Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Aktuality

Další počtení z klávesnice Ryana Villopota

 aneb " Up Date" z Evropy

 Tak…. Komentáře jsou již spuštěny, tak uvidíme, zdali se nám podařilo vyzrát nad přechytralým virem. Dnes tady pro vás mám další zprávu od Ryana Villopota, kterou napsal pro nás, všechny jeho fanoušky. Spekulací jak se Villopotovi bude dařit nebo nebude je na internetu více než dost a to je důvod proč jsem v tomto momentě dal přednost jeho vlastním slovům. No a až přijde ten pravý čas, tak se do těch spekulací sezóny MXGP 2015 pustíme i zde na MXkings.

.

Ryan Villopoto “ Europe-Up Date“

Nyní, když jsem měl šanci si trochu oddychnout, tak se s vámi všemi mužů rozdělit o to, co jsem dělal před pár týdny v Evropě. Takže co jsme dělali ? Určitě jsme strávili spoustu času za volantem, jen co je pravda. Bylo to něco jako Jížní Kalifornie s menším provozem ale mnohem většími vzdálenostmi, teda jestli tomu chcete věřit ( ha ha)…  Co na tom všem bylo ale nejhorší !? Nemůžete absolutně jet přes rychlostní limit ! Jsou tam všude kamery !

Tak jo nyní vážně, když jsem tam přijel, tak jsem šel přímo do týmové základny, kde jsem se seznámil s novými lidmi a taky jsme měli poradu o tom, co budeme v týdnu dělat a co bude Tyla Rattray testovat. Nejednalo se o nic speciálního, jenom pérování a pár náhradních dílů. Taky jsme testovali letošní nastavení a zkoušeli jsme také něco na příští rok, jak jsem řekl, nic extra. Na druhé straně musím říct, že to je osvěžující jako nádech čerstvého vzduchu, když pracujete s týmem, který je tímto sportem zapálený a tento sport je pro něho vášní. ( ale ale..že by Villopoto narážel na jeho tým v USA kde vše zřejmě bylo jenom business a prachy !?!? )

Navštívili jsme čtyři různé tratě a Tyla testoval na třech z nich. Jedna trať byla v Německu, druhá ve Francii a třetí v Holandsku. Prvních pár dnů trochu pršelo, takže tratě byly trochu zablácené. Na trénovaní  by to bylo dobré, ale my jsme potřebovali testovat, takže jsme se sbalili a museli někam jinam.

Většina tratí v Evropě tam jsou už hodně dlouho, takže jsou většinou o hodně menší než ty naše tady v USA.  Největší rozdíl od našich tratí je v povrchu. Tratě od sebe mohou být vzdálené 30 minut až jednu hodinu a povrch se změní z písku na tvrdý podklad a skončí to na kamenech.

Ve Středu jsme letěli do Španělska kde jsem byl u doktora který se stará o hráče z největšího fotbalového týmu na světě „ Barcelona“ . Je to velice vyhlášený odborník. Já jsem si chtěl pouze ověřit, jestli je moje koleno v pohodě na jeden den ježdění. Chtěl jsem si vše otestovat a hlavně jsme potřebovali vědět, jestli budu chtít něco změnit nebo upravit. Doktorovi se mé koleno líbilo a zeptal se mě, kdo mě operoval. Když jsem mu řekl, že to byl doktor Tom Hackett ze Steadmanovy kliniky tak věděl o koho se jedná , což mi dodalo sebedůvěry. Všechno vypadalo skvěle, doktor mi sdělil dobrou zprávu, takže jsme se vydali zpět do Belgie, kde jsem si trochu zatrénoval.

Byl jsem opravdu překvapený, jak dobrá tato motorka byla. Nemuseli jsme změnit vůbec nic. Začal jsem s mým letošním nastavením a mými standartními komponenty. Po první jízdě jsem vyzkoušel nové týmové  součásti a vše bylo perfektní. Jezdili jsme na písečné trati v Německu, což pro můj první den ježdění nebyla zrovna ta nejlepší trať, protože na písku se nedá jet pomalu, takže jsem musel jet trochu agresivněji, než jak bych jel na normální trati se standartním povrchem. Všechno mě potom děsně bolelo, ale bylo to super, být zpátky na motorce.

V tomto okamžiku stále hledám dům, kde budu v Evropě bydlet. Mám několik typů a taky mi pomáhalo pár lidí, co to tam znají velice dobře. Místo kde budu bydlet, by mělo být blízko základny mého týmu a na závody budu cestovat od tamtud. Pro cestování si pravděpodobně pořídím nějakou dodávku. V Evropě je vše menší ale mají tam takový malý „ Opal“ J který má zásuvné boční dveře a namontovanou přepážku. Takže to bude náš dopravní prostředek na naše cestování.

Taky jsme tam měli velice dobré jídla. Nic bláznivého jenom nějaká Italská kuchyně. Největší rozdíl v Evropském jídle je to, že nepoužívají potravinové stimuláty ( látky které zabraňují aby se jídlo skazilo) což znamená, že se po jídle necítíte tak těžce.

Nyní když jsem zpátky v USA tak můj plán je se pomalu dostat zpět do formy. Moje nová 450ka by měla dorazit příští týden. V polovině listopadu pojedu znovu do Evropy provést další testování a také se zúčastníme slavnosti FIMu ve Španělsku.

Můj mechanik Tanner Ellingsen je mým mechanikem tady v USA ale když pojedeme do Evropy tak se jeho role změní. V Evropě nemají v týmu lidi, co se vám starají o brýle dresy a další výbavu, jezdci se o to musí starat sami. Tady v USA  na to máme lidi a měli by jsme si toho vážit. Takže když se sezóna v GP rozjede můj americký mechanik tam bude dělat tuto práci ( mazec J)

Až toho budu mít za sebou více tak o sobě dám znovu vědět……

Takže to bylo celkem zajímavé čtení, že jo !? Musíme si uvědomit, že Villo tohle píše pro své fanoušky v USA což je místy pro nás Evropany trochu směšné že jo ?......

Děkuji za váš čas ….Mike-C-Fast….

.

« zpět na přehled

Komentáře

Dosud nebyly přidány žádné komentáře.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce