Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Aktuality

Jeffrey Herlling pod lupou..

 aneb bude někdo mít na Krále písku v roce 2014 ?

Král písku .......  Jefrrey Herlings

.

Devatenáctiletý Jeffrey Herlings  je očividně král třídy 250 a ve většině očí to je střelec, který se zapíše do historie tohoto sportu jako již nyní Cairoli, Villopoto, Everts, Carmichael a další. Když se mrkneme na třídu MX1 tak se určitě všichni shodneme, že určitě bude o čem psát a určitě se bude na co dívat. Clement Desalle, Gautier Paulin, Steven Frossard, Ken De Dycker, Max Nagl, Evgeny Bobryshev, Kevin Strijbos, Tyla Ratrray !! Tommy Searle and Jeremy Van Horebeek  jsou jezdci kteří po sobě celou sezónu pojedou jako po uzeném a rok 2014 bude v této třídě určitě vyrovnaný, napínavý a zajímavý. Moc rád bych řekl to samé o třídě MX2 ale bohužel fakta které tuhle třídu obklopují mi to neumožňují a zároveň nám předpovídají celkem nudnou sezónu 2014 teda alespoň, co se boje o první místo týče.

Takže, pojďme se vrátit k našemu super jezdci zvaném Jefrrey Herlings. Mnoho fanoušků mělo Herlingsovi za zlé, že zůstal ve třídě MX2 i po té, co v ní vyhrál již dva tituly. Herlings málem neměl na vybranou a v době kdy to vypadalo, že podmínky a nařízení FIM mu nedají jinou možnost než přestoupit do MX1, se Herlings netajil s tím, že pokud FIM tyto pravidla nezmění tak bude uvažovat o přestupu do AMA protože se cítí moc mladý na to, aby přestoupil do třídy MX1. Pravidla se týkala věkové hranice a taky toho, že pokud obhájíte svůj titul z minulého roku tak musíte postoupit do třídy MX1. Já si myslím, že FIM nechtěla přijít o dalšího talenta seriálu GP a pravidla změnila. …. Jen mezi námi, já osobně nevěřím tomu, že by Herlings jel do USA a za chvíli vám řeknu proč……  Herlings se bránil zuby nehty přestupu do třídy MX1 a odůvodňoval to faktem, že je na třídu MX1 moc mladý. Ok .. co se týče jeho věku možná ano ale co se týče jeho talentu, rychlosti a výkonosti tak ne . Tohle je těžká situace na posouzení ale když si představím sám sebe v jeho kůži, tak by se mi asi nechtělo jít zpátky do války, kterou jsem již dvakrát vyhrál…. Určitě mi rozumíte, že jo!?  Stačí se podívat na další příklad, který nalezneme v seriálu AMA ve třídě 250 nebo kdysi 125.

.

Herling je každopádně úžasný talent !!!

.

 Můžeme začít Carmichaelem, Stewartem, Villopotem, Tomacem, Dungeym a Canardem… tito kluci vyhráli maximálně dvakrát titul SX potom dvakrát  titul MX a šup šup do třídy 450 .  Tak jo,  dejme tomu, že by se ve třídě MX2 objevili talent,i kteří by teoreticky mohli konkurovat Herlingsovi a to by byl důvod proč tam chce zůstat…..  Bohužel nic takového se nestalo ba naopak! Dean Ferris měl naději, ale nyní bude v AMA. Takže kdo nám tam zůstal?  Jose Butron, Jordi Tixier, Christopher Charlier, Romain Febvre ,  Alessandro Lupino a Tonkov! Ano,  za tímto jménem jsem udělal vykřičník,  protože v mých očích je tento mladý jezdec jeden z mála který by potencionálně mohl se svou novou Husqvarnou třídu MX2 trochu zamíchat….  Jména těchto jezdců jsme viděli na pódiích a Butron dokonce vyhrál moto v Brazílii, ale bohužel co se týče Herlingse tak pokud Herlings nespadnul,  tak nechal všechny tyto jezdce  někdy i jednu minutu za svými zády a já věřím že v roce 2014 to bude to samé !

.

Překvapí Tonkov nás i Herlingse v sezóně 2014 !??

.

Nyní jsem vám slíbil, že vám prozradím důvod, proč jsem si myslel že Herlings s přechodem do AMA pouze zastrašoval. Prvním důvodem je Ken Roczen který byl poslední jezdec, který mu to v mnoha úžasných soubojích hezky ukázal a v té době stále jezdil třídu 250. Ok Ok…Už vás všechny Jeffryho fanoušky slyším jak se čertíte J .. Nikdy jsem neřekl a neříkám že Herlings není střelec ! To určitě ne, klučina jede jako nažhavená střela ALE..  vždy tam je to ALE J…  Tak jo, nyní vám  to ALE vysvětlím .   Mnozí z vás již asi hádáte správně….  Ano ..Motokros Národů . Herlings zklamal spoustu svých fanoušků a taky mne, že nezávodil na tomto skvělém závodě, kde mohl hrdě reprezentovat svou zemi. Všichni víme, že si zranil rameno ale všichni taky víme, že i po svém úrazu závodil MX GP Lierop kde vyhrál obě rozjížďky !?!  Tak jak je možné, že zvládl tento těžký a brutální závod na písečné trati ale MXoN odmítnul !?  Na tuto otázku si už musíte odpovědět sami J…. Závěrem musím znovu podotknout, že Herlings je stále skvělý šampión o kterém ještě hodně uslyšíme ale můj názor je ten, že MXoN mohl klidně odjet a také si myslím, že měl přestoupit do třídy MX1 a přenechat závodní pole třídy MX2 klukům na kterých je řada, aby  vyhráli titul který by si možná zasloužil někdo jiný…. MX je ale nevyzpytatelný sport a kdo ví!?  Možná nás i Herlingse někdo v sezóně 2014 pořádně  překvapí….

Děkuji za váš čas, a pokud máte jiný názor tak se přestaňte čertit a šup s ním do komentáře J….

.

Zde je pár videí které si rozhodně nenechejte ujít !!

.

Herlings vs Tonkov MX GP Itálie....   

.

 Úžasný souboj z roku 2011 Roczen vs Herlings...moc hezké ! Dívejte se až do konce ( moc podařené spomalené záběry) doporučuji nechat v malém okně z důvody špatné kvality... Braaabbbbb !

.

Ještě jenou děkuji za vaší návštěvu ....Mike-C-Fast....

« zpět na přehled

Komentáře

02.12.2013 22:13 KupcMa
to máš pravdu že to nikdo neví .. :D ale to byl muj názor....
02.12.2013 14:20 Mike
TYLA Ratray ...prohodil jsem si jmena... Omluva na moji strane :-(
02.12.2013 07:49 greenmonster450
A pro to měl Herlings odjet MXoN aby všem dokázal že není pouze nejlepší ve třídě MX2 ale i v celém světě třídy 250 tak jak to všem na Motokrose národů předvedl Roczen :-D
02.12.2013 07:07 Mike
TYLA Ratray ...prohodil jsem si jmena... Omluva na moji strane :-(
01.12.2013 22:43 mara
wilson pojede MXGP?
01.12.2013 22:23 manager
Kupčo, nepiš tady pořád ty sračky... :D nikdo neví jak by to bylo
01.12.2013 21:24 KupcMa
Snad příští rok .. ale to už pojedou všichni 450 .. kenny i jeff
01.12.2013 19:47 greenmonster450
Myslím že měl starch, že by dostal na frak..... Moc dobře si pamatuju jak vyhrál obě mota v Lierupu a potom řekl že nepojede MXoN.... bylo to divné !?
01.12.2013 19:44 KupcMa
jak jsem viděl kennyho a tomaca na mxon tak teda nwm jestli by na ně herlings měl .. myslím že na tom zavodě by je nepojel !

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce