Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Aktuality

Desáté kolo AMA MX Unadilla ..

 Velký den pro KTM !!

 

Tak vás opět zdravím  ..Já vím už je pátek a my si teprve budem povídat o posledním závodu ! Ale jak se říká lépe pozdě než vůbec a i když mi prázdniny a léto málem ukradly čas na tuto reportáž jsem rád že jsem se k tomu dostal protože je určitě o čem psát ! Říkám si kluci mají Google překládač ale kdo chce číst překlady které vypadají jakoby byly napsány žákem druhého stupně zvláštní školy že jo ...takže co se vůbec semlelo na tomto desátem kole AMA MX v Unadile !?

Jen pro začátek ty největší šoky nebo perličky ....Roczen vyhrál jeho první moto této sezóny AMA MX ale v druhém motu pokračoval ve své smolařské jízdě a skončil šestý !!  Na druhou stranu Marvin Musquin konečně vystoupil ze stínu svého mnohem více populárnějšího kolegy Kena Roczena a celkově vyhrál jeho první závod této sezóny AMA MX USA !!!! Super jízda a musíme nic jiného než pogratulovat !  No a co ve třídě 450 ???  Hmm to už asi víte ...RD5 a KTM si zajistila titul takže velký den pro KTM USA a taktéž RD5 !!

 No a  samozřejmě nemůžem zapomenout na velký návrat našeho jezdce " vyhraju nebo se zabiju " James Stewart !!  I když Stewart vystartoval jako první a jeho kolo bylo o dvě vteřiny rychlejší než druhý nejlepší čas tohoto závodu tak opět jeho jízda skončila pádém a to v obou jízdách , v druhém pádu si JS7 vykloubil nebo zlomil prst a tímto náš Yoshimura Suzuki Faktory Rider ukončil svou opět né moc slavnou MX sezónu ! Na druhé straně tady máme chlapa a ikonu tohoto sportu kterému zářil úsměv na jeho tváři po celý den !!!   Roger DeCoster převzal velení a vedení amerického týmu KTM v roce 2010 ale to nebylo všechno co Roger začal . S prvním dnem nástupu jako hlavní manažer tohoto týmu Roger měl jeden cíl ...a to Titul AMA !!  Roger neotálel a přivezl si z evropy dva piloty KTM aby mu vedly třídu 250 ! Kdo jiný než Marvin Musquin a Ken Roczen ale největší součástí jeho plánu bylo najmutí jeho oblíbence Ryan Dungey !  Před dvěma lety Roger najmul tohoto jezdce do týmu Suzuki a než odešel do KTM Ryan Dungey měl na poličce dva AMA tituly ....tentokrát však byla řada na KTM tým USA ! 

Uplynuly dva roky a sen se splnil ..i když nikdo netušil že RD5 bude schopen zajistit tento titul již v desátem kole přesto se tak stalo a to díky mechanické závadě na stroji od Mike Alessi který nedojel první jízdu a tímto RD5 získal dostatečný náskok na zajištění tohoto titulu !! Říkáte velký den den pro KTM ?? Určitě ano ...né jenom titul ve třídě 450 ale taktéž jsme mohli vidět oranžovou barvu na prvním stupni vítězů ve třídě 250 v první jízdě a potom díky skvělé jízdě Marvina Musqina na celkovém prvním místě !!! Ještě teď slyším jak se v rakousku oslavuje a zpívá a taky si myslím  že Roger DeCoster ještě pořád počítá svůj určitě velký bonus za tento úspěch !!

Takže i když videa těchto závodů jsou již dostupné na Allisports.com pojďme se ve zkratce podívat jak to vypadalo . Už tak technicky složitá trať Unadilla se stala ještě složitější a to díký hustému dešti který se přes trať prohnal těsně před závoděním !!

V prvním Motu třídy 450 vystartoval jako první Michel Byrne ..druhý Jake Waimer a třetí James Stewart ...Ryan Dungey byl někde na konci a to díky pádu v prvním kole !

Stewart nečekal dlouho a byl v čele závodu kde začal odklikávat nerychlejší časy tohoto závodu .....ale jako vždy to netrvalo dlouho a Stewart byl na zemi . I když pád to nebyl tak strašný Stewart měl broblém nastartovat motorku a tímto se dostal na poslední místo .. I když dojel na devátém místě určitě to nebylo to co od něho jeho fanoušci čekali ..nebo bylo ?     Dungey jako obvykle našel další rychlostní stupeň a vyhrál tohle první moto a díky tomu že Alessi nedojel moto Dungey věděl že ho od titulu dělí pouze druhé moto tohohle závodu !

Druhá jízda byla již více podobná tomu na co jsme již byli zvyklí . Andrew Short urval holeshot ..za ním Dungey , Alessi a Stewart ! Alessi jako vždy nespustil RD5 z očí ale každou minutu cítil tlak od Stewarta který tuhle jízdu ukončil předčasně se zlomeným prstem . Alessi dělal co mohl a v posledním kole se znažil Dungyho dohnat ale marně . Dungey opět vyhrává závod a jeho třetí Titul , na druhém místě necelé dvě vteřiny Mike Alessi a pódium nám uzavřel Andrew Short !

Ve třídě 250 to byl opět Rookie (nováček) Zach Bell který urval Holeshot . Ale jako předšlý závod Zach Bell nebyl schopný vystát AMA tlak a jeho holshot opět skončil s hlavou v hlíně . Od této chvíle se z tohoto závodu stalo evropské šou a to díky Roczenovi a Musqinovi kteří se doslova urvali od zbytku jezdců a tím si vytvořili jejich vlastní závod v čele tohoto závodu . A jak už víte Roczen vyhrál jeho první moto v USA a Marvin dojel na druhém místě . Blake Bagget uzavřel pódium …..

Na rozdíl od první jízdy kde všichni střelci jako Barcia , Tomac a Bagett spadli v prvním kole jsme v druhém motu viděli všechny tito střelce v čele závodu ! Barcia urval holeshot a vypadalo to že vyhraje tuto jízdu ale Eli Tomac zapnul raketový motor předjel Barciu a vyhrál tuto jízdu .na druhém místě samozřejmě barcia a Třetí místo obhájil Marvin Musquin což mu celkově zajistilo jeho první celkové AMA vítězství !

Jak to uzavřít ? Unadilla byla vždy trať evropského charakteru a nikým moc oblíbená . Letos na této trati spadlo mnoho jezdců jako Dungey ,Barcia, Tomac , Bagett, Byrne, Stewart, Zach Bell a mnoho dalších což pouze dokazuje jak náročná tahle trať je ! Na druhé straně nám tato trať přinesla velký den Pro oranžovou barvu a jednoho jezdce který se nikdy neohlížel a vždy směřoval kupředu ke svému cíli kterého opět dosáhnul ! Gratulujeme Ryan Dungey , Roger DeCoster a taky celému týmu KTM USA !  Good Job !!!

Ve třídě 450 je již o všem rozhodnuto tudíš moc drama v posledních dvou závodech očekávat nemůžeme .To všk nemůžeme říct o třídě 250 kde se to teprve rozjede a to hlavně mezi Barcia a Bagett kteří mají největší šanci na titul .

Děkuji za váš čas ….Mike-C-Fast….

450 Výsledky


1. R Dungey 1/1 KTM
2. B TIckle 2/4 KAW
3. A Short 4/3 HON
4. D Millsaps 3/5 YAM
5. Josh Grant 5/6 KAW
6. Nico Izzi YAM
7. Tyla Rattray KAW
8. P Nicoletti HON
9. K Chisholm KAW
10. Mike Alessi SUZ
11. Kiniri YAM
12. J Brayton HON
13. V Friese SUZ
14. A Howell SUZ
15. J Stewart SUZ
16. B LaMay YAM
17. R Marshall KTM
18. K Regal YAM
19. D Anderson KAW
20. J Wentland KTM


450 Bodové hodnocení


Ryan Dungey 480
Mike Alessi 367
Andrew Short 311
Broc Tickle 293
Jake Weimer 293
Josh Grant 226
Justin Brayton 202
Kyle Chisholm 182
James Stewart 163
Davi Millsaps 150
Brett Metcalfe 142
Michael Byrne 138
Nicco Izzi 123
Tyla Rattray 109
Tommy Hahn 101
Ryan Sipes 94
Robert Kiniri 73
Vince Friese 73
Ben LaMay 68
Les Smith 66


250 Umístění


1. M Musquin 2/3 KTM
2. E Tomac 6/1 HON
3. K Roczen 1/6 KTM
4. J Barcia 7/2 HON
5. B Baggett 3/5 KAW
6. J Bogle HON
7. W Hahn HON
8. J Anderson SUZ
9. M Davalos SUZ
10. J Nelson HON
11. B Wharton SUZ
12. J Canada HON
13. M Stewart SUZ
14. Z Bell HON
15. T Baker HON
16. C Thompson YAM
17. R Sipes YAM
18. A Martin HON
19. D Tedder KAW
20. J Hayes KTM


250 bodové hodnocení


Blake Baggett 436
Justin Barcia 412
Eli Tomac 408
Ken Roczen 385
Marvin Musquin 336
Wil Hahn 255
Blake Wharton 215
Jason Anderson 206
Jessy Nelson 189
Travis Baker 168
Jake Canada 149
Malcolm Stewart 137
Alex Martin 119
Justin Bogle 112
G Swanepoel 106
Ivan Tedesco 105
K Cunningham 96
Martin Davalos 80
Kyle Peters 73
Zack Freeberg 57

« zpět na přehled

Komentáře

17.09.2012 09:40 kochy
Kde to vázne? Už dlouho žádná aktualitka?

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce