minulý rok jsem musel opravdu bojovat, abych ten titul vyhrál. Tommy Searle byl velice rychlý a já jsem musel dělat, co bylo v mých silách. Byla to velice emocionální sezóna v které jsem byl jednou dole a jednou nahoře. Tento rok to bylo mnohem jednodušší. Zatím jsem vyhrál všech čtrnáct závodů a od perfektní sezóny mě dělí pouze dvě rozjížďky které jsem nevyhrál a to díky pádům hned po startu. Tento rok je v této třídě spousta rychlých jezdců, ale já jsem byl po celý rok rychlejší. I když to bylo letos jednodušší tak jsem musel pořádně makat, abych byl tam, kde jsem a nyní jsem opravdu šťastný.


Jak by ses porovnal se svým bývalým týmovým kolegou jménem Ken Roczen ?


Herlings:
Ken Roczen…. Ten kluk je na jiném levelu ale myslím, kdybych s ním nyní závodil tak by to byl pořádný souboj. Před dvěma léty zde dominoval ale ne tak jako já jsem dominoval v této třídě tento rok. On byl v roce 2011 lepší, ale tento rok jsem v této třídě nejlepší já a to s velkým náskokem.


Jak bude vypadat zbytek roku 2013 ?


Herlings:
Chtěl bych vyhrát zbývající tři závody této sezóny což by byl další rekord, protože to tady ještě nikdo nedokázal. Potom se samozřejmě budem připravovat na MX národů, kde ještě nevím jestli pojedu na 250 ne 350 ale určitě se moc těším. Bude to zábava závodit s Američany.


Co k tomu dodat ? Herlings je neuvěřitelně rychlý a určitě bych ho rád viděl v AMA ale to se asi nestane. Taky si myslím že Herlings na MX národů pojede na KTM 350 což znamená že se bude potýkat s Dungey a Villopoto ( chci to vidět).


Děkuji za váč čas....Mike-C-Fast….

« zpět na přehled

Komentáře

09.08.2013 20:38 ktm304
Herlings by v AMA zvítězit neměl problém!Spíš naopak.
09.08.2013 20:37 ktm304
Herlings by v AMA zvítězit neměl problém!Spíš naopak.
07.08.2013 23:05 greenmonster450
Herlings jede jako dabel ale s Tomacem a Roczenem by to nemel jednoduche. Ve tride MX2 to je slabota .. V AMA to je jina palba nez v MX2 ale taky verim ze by jel dobre, pocitam treti az ctvrte misto . Jinak si myslim ze to tu je zabite a potrva to jeste moc dlouho nez uvidime cechy v MX1....ale asi nikdy v AMA
07.08.2013 15:46 KupcMa
ja myslim že jeffrey na 250 jede moc a v ama by se vůůbec neztratil ba naopak !! musquin na herlingse nemá.. a to je na bedně

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce