Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Aktuality

Davie Millsaps

 Zajímavý rozhovor jen pár dní před Glen Helen...

 Psal se rok 2013 a všichni s napětím očekávali začátek AMA SX sezóny v které byla spousta dohadů a spekulací,  kdo bude v čele této superkrosové sezóny. Spekulací bylo hodně ale ani jedna z těchto spekulací nezahrnovala jméno jezdce Davie Milsaps, kterého vlastně ani nepozvali na předsezonní tiskovou konferenci. Musím se přiznat, že Millsaps proklouzl také pod mým radarem analýz a spekulací týkajících se AMA SX sezóny 2013. Davie však všechny překvapil, když byl v čele bodového hodnocení po dobu devíti závodů a své vedení v bodovém hodnocení ztratil až v desátém kole v Daytona SX. Po tomto závodě měl Villopoto 202 bodů a Milsaps 200. Tohle nikdo nečekal ale i když Millsaps titul nevyhrál a Villopoto začal zbytek sezóny absolutně dominovat, tak si Davie Millspas udělal pořádné jméno a všichni se na něho začali dívat jinak. Potom přišly dva úrazy kolena za sebou a Millsaps byl z kola ven a proseděl celou MX sezonu 2013 a SX sezónu 2014 na gauči.Tohle byla opět dost dlouhá doba, která stačila na to, aby všichni opět zapomněli co Millsaps dokázal v roce 2013. Nyní je tento jezdec ve stejné situaci, v které byl před začátkem SX sezóny 2013 ale pár věcí  se změnilo, Davie se chystá závodit motokross ale tentokrát na KTM namísto Suzuki, která mu v roce 2013 tolik vyhovovala. Nyní zde máme rozhovor s tímto skromným jezdcem, v kterém Davie odpoví na spoustu zajímavých otázek…. Reportér je známý Steve Matthes, což znamená, že to bude stát za to…

.

.

RacerX:  SX sezóna ti letos celá utekla a nyní se chystáš zahájit sezónu MX. Jak se cítíš a jak se všechno rýsuje ?

Davie Millsaps:  Všechno už bylo v naprostém pořádku, ale nedávno jsem si opět trochu oživil staré zranění z měsíce Září minulého roku, kdy jsem si poranil mé chodidlo. Měl jsem nějaké problémy se špatně srostlými kostmi a tak, nic až tak vážného ale opět jsem nemohl pár týdnů jezdit, což znamená, že v Gelen Helen nebudu připraven tak jsem měl v plánu. Prvních pár kol se prostě budu muset rozjíždět,  abych  se dostal zpět do mé závodní formy. Je to opravdu velká smůla, ale už jsem si nemohl dovolit zameškat více závodů. Musím tam být a závodit.

RacerX:  Můžeme se na to podívat i trochu z pozitivní strany. Už to je dlouho co jsi nedozávodil celou motokrosovou sezónu, ale v superkrose jsi nikdy nechyběl.  Nemyslíš, že ti ten půl rok volna mohl prospět ?

Davie Millsaps:  Letos to bylo poprvé po sedmi letech, co jsem se díval na SX v televizi. Bylo to nezvyklé, protože jsem se vždy díval na motocross. Nyní se ale moc těším a chci se zúčastnit všech dvanácti kol a mít skvělou sezónu. Možná se mi to nepovede hned na začátku, ale snad se v průběhu sezóny dostanu tam, kde bych měl být.

RacerX: Ano,důležité je dokončit obě rozjížďky a ke konci každé, pořádně zabrat. Pamatuji se, že v Hangtownu si byl vždy dobrý.

Davie Millsaps:  Určitě ano, v Hangtownu jsem byl vždy dobrý a věřím, že se mi podaří dostat do formy, než se tento závod pojede. Myslím, že v Hangtownu už budu mnohem lepší než v Glen Helen. Po pravdě řečeno nemám v této sezóně žádné cíle. Důležité je závodit a zlepšovat se s postupující sezónou, to je mým cílem.

Racer X: Slyšel jsem, že jsi měl poněkud zvláštní operaci kolena, jak to vypadá ?

Davie Millsaps: Co tím myslíš: „poněkud zvláštní“ ?

RacerX: Přece máš v koleně umělé vazivo, nebo něco podobného, že jo ?

Davie Millsaps:  Nechce se mi věřit, jak rychle se tyto zprávy šíří.

RacerX: Myslím, že to byl někdo z tvého týmu, kdo mi řekl, že máš něco umělého v koleně.

Davie Millsaps:  Ano, zatím s tím nemám problémy, jediný problém byl ten, že tato operace není v USA povolena.

RacerX: Tohle byl možná důvod, proč to někdo nazval „ zvláštní operací“ ale já si myslím, že to je absolutně v pořádku.

Davie Millsaps:  Ano, tato operace je povolena po celém světě, jenom ne tady.

RacerX: Takže, to koleno i to umělé vazivo se zahojilo a je to v pořádku ?

Davie Millsaps: Ano mé koleno je stoprocentně v pořádku.

.

.

RacerX: Můžeš mi vysvětlit, proč jsme na začátku SX sezóny slyšeli, že budeš zpět v Houstonu a nic. Potom jste říkali, že to bude Atlanta a zase nic. Nakonec jsme se dozvěděli, že žádný SX nebude ?!?

Davie Millsaps:  Moje koleno nebyl ten problém, to co mi bránilo závodit, bylo moje chodidlo. Když, jsem začal znovu jezdit po úrazu chodidla, tak jsem si znovu poranil koleno, ale největším problémem bylo stále moje chodidlo. Pořád jsem s tím měl problémy a musel jsem podstoupit tři operace. Nyní je ale konečně vše v pořádku a my jsme připraveni na sezónu.

RacerX: Vidím, že jeden problém následoval druhý…. Jak se cítíš na tvé KTM, která je pro tebe určitě  stále nová ?

Davie Millsaps: Zatím jsem neměl opravdu dost času, abych byl schopen dělat nějaké závěry. Když jsme jí začali pořádně testovat, tak jsem se zranil. Potom jsem dlouho nejezdil a nyní znovu testujeme. Každopádně postupujeme tím správným směrem a to je zatím vše co vám můžu říct.

RacerX: Tvůj kontrakt letos končí, proslýchá se, že hledáš nový tým ?

Davie Millsaps:  Věděl jsem, že tato otázka přijde .

RacerX: Musím se tě zeptat.

Davie Millsaps: Máš pravdu, můj kontrakt bude končit.

RacerX:  Jak to zatím vypadá? Kdy si myslíš, že se něco dozvíme ?

Davie Millsaps:  Jak jsi řekl, můj kontrakt je u konce a zkouším to, kde se dá. Chtěl bych to mít za sebou co nejdříve, ale momentálně opravdu nevím, kde skončím.

RacerX: Myslíš, že můžeš zůstat u Rockstar ?

Davie Millsaps:  Nevylučuji to .

RacerX : Jak se ti líbil letošní supercross, když jso ho sledoval ze svého gauče ? James byl o hodně lepší a RV začal dominovat v druhé polovině. Jaký je tvůj názor na tuhle poslední sétií AMA SX ?

Davie Millsaps:  Měl jsem z toho takové smíšené pocity , víte jak to je . Sedíte na gauči a říkáte si: „ já bych udělal to a tam zase ono“ …. Samozřejmě Ryan Villopoto vyhrál jeho čtvrtý titul za sebou a jeho dominantní jízda v druhé polovině série mi připomínala toho starého Ryana, kterého si všichni pamatujeme z minulých let.  James byl také úžasný, bylo skvělé vidět, že to v něm stále je když začal dělat ty věci, které dělá jenom James Stewart.

RacerX: Byl jsi Stewartovou jízdou překvapen ?

Davie Millsaps:  Určine ne. Věřím, že překvapený nebyl nikdo. Bylo to více něco jako: „Konečně….. James se vrátil, vítej na zpět“. Taky jsem si myslel, že některé jezdce uvidím vícekrát na podiu ale tak to tady chodí, každý můžeme mít špatnou a dobrou sezónu.

RacerX:  Všichni víme, že Ty a Martin Davalos jste moc dobří kamarádi. Co na to všechno říkáš ? Martin měl osm bodů náskok a kdyby se nezranil, tak by titul určitě vyhrál, muselo to pro něho být devastující. Co jsi mu na to řekl ?

Davie Millsaps:  Určitě by to bylo super, kdyby se nikdo nezranil a celý boj o titul by se rozhodnul až v Las Vegas, to by asi bylo ze všeho nejlepší. Martin Davalos mi zavolal asi tak pět minut potom, co se mu to stalo. Bylo mi ho opravdu moc líto, byl z toho opravdu moc špatný. Konečně,  to po tak dlouhé době vypadalo, že získá jeho první titul a pak mu osud tuto šanci vyrval z jeho dlaní v poslední chvíli. V té chvíli toho nebylo hodně, co bych mu mohl říct, aby se mu ulevilo. Jenom jsem mu řekl: „ Brácho, Vím, jak se cítíš .. já jsem prožil to samé,  když mě shodili v roce 2005 a taky mě to stálo titul „… Vím, že to je trochu jiné, protože on je nyní zraněný ale když se to v roce 2005 stalo mi, tak jsem také brečel. Je to jenom titul….on je nyní zapálený a věřím, že se mu to v roce 2015 podaří.

 

RacerX:  A co tvůj týmový kolega Jason Anderson ? Klučina se celkem ukázal, že jo ? Věděl jsem, že bude dobrý ale ne až tak dobrý.

Davie Millsaps:  Jak to myslíš: „ ne až tak dobrý“ !?

RacerX: Prostě loni vyhrál jeden závod a my jsme si mysleli, že bude dobrý…

Davie Millsaps:  Ano vyhrál ke konci sezóny když…..

RacerX: Nemyslel sis, že to v sobě má, že  je to tak !?

Davie Millsaps:  Jen chci říct, že ty jsi ho neviděl každý den, když trénoval…..

RacerX: Ano to máš pravdu, já jsem ho neviděl….

Davie Millsaps:  On měl velkou touhu vyhrát a to mu dodávalo spoustu síly, i když si myslím, že těch prvních pár kol by raději vyhrál jiným způsobem, než jak to bylo. ( předjel Seely v posledním kole)Anderson měl skvělou sezónu a já jsem rád hlavně pro tým, který si to nejvíce zasloužil.

RacerX: Můžeš nám říct něco o přechodu ze Suzuki na KTM ?

Davie Millsaps:  Ano, jak jsi říkal předtím, když se mi nestal nějaký úraz tak se stalo něco jiného. KTM byla vybrána týmem, protože nám nabídli týmu velkou podporu. Bylo dobré vědět, že lidi jako Roger DeCoster a Lan Harrison jsou na naší straně. KTM není špatná motorka o čemž nás již pár jezdců přesvědčilo. Moc dobře vím, kde míříš. Všichni se mě pořád ptají, proč jsme změnili motorku a proč jsem já změnil motorku. Já jsem nic nezměnil, v tomto rozhodnutí jsem neměl žádné slovo, prostě jsem to musel přijmout.

RacerX : Já jsem se Tě na tohle ale neptal.

Davie Millsaps: Vím, že jsi se tuto otázku nezeptal ,ale já chci, aby v tom už bylo jasno a všichni věděli, že tohle nebylo moje rozhodnutí a nemohl jsem s tím nic dělat. Pro tým to v té době byla jediná cesta. Motorka je dobrá a KTM nabídla týmu plnou podporu což je pro každý tým velice důležité.

RacerX:  A co Ezra Lusk, stále tě trénuje ?

Davie Millsaps:  Ano už to bude čtyři roky a všechno jde skvěle.

RacerX: Povídáte si někdy o jeho skvělých soubojích s Tim Ferry ?

Davie Millsaps: Ano, Ezra o tom dost často mluví, ale také mi řekl o tom, jak jsi ho jednou pořádně vytočil … ….

RacerX: Ták jo, to by bylo pro dnešní den všechno, moc Ti děkuji za tento rozhovor. Opravdu si toho vážím. Těším se na sezónu MX a je fakt škoda, že nebudeš připravený na sto procent….

Davie Millsaps: Ano musel jsem ti to říct, protože nechci být zase kritizovaný. Pro tvou zajímavost, můj první den na motorce bude jen pár dní před závodem v Glen Helen tak mi už dej pokoj ok ?

Racer X: Ano určitě….Jednou tady byl jezdec, který si před sezónou poranil koleno, ale nikomu to neřekl. Já jsem mu řekl, že by to měl zveřejnit , aby všichni věděli, proč nebude na začátku sezóny  až tak dobrý a hlavně aby lidi jako já  ( novináři)  nepsali zbytečné věci… Myslím, že když jezdec řekne pravdu o jeho zdravotním stavu, tak to je jenom pro jeho dobro.

Davie Millsaps: Přesně tak a proto jsem ti to řekl už teď !

 

Tak to bylo celkem zajímavé, že jo… Takové rozhovory jezdců moc rád nepřekládám ale, když se dal dohromady Steve Matthes a Davie Millsaps tak jsem hned věděl, že se v tomto rozhovoru dozvíme spoustu zajímavostí.  Každopádně to vypadá, že Millsaps a Anderson se asi moc rádi nemají… Taky je nám asi jasné že Oranžová barva a Davie Millsaps se moc nepohodli… Poslední věc kterou Matthes napsal mě trochu zarazila a mám takové tušení, že se bavil o Villopotovi.. no ale to už je nyní stejně jedno. Určitě budeme přát Millsapsovi úspěšnou a hlavně bezúrazovou sezónu.

.

Děkuji za návštěvu ....Mike-C-Fast... 

 

 

 

« zpět na přehled

Komentáře

01.11.2014 05:29 insurance auto usa – wtPQrVGw40U | email | web
Knocked my socks off with knowledge!
01.11.2014 03:23 get cheap car insurance – 7k9EZaZXb | email | web
Now that's subtle! Great to hear from you.
31.10.2014 19:18 best price on accutane – 2z0lJMTvd | email | web
If not for your writing this topic could be very convoluted and oblique.
25.05.2014 08:38 muhehe
greenmonster450 , musel by si čixt včechno co sem psal a pak by si se dozveděl už davno že pokud andersou pujde na husku 450 rock star, pak milsaps nebude mit pravděpodobně misto v tymu. z toho duvodu že andersou vysledky letos měl a milsaps ne. to že anderson pujde do husky bylo znamo asi před mesicem ne li dříve,(stejně jako přestup roczena a neučast zrzka v mx). spolu z rock star ale nebylo jiste jestli přejde do třídy 450, to ukazalo testovani ktere anderson prodělal a bylo předběžně rozhodnuto. přesne body smlouvy nikdo nezna, takže oficialně do 450 by měl jit ale co ukaže další pul rok testovani to nikdo nevi, takže milsaps sice momentalně angažma nema ale v rockstaru zavřene dveře taky ne jak sam naznačuje, taky čekaji co předvede v mx, ostatně on na to čeka každy. milsaps nehleda novy tym protože neni spokojeny z motorkou :-) to snad nemuže byt duvod u nikoho. co se tyka toho co sem nedavno cca mesic dva zpet napsal bylo myslim že milsaps měl stejne časy z RD 5 na treninku, po operaci kolene a to bylo hodne davno, tehdy sem psal že to nevypada že by mu ktm neseděla ale tehdy byly o přestupu andersona na husku informace venku, akorat se nevědělo do jake kubatury andersoun pujde, takže milsaps relativně nemel v rosk star misto leda že by jeli 450 oba a to je asi blbost. no to je fuk ne ? stejne pišu kokotiny. :-) hele a uvažovali ste o tom že andersou už husku jede tedka ? akorat v jinejch barvach :-) :-) :-) kdo rozezna husku od ktm v letošnich barvach rockstaru :-) moc zeli moc zeli :-)
22.05.2014 19:21 honza
tak comeback se nekoná, Milsaps se GlenHelen nezůčatní
22.05.2014 18:11 greenmonster450
Muhehe ! Myslím, že si trochu protiřečíš.... nedávno jsi tady Mikovi psal, že Millsaps není spokojený s KTM a že pojede něco jiného !?? Snad Husky ? Proč by Millsaps hledal nový tým kdyby byl s KTM spokojený !?
22.05.2014 15:02 Jirka
muhehe : kde ty si to prosím tě měřil?
22.05.2014 00:34 muhehe
tak ted ti majku moc nerozumim, proč by se anderson a milsaps neměli mit radi a proč oranžova barva a milsaps se nepohodli. tomu fak nerozumim. nikdo z jezdců rockstar teamu, nerozhodoval o tom jakou motorku pojedou a ani nemužou o tom rozhodovat, to že rock star nabidla podporu ktm je a bylo jedině dobře. byl to špičkový tah od ktm který přinesl nejlepší výsledek pro všechny ve třídě 250, uvědomme si že ktm obsadila ve třídě 450 druhe , třetí a šesté místo a ve 250 první, co vic by si mohla jakakoli značka přát. navic evropská v americe . ano ve 450 rockstar neuspěl apravě díky tomu že nejel millsaps a ano i kdyby jel tak nemusel uspět. ale ktm obsadila přední pozice a da se říct že dominovala startovním polim v obou třídach. o co de. už jsem to tady řikal milsaps po operaci kolena když vlezl na motorku tak měl stejne časy na my trati jako RD 5 kterej byl rozjetej, měřil jsem to protože byly spolu na treninku, nevim už přesně jesi tam netrenoval i opičak a nebyl milsaps od něj ve dvou vteřinach plus minus na kole, to fak nevim, ale na to že neseděl na motorce vubec a netestoval tak to určitě nevypadalo že by mu ktm neseděla. ja myslim že to o motorkach až tak uplně neni, zajimave je že ve třidě 450 se furt mluvi o motorkach komu co a jak moc sedi o nastavení a bla bla bla a ve třídě 250 je to uplně šumak, tam se zase propíraj jezdci hlavně. neni to na palici ? kawa taky nacpala prachy kam se dalo a jakej je vysledek, nebejt zrzka tak ve 450 je kawa na 14 mistě což ani nikdo nevi a ve dvě pade je to pruměr, většina zrakvenejch lidi sedlala kawy je to snad špatna motorka co jim neseděla ?

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce