Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Aktuality

Mezinárodní mistrovství České republiky, Pacov 2014

 aneb Hon na oranžády !

Moc vás všechny zdravím a než si přečtete tuto skvělou reportáž, tak vás musím seznámit s jejím autorem, kterého jsme právě přijali do naší redakční rodiny MXkings ! Jeho jmeno je Tomáš Zouhar a mnozí z vás ho již určitě znáte z video dílny zvané Tudydudy2 . Tomáš nám nyní připravil tuto hezky napsanou reportáž, ale jeho hlavním dílem jsou video reportáže, dokumenty a veškerá video tvorba spojená s naším sportem. Tomáš také natočil video z tohoto závodu ( atmosférovku) na kterém nyní maká dnem i nocí a brzy ho budete moci zhlédnout zde na MXkings a samozřejmě na jeho kanálu YouTube: www.youtube.com/user/tudydudy2 Takže Martin Plesník a Mike-C-Fast vítá Tomáše do rodiny a doufáme, že se vám jeho tvorba bude líbit !

.

 Mezinárodní mistrovství České republiky, Pacov 2014 - Hon na oranžády

.

Jedni na ně nedají dopustit a druzí je zase nazývají "oranžovým morem".ˇŘeč je o bicích rakouské továrny KTM, které dominují evropskému (a za chvíli i zámořskému) off- roadovému závodění. Nejinak tomu bylo i na druhém podniku, celkem sedmidílného seriálu Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu, jež se odehrál uplynulý víkend v Pacově na Vysočině. Tzv. Pacovský propad, který přítomný komentátor často komolil na Pacovský přepad, již v minulosti patřil k jednim z nejhezčích MX tratí u nás v republice. Letos tomu nebylo jinak. Nově vybudovaný systém podchodů zajistil divákům přístup i do těch nejodlehlejších částí trati a kompletní oplocení dráhy zase dávalo větší jistotu jezdcům, že jim tam nikdo neskočí (aspoň teoreticky).

Třetím novinkovým počinem od pořadatelů bylo vytvoření proskakovací sekce v druhém sektoru trati. Z té se původně měli radovat jak přihlížející, tak i samotní aktéři, závodníci. Pravdou ovšem bylo, že jumpy neměly tu správnou ostrost svých hran. Výsledkem bylo především dopoledne velké množství krizových situací, které šly napříč celým startovním polem (viz maďar Szvoboda a jeho crash, video níže) a narozdíl například od podchodů se proskakováky nedočkaly příliš nadšených reakcí. Teď už ale k závodění.

Dopolední tréninky a kvalifikace

Po napůl propršené sobotě byla pacovská trať v neděli po ránu dost mokrá. Zajížděné časy jezdců se proto přímou úměrou snižovaly přesně podle toho, jak moc  se snižovalo množství bahna na trati. Díky vysokému počtu riderů v "emexdvojkách" se kvalifikace této třídy jela na dvě části. Z každého dějství téhle "bitvy o flek" pak v MX2 postupovalo dvacet nejrychlejších. Ostatní třídy rošt ani plně neobsadily.

Veteráni

Klasické třídy MX2 a MX1 doplnila v Pacově letos poprvé třída Veteránů. Bývalí velcí paliči dokazovali, že i přes narůstající číslovku v kolonce "věk" mají stále na to, aby na trati předváděli efektní souboje a zvlášť na lídra všech měřených jízd, Honzu Mrázka, byla radost se dívat.

 .

Mrázek Jan 

.

MX2

Slabší, ale o to jezdecky dravější třídu malých čtyřtaktů, kterou ještě pořád (díky bohu, jinak by mi ty uši asi už fakt upadly) oživují mladí střelci na dvoutaktních dvackách, ovládly rideři týmu Buksa/Ados. S červenou tabulkou po Pacovské hlíně létající francouz Jaulin a často nedaleko za ním jeho týmový kolega, maďar Szvoboda, potvrdili svou nadvládu, kterou již naplno předvedli minule v Kaplici. Ač se také na KTMce jedoucí Češi jako Sukup, Krč nebo Kovář snažili a naplno využívali skvělé divácké kulisy, která je často mohutně hnala vpřed, ani jednomu z nich se nepovedlo cizáky dohnat, natož pak uhnat. V první rundě tak jako první dojel Jaulin, za ním Szvoboda a Sukup. V rozjížďce číslo dva to byl pro změnu zase Jaulin, rakušan Walkner a Krč.

Zajímavost: V první rundě bramborový Ruda Weschta, sedlající sytě žlutou Suzuki týmu BV Racing, byl v rozjížďce číslo 2 z pozice číslo 4 nevybíravě poslán k zemi Bencem Szvobodou. Ruda se ale nedal. Rychle vstal, a z příčky numero devět udělal nakonec příčku numero šest! Během téhle stíhačky mu byly naměřeny časy až o vteřinu rychlejší než u zbytku závodníků!!

Celkové pořadí třídy MX2 závodu v Pacově:

1. Jaulin - KTM, Buksa/Ados KTM Team

2. Szvoboda - KTM, Buksa/Ados KTM Team

3. Sukup - KTM, KRTZ

4. Weschta - Suzuki, BV Racing

5. Walkner - KTM, MoToman Team

Průběžně vede Jaulin s 97 body. O deset bodů méně má druhý Szvoboda. Třetí Sukup má bodů 68.

.

MX 2 Start

.

MX1

"Po nadvládě frantíka v malejch mohl kdekdo čekat i nadvládu většího frantíka ve velkejch." Naštěstí pro většinu fanoušků v Propadu se tak nestalo. Rozjížďky velkých, často skoro půllitrových čtyřtaktních jednobuchů přinesly na první pozice konečně i české zástupce. Martin Michek, Franta Smola a Petr Smitka. To bylo ono vyvolené trio.První runda patřila bitvě Smiťour vs. Michek. Petr hned od začátku nasadil nehoráznou palici a vypadalo to, že na něj tentokrát nikdo nebude mít (zvlášť když Richier řešil podovzek svojí Kačeny). Jediným, kdo tempu Smitky skutečně stačil byl Michek. Po krásném závodě plném vyhrocených momentů nakonec jako první dojel Smitka. Druhý byl Michek, třetí Richier.

Druhá runda vynesla hned od začátku do vedení Frantu Smolu. Toho následoval Richier. Cca. ve čtvrtém kole se pak k těmto dvěma chtěl připojit i na tempu nabírající Michek, ale Richier jej na proskakovácích vlastní chybou odpálkoval k zemi. A tim to začalo! Nedokážu si představit, jak moc rudo najednou Marťas měl před očima, ale soudě podle rakety, kterou on a jeho Kačenka od té doby předváděl, tak asi hodně. Vůbec všechny tři KTM - ky v čele v tu chvíli připomínaly spíš vystřelený dělový koule, tak nehorázná palba to od těhle pánů jezdců byla. V posledních kolech to přišlo. Michek to každou zatáčku na Smolu zkoušel a když mu to už vyšlo, okamžitě se jeho strategie obrátila proti němu! Nejen emočně labilnější komentátor, ale asi i většina diváků byli v tu chvíli totálně mimo. Nakonec to dopadlo tak, jak se dalo i očekávat. Jeden z těchto dvou musel zákonitě jít k zemi a tentokrát si černého Petra vybral Smola. Skvělý závod! První tedy Michek, druhý Richier, třetí celý závod odtáhnuvší Franta Ferry Smola.

Zajímavost: Lehkou komedii předvedl kolem desáté příčky jezdící Petr Michalec. V jedné ze zatáček se pustil do jednoho z konkurentů tak nešťastně, že se řídtka jeho motorky zasekly do zadního kola onoho předjížděného. Obrovská ztráta to byla pro oba. Michalec si navíc krásně zaběhal. Jeho výstup z motorky rozhodně neměl moc daleko od toho, co předvádí jamajští sprinteři na olympiádě.

Celkové pořadí třídy MX1 po závodě v Pacově:

1. Michek - KTM, Buksa/Ados KTM Team

2. Smitka - KTM, Hulho motocross team

3. Richier - KTM, Buksa/Ados KTM Team

4. Smola - KTM, Orion - RS Petrol Team

5. Čepelák - Yamaha, Yamaha Čepelák racing team

.

Richier Florent

.

Průběžně je s náskokem jediného bodu ve vedení Richier před Michkem. Třetí Smitka ztrácí dalších čtrnáct bodů.

Skvěle připravená trať s ideálním povrchem byla, stejně jako tisícovky přítomných fanoušků, svědkem nádherných motokrosových závodů, kterým naplno dominovaly blátomilné krásky z Mattighofenu. Příštímu podniku v Dlouhé Loučce nasadil Pacov laťku sakra vysoko.

.

Kompletní výsledky zde:czechmx.cz/component/result/

.

Bence Szvoboda Crash by  TudyDudy2 alias Tomáš Zouhar

.

Díky za přečtení, T. Zouhar                                       Foto: www.czechmx.cz

« zpět na přehled

Komentáře

01.11.2014 10:17 how to buy cialis online – 7V79lCAF | email | web
Yours is a clever way of thinking about it.
01.11.2014 08:12 insurance quotes auto – ThM3uEnHvfw | email | web
That's a creative answer to a difficult question
01.11.2014 08:11 insurance quotes auto – ThM3uEnHvfw | email | web
That's a creative answer to a difficult question
01.11.2014 08:11 insurance quotes auto – ThM3uEnHvfw | email | web
That's a creative answer to a difficult question
01.11.2014 05:28 auto insurance quotes – L7SX5lExJbo | email | web
You got to push it-this essential info that is!
01.11.2014 05:27 auto insurance quotes – L7SX5lExJbo | email | web
You got to push it-this essential info that is!
01.11.2014 05:26 auto insurance quotes – L7SX5lExJbo | email | web
You got to push it-this essential info that is!
01.11.2014 01:56 cheapest auto insurance – 08QgF79Fss | email | web
Keep on writing and chugging away!
01.11.2014 00:23 business insurance quotes – XCbTPFikHy | email | web
Umm, are you really just giving this info out for nothing?
31.10.2014 21:51 auto insurance – Oiab07vYZ | email | web
Hats off to whoever wrote this up and posted it.
31.10.2014 17:19 no prescription needed prednison – uJNUCgaqGb | email | web
Economies are in dire straits, but I can count on this!
31.10.2014 16:09 car insurence rates – PJWrKUL4Dg1V | email | web
I didn't know where to find this info then kaboom it was here.
09.05.2014 17:13 Hanz 304
Špička má v oblibě KTM,protože je to taky špička.A kdyby jí v oblibě neměly tak ani na špičce bejt nemůžou!!! :-D
07.05.2014 09:45 Tomáš tudydudy Zouhar
Díky Honzo za upozornění. Já si to myslel taky, jen sem se nechal zblbnout článkem na czechmx.cz. Takže jo, v první rundě vyhrál Smiťour. A od KTM placený nejsem. Jen ta špička zkrátka má tu oranžovou v oblibě :)
07.05.2014 08:32 MAK166
Tak mi připadá,že nový pisatel Tomáš je placený od KTM . Ještě,že mám v garáži krásnou Kawasaki !!!
07.05.2014 08:20 Fiky198
Je to tam tak divně formulovaný, ale jinak hrozně hezky napsanej článek a bavil mě číst, takže Tome..vzhůru do práce a víc článků společně s Mikem a Martinem !
07.05.2014 07:29 honza
první jízdu vyhrál smitka ne michek jak je v článku uvedeno

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce