Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Aktuality

Monster Cup je za námi....

 aneb jak to dopadlo v Las Vegas...

 Takže tady máme poslední závod této sezóny, ve kterém jsme mohli vidět skoro všechny elitní jezdce AMA a to z obou tříd. Monster Cup je za námi a absence jezdců jako jsou Ryan Villopoto, James Stewart a Ken Roczen byla znát a věřím, že tento fakt mohl být pro mnohé důvodem, že si na tento závod nekoupili lístky nebo nevstávali ve tři ráno, aby se na tento závod podívali živě. Takže rychlá rekapitulace pravidel tohoto závodu. Jedou se tři hlavní závody a každý má pouze deset kol. Třída je pouze jedna, ve které jedou kluci z obou tříd 250 a 450. Trať je mix prvků z SX i MX a každý jezdec musí jednou za každý závod projet úsekem trati zvané Joker Lane, která každému jezdci ubere kolem čtyř vteřin. Pokud se vám povedou tři holeshoty, tak vyhrajete obrovskou Toyotu Thundru a pokud se vám podaří vyhrát všechny tři závody, tak si domů přinesete 1 000 000 dolarů. Tyto závody jsou také skvělou příležitostí pro amatéry aby všem ukázali, co dokážou na SX trati. Tyto amatérské třídy zahrnují  KTM 60, Super mini 80ccm na velkých kolech a All Star třída což jsou 250ky ( tito kluci tady jedou jako šílenci).

.

                                                             První závod

.

Takže v prvním závodě dostal Holeshot Tray Canard a v čele závodu se udržel až do konce. Tray Canard projel Joker Lajnou v pátém kole a zatím je jediný jezdec, který má šanci na milión dolarů. Na druhém místě se překvapivě až do konce závodu udržel Justin Hill na jeho nové RedBull KTM 450 ( v SX sezóně pojede na 250). Davie Milsaps uzavřel pódium a Eli Tomac s Baggetem uzavřeli první pětku. Bagget jel skvěle a celou dobu tlačil na Tomaca, který odolával tlaku až do konce závodu. Barcia vypadal, že měl trochu problémy na jeho nové yamaze, protože několikrát po sobě nebyl schopen projet plynule rytmické sekce tratě, což pro něho nebylo nikdy předtím problémem. Dylen Ferrandis si nevedl špatně a celý závod se držel na jedenáctém místě ale v posledním kole a v poslední zatáčce mu ujelo přední kolo, což ho posunulo na devatenácté místo.

Výsledky prvního závodu:

.

.

                                                               Druhý závod

.

Druhý závod Monster Cupu, druhý Holeshot pro Trey Canard, který opět vyhrál i tento druhý závod. Tentokrát však musel bojovat o jeho vítězství i jeho Holeshot s Davie Millspsem, který jel v tomto druhém závodě večera mnohem lépe než v prvním. Byl to opravdu nádherný závod ve kterém Millsaps najel do Joker Lajny až v posledním kole a při výjezdu z ní dal moc plynu, ustřelilo mu zadní kolo a byl na zemi, díky této chybě se Millsaps musel spokojit se čtvrtým místem.Skvěle si také vedl Justin Hill, který opět dojel na druhém místě nebezpečně blízko Canarda. Tomac se díky Millsepsové chybě dostal na třetí místo a uzavřel pódium.

Výsledky druhého závodu:

.

                                                           Třetí závod:

.

Než začneme třetí kolo tak musím říct, že Canard odvedl skvělou práci v obou závodech, Dva Holeshoty a dvě vítězství. To na co chci ovšem poukázat, je obrovský tlak, pod kterým musí Canard před tímto třetím a posledním závodem být. Ještě jeden holeshot, ještě jednou projet Joker Lajnou, ještě jedna výhra a je to doma ! Nová Thundra a 1 000 000 dolarů…….. Takže start je za námi a Canard ztrácí šanci vyhrát Toyotu Thundru protože startuje na čtvrtém místě a holeshot patří Andersonovi.. Davie Millsaps se rychle dostává do čela a začíná skvělý souboj mezi Canardem a Millsapsem, vypadá to, že oba dva mají stejnou rychlost a Canard se marně snaží o předjetí. Canard je těsně za Millsepsem, bere to drsným venkem a zachytává o mantinelové kostky. Canard jde k zemi a ocitá se na šestém místě za Malcolmem Stewartem. Když se Canard pokouší o předjetí, tak zachytává o Stewartové zadní kolo a jde opět k zemi.                            Dodatek k ranní reprtáži: Justin Hill měl velkou smůlu, když na startu spadnul a pár jezdců ho jemně převálcovalo. Kdyby se tak nestalo, Justin Hill by měl největší šanci vyhrát tento závod. Millsaps je stále v čele a tyto Canardové chyby pomohly Millsepsovi vyhrát tento Monster Cup a 100 000 dolarů. Na druhém místě dojíždí Eli Tomac a pódium uzavírá Ryan Dungey. Barcia a Bagget se střetli na trati, což se změnilo v dost brutální pád ..

.

Barcia a Bagget .....

.

Canard měl největší šanci vyhrát 1 000 000 dolarů ale....

.

Millsaps jel nádherně ale v tomto závodě měl více štěstí než nerychlosti, teda alespoň v prvních dvou závodech... Justin Hill 2-2 i Canard 1-1 spadli...

Výsledky třetího závodu:

.

Celkové výsledky Monster Cupu:

.

Dodatek k ranní reportáži: Ráno jsem byl KO ale nyní bych rád dodal malé shrnutí ve stylu "co my na to ?" Já osobně jsem držel palce Canardovi a Millsapsovi... Canard jel nádherně a troufám si říci, že kdyby nespadnul tak by Millsapse dostal. Byl neustále na jeho zadním kole a v momentě kdy spadnul, tak byl tak blízko Millsepse, že sklonil hlavu před roostem ( hlína od zadního kola) a v té chvíli vyjel asi o dvacet čísel ven a najel do té postranní kostky..Já vím, závodění je závodění ale rychlost měl v tomto závodě nejvetší Canard. Škoda... Na druhé straně Canard jezdí na Hondě celý život a tohle byl Millsapsův první závod na Kawě, takže klobouk dolů a jak říkal " muhehe" jde vidět, že Millsaps z doby Rockstar Suzuki nic neztratil. Justin Hill ml totálně překvapil ! Nechal za sebou celou elitu AMA veteránů jako Dungey, Tomac, Barcia, Bagget atd… Kluk bude té KTMce letět ! Barcia má co dělat aby svou Yamahu vyladil a Dungey je Dungey ….

Děkuji za návštěvu ....Mike-C-Fast....

« zpět na přehled

Komentáře

20.10.2014 12:32 Twitch
takze teraz buda do A1 :D alebo dake video od albertsona ? :))
19.10.2014 17:53 MIKE
Jo jo...právě jsem se na to díval znovu a říkali to tam..dik .
19.10.2014 13:05 Jirka
Jinak Miku ten Justin Hill jel na 450 a ne na 250
19.10.2014 11:13 vafo | email
Tray super praca skoda toho miliona alebo thundry :D dufam ze aj v sx 2015 bude mat taku formu,ale Barcia nic moc na to ze pisal aku dobru moto ma.
19.10.2014 09:21 Jirka
muhehe stewart byl ocisten akorat to nenabylo jesta pravni moci tak mu to nedovolili.....
19.10.2014 09:06 muhehe
trej super, měl sem koně a ten vyhral, jak, to uš se nikdo ptat nebude .-) doufejme že se milsaps nezrani a sx 2015 bude jeho, na suzuki byl jediny kterej z přehledem poražel, jak bubaka tak zrzka, uvidime co na to kenik. bude mit těžkeho soupeře, o bubakovi raději nemluvim, udajne je sice čistej ale nejel, je to podobne jako u zrzka, hodně řečí ale všechno se potvrdi až na startovni braně, bud tam bude nebo ne a duvod neni podstatnej.
19.10.2014 08:44 saitek
Od R.Dungeya som cakal viac. Nejak neni forme od MXON. Naopak Canard ma prekvapil, nechybalo vela a mohol byt po Villopotovi druhy jazdec co vyhral milion dolarov.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce