Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Aktuality

Další kolo AMA MX Soutwick338 je za náma !

 Bláznivé okamžiky ve třídě 450......

 

Tak ...loket je za náma a pro ty kdo tam byli tak určitě nelitovali ale týden už utek a všichni jsme zpět ve svých počítačových křesílkách a sledujeme co nového se děje ve světě našeho krásného sportu ! Po dvoutýdení přestávce tady koněčně máme další kolo AMA MX a tentokrát na jediné písečné trati v tomto seriálu a to Southwick 338 ! K mému zklamání jsme opět neviděli JS7 a i když zlé jazyky tvrdí že se mu už nechce a proto nejel tak to není pravda ..ale k tomu se vrátím později . Ale pozor pokuď si myslíte že tohle kolo AMA MX proběhlo jako všechny ostatní a to hlavně ve třídě 450 tak jste na velkém omylu ! Co jsme mohli v letošním Southwicku vidět nebyly jen tak nějaké věci a děly se věci které jsme ještě neviděli !
Takže to vezmem hned od samého začátku !! 450 Moto číslo 1 ... Mike Alessi jako obvykle urval jeho monstrózní jako z náučné knihy vybraný Holeshot a dostal jeho MotoConcept Suzuki 450 do absulutního čela závodu . Tímto skvělým startem se Mike nedostal pouze do čela tohohle bitevního pole ale taky unikl velkému hromadnému pádu který se stal hned za jeho zády !
Ale jako kdyby jsme už o tom někdy četli ....kde se vzal tu se vzal Ryan Dungey a začal OPĚT znervózňovat našeho privatyra ( jezdec bez tovární podpory) Mike Alessi  který opět jel velice chytře a široce a vždy jel tak aby si chránil stopy ve kterých by ho RD5 mohl předjet ! Tahle hra s kočkou a myší trvala půl závodu až do té doby kdy Ryan našel vnitřní stopu a touto se dostal před nešťastného a prohrou unaveného Mika Alessiho ! Na třetím místě  dojel Tommy Hahn který dojetím jen tak tak udržel slzy když stál na pódiu ! Pro ty co Ho neznáte Tommy Hahn je smolař který se posledních pár let snaží a snaží a nikdy mu to nevyšlo až nyní po skoro třech letech si vybojoval jeho první pódium !! Gratulujume !
Už vás slyším ...asi si říkáte že se vůbec nic neobvyklého v tomhle motu nestalo ! To ano ale nyní je na řadě moto číslo dvě které opět začalo normálně což znamená Mike Alessi v čele s monstrózním holeshotem který mu však vydržel malou chvíli a to díky RD5 který se doslova prohnal kolem druhého místa a uháněl si to za jeho dalším vítězstvím ! Dungey už vyhrál posledních šest závodú a nikdo nepochyboval že tohle bude jeho sedmý ,až do chvíle kdy Dungey po doskoku překřížil stopy a dost "hezky" sebou švihl o zem... když se Dungey posbíral a zvedal jeho motorku tak si všimnul že mu chybí uzávěr nádrže a jeho palivo bylo všude jenom né v jeho nádrži ! Ryan Dungey víčko našel a uzavřel nádrž a než by jste řekli švec byl zpět na trati !! Zatím Mike Alessi ztratil jeho první pozici a to díky jezdci Tyla Rattrey který byl nyní v čele závodu ! Když se dungey dostal zpět na trať tak zapnul oba dva raketové motory které měly nejspíš palivo zvané RC4 a úžasnou rychlostí se dostal zpět na první místo !! Vše vypadalo opět při starém až do té doby kdy Ryan Dostal povel zajet do Pitu doplnit vyteklé palivo ! Roger DeCoster měl obavy aby Ryanovi nedošel bezín a proto učinil tohle rozhodnití !! 
Když RD5 odjel do pitu tak měl 14 vteřin náskok na Tyla Rattray !!  Když RD5 vjel zpět na trať tak byl těsně za Tyal Ratrray .......takže zde vidíte jak rychle tým KTM pracuje ......Ryan Dělal co mohl a ke konci závodu byl na zadním kole od Tyla Rattray ale na předjetí už neměl dost času !! Tyla Ratrray vyhrál tuto jízdu RD5 byl druhý ale i tak celkově první a na třetím místě zdrcený mike Alessi který doslova promarnil jeho životní šanci vyhrát závod v této sezóně !!
Tyla Ratrray
Třída 250 byla jak jsme všichni očekávali plná akčních scén ! I když musím přiznat své zklamání z Kenyho Roczena performace ....Věřil jsem že tato písečná trať přelomí Kenyho Roczena smůlu a mentální blok a že tohle bude jeho první vítězství této sezóny ale bohužel se tak opět nestalo ! 
V první jízdě holeshot patřil jezdci který měl svou prmiéru jako Profík v AMA MX Zach Bell . Zach se udržel v čele závodu prvních pár kol než ho předjel jezdec z jeho týmu a námi všemi známý Eli Tomac . Náš nováček Zach Bell neukočíroval tento tlak a ve snaze si udržet pozici se brutálně vysekal a tímto skončil jeho premiérový den v AMA MX .  krásnou jízdu nám předvedl stále se zlepšující Marvin Musquvin ..třetí Blake Bagget a čtvrtý depresí zdrcený Ken Roczen . Barcia dojel na sedmém místě díky hromádnemu pádu po startu do kterého se  zamotal !
Zach Bell
V druhé jízdě to byl Jessy Nelson který urval Holeshot ..dlouho se však z něho netěšil ! Tentokrát dobře rozjetý Ken Roczen na nic nečekal a rychle se dostal do vedení . Mezi tím to  Eli Tomac položil v zatáčce a tím se dostal někde na prostřední pozici . Blake Bagget se rychle vzpamatoval z né moc dobrého startu a rychle se dostal za Roczena a začal tlačit !! Barcia se dostal na třetí místo kde vzápjetí zavadil o malý strom ve vnitřní stopě zatáčky a skončil na zemi ! Eli Tomac se tímto dostal na třetí místo dvacet vteřin za bojující dvojíci v čele závodu Roczen a Bagget ...nyní nám Eli Tomac začal předvádět něco co by nikdo v tomhle levelu AMA motokrosu neočekávál !!! Eli Tomac začal tlačit na pilu a se stylem Rickyho Carmichaela a Střeštěností Jamese Stewarta začal dojíždět tuto dvojici a to neuvěřitelné 4 vteřiny každé kolo !!!!!!!!!!!!! Tomac se takto dostal za Baggeta a rychle ho předjel ..hned po té však zavadil o stejný stromek jako Barcia a taktéž skončil na zemi ! Tohle dostalo Baggeta opět na druhé místo kde rychle dohnal Roczena a netrvalo to dlouho aby Roczena o první pozici opět připravil !!!  Takže Bagget vyhrává jízdu a celkové první místo ...Roczen je druhý ale celkově končí třetí ...Eli Tomac dojíždí na třetím místě ale celkově si zasluhuje druhé místo !!!
Stewart byl sám připraven závodit ale týmový doktor ho nepustil z důvodu jeho stále nezahojeného zápěstí .Stewart slíbil že ho ještě v této sezóně uvidíme ale ni stále jistý kdy ..prý doufá v příští týden tak uvidíme !
Zatím děkuji ....mike-C-Fast.....-

450 výsledky
1. R Dungey 1/2 KTM
2. M Alessi 2/3 SUZ
3. B Tickle 6/4 KAW
4. D Millsaps 7/6 YAM
5. T Rattray 20/1 KAW
6. M Brown 9/7 KTM
7. J Grant 8/8 KAW
8. A Short 5/11 HON
9. Chisholm 11/9 KAW
10. T Hahn 3/35 HON
11. Marshall 4/32 KTM
12. M Byrne 40/5 SUZ
13. Rockstool 14/12 HON
14. J Dowd 10/16 KAW
15. C Craig 15/15 HON
16. L Smith KTM
17. B LaMay YAM
18. Weimer 13/19 KAW
19. R Kiniry YAM
20. P Nicoletti HON
450 body
Ryan Dungey 430
Mike Alessi 345
Jake Weimer 290
Andrew Short 273
Broc Tickle 253
Josh Grant 195
Justin Brayton 185
Kyle Chisholm 159
James Stewart 151
Brett Metcalfe 142
Michael Byrne 138
Davi Millsaps 114
Tommy Hahn 101
Nico Izzi 95
Ryan Sipes 94
Tyla Rattray 84
Les Smith 66
Cole Thompson 64
Christian Craig 62
Jimmy Albertson 61
250 výsledky
1. B Baggett 3/1 KAW
2. E Tomac 1/3 HON
3. K Roczen 4/2 KTM
4. M Musquin 2/5 KTM
5. J Barcia 7/4 HON
6. M Stewart 6/7 KTM
7. A Martin 8/6 HON
8. J Nelson 5/11 HON
9. T Baker 10/10 HON
10. R Sipes 12/12 YAM
11. J Bogle 11/13 HON
12. Anderson 37/8 SUZ
13. W Hahn 21/9 HON
14. Wharton 9/28 SUZ
15. C Thompson YAM
16. J Hayes KTM
17. T Lorusso SUZ
18. Z Freeberg KTM
19. S Rife HON
20. M Davalos SUZ
250 body
Blake Baggett 400
Justin Barcia 376
Eli Tomac 368
Ken Roczen 345
Marvin Musquin 294
Wil Hahn 230
Blake Wharton 197
Jason Anderson 181
Jessy Nelson 170
Travis Baker 156
Jake Canada 132
Malcolm Stewart 123
Alex Martin 109
G Swanepoel 106
Ivan Tedesco 105
K Cunningham 96
Justin Bogle 84
Kyle Peters 73
Martin Davalos 58
Zack Freeberg 57

« zpět na přehled

Komentáře

Dosud nebyly přidány žádné komentáře.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce