Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Aktuality

Čtvrté kolo Lucas Oil AMA MX High Point..

 Zelaná a oranžová opět v čele.....

  Další nádherný stát na východní straně spojených států zvaný Pennsylvania, který se nachází mezi Státem New York a Ohio. Mnohokrát jsem přes Pennsylvánii projížděl a vždy jsem se nemohl vynadívat na přírodní krásy, které tento malý kousek spojených států nabízí. Příroda tam  je v některých místech velice  panenská a nedotčená  s vysokými horami, jezery a propastmi, které se táhnou po obou stranách dálnice, jenž mizí a znovu se objevuje díky dlouhým tunelům, které spojují tohle krásné místo s civilizací. Počasí je zde velice proměnlivé a tak tomu bylo i v Sobotu, kdy zde na trati High Point probíhalo čtvrté kolo Lucas Oil AMA MX, které tentokrát bylo opravdu bláznivé, nebo lépe řečeno CRAZY !

První tréninky a kvalifikace byly doprovázeny hřměním krátkých, ale silných bouřek, které řádně pokropily tuto trať a jinak nádherný povrch změnily na lepkavou hmotu, které by se snad dalo říkat bahno. Když se však den přehoupl do své druhé poloviny, bouřky a velké olověné mraky najednou zmizely a slunce pokrylo tuto nádhernou trať, která byla nyní připravená na čtvrté kolo tohoto AMA MX seriálu. Ryan Villopoto začal tam kde skončil a s výsledkem 1-1 opět všem zhatil jejich plány na celkové vítězství. V prvním motu měl RV2 dobrý start a jeho vítězství bylo celkem jednoduché, ale v druhé jízdě měl Ryan Villopoto špatný start a musel předjet všechny své protivníky, které tak opět připravil o další kousek jejich sebedůvěry. Druhé Moto ve třídě 450 bylo šílené, ale o tom až za malou chvíli. Ve třídě 250 to byl masakr, ale pouze díky dvou KTM, které se mezi sebou doslova rvaly o celkové vítězství. Samozřejmě Marvin a Roczen předvedli v druhém motu nemilosrdný a nelítostný souboj, v kterém Marvin Musquin odolávál nelidskému tlaku ze strany Roczena, a tím si zasloužil jeho druhé celkové vítězství s výsledkem 2-1 na rozdíl od Kenyho 1-2 !

V prvním motu třídy 450 to byla zelená Kawasaki  s červeným pozadím a hrdým číslem 2 v čele závodního pole a to od momentu, kdy brány spadly až do zamávání cílové šachovnicové vlajky. Barcia a Tyla Rattray byli po startu v těsném závěsu . Ryan Dungey  měl nevalný start a nacházel se na šestém místě. Barcia se hned ze začátku snažil vyvinout tlak na Villopota, kterého tohle jenom  nakoplo k tomu, aby opět zapnul turbo a zmizel všem z očí . Nyní se musel Barcia potýkat s Tyal Rattray a Ryanem Dungem, který už tlačil na třetí místo . James Stewart si omylem odstranil všechny  trhačky a byl donucen zahodit svoje brýle, což vedlo k jeho pozdějšímu zranění oka díky velkému kamenu, který si našel cestu přímo do jeho obličeje. Stewart hrdinně dojel, ale bohužel až na šestnáctém místě . Ryan Villopoto vyhrává tento závod s OBROVSKÝM mega náskokem . Dungey samozřejmě dojíždí na druhém místě a Justin Barcia uzavírá pódium. Tyla Rattrey zaznamenal  moc hezké čtvrté místo. Josh Grant, který začíná dělat Yamaze radost uzavřel první pětku, které se v této sezóně už neříká Top Five, ale BIG FIVE, což určitě všichni víte, že znamená Velká Pětka !

Nyní začíná druhé moto třídy 450 a já už mám husí kůži na celém těle, a to o tom jenom píšu . Tohle moto bylo pro Villopota pravým opakem prvního. Josh Grant a jeho JGR-Toyota Yamaha 450f překvapivě urvali holeshot . Dungey však na nic nečekal  a v druhé zatáčce se dostal do vedení . Po první jízdě všichni očekávali, že se Stewart na druhou jízdu nenastoupí ale chyba lávky. Stewart nastoupil a hned po tom, co se Dunygey dostal na první místo, jsme byli svědky záblesků zběsilé rychlosti, na kterou jsme byli u našeho starého Stewarta zvyklí.  James, který byl na třetím místě doslova proletěl kolem Josh Grant a Ryan Dungey, a tímto se dostal do čela závodního pole. Mezitím se Villopoto dostal na zadní blatník od Dungeyho a bitva tohoto dne začala. Villopoto se změnil v agresivní monstrum a rychle se dostal před RD5, který se však nevzdával a na rozdil od předešlých závodů se Villopota držel jako klíště . Tímto soubojem se tito dva jezdci dostali za JS7 a nyní začalo to, na co všichni čekali celou sezónu. JS7, RV2 a RD5 v nemilosrdné bitvě o první místo . Tato bitva trvala celých pět kol až do chvíle,  kdy Stewart, který byl stále včele odbočil z tratě.... jeho přední kolo se nehýbalo ! ( později jsme se dosvěděli že jeho brzdový rotor prasknul, což zablokovalo jeho přední kolo ) A tak jako mávnutím proutku musel Stewart ukončit jeho nejlepší závod sezóny a absolutně se rozloučit s nadějí na titul v této sezóně . Dungey dělal co mohl, aby se dostal kolem RV2 a vše bylo marné. Ryan Villopoto vyhrál i tuto druhou jízdu, a tím celkové první místo. Dungey dojíždí druhý a pódium uzavírá Mike Alessi. Tyla Rattray dojel na čtvrté pozici, která mu zajistila jeho první celkové třetí místo jeho kariéry ve třídě 450.

První jízda třídy 250 je tady a Zach Osborne získává holeshot, který mu však nevydržel ani jedno kolo a to díky Ken Roczen který se rychle dostal do vedení , všem ujel a bez problému vyhrál toto první moto. Zatímco si to Roczen v klidu uháněl na osamoceném prvním místě, tak za ním se rozpoutala bitva mezi jezdci jako Musquin, Cole Seely, Darryn Durham, Osborne, Justin Bogle a Eli Tomac, který měl velice mizerný start a jeho závod záčal někde od desátého místa. Všichni dělali co mohli, ale nezabránili Marvinu Musquinovi, aby se dostal na druhé místo, které si náš, ne moc hezký, ale velice sympatický Francouz udržel až do konce závodu. Cole Seely se držel ze začátku na druhém místě, ale díky tlaku který na něho vyvinul  Marvin Musquin se ocitl na zemi. Později Seely spadnul ještě jednou a nedokončil závod.  Osbborne dostal betonové ruce (předloktí) a pomalu se propadal závodním polem. El Chubakabra alias Blake Bagget měl přímo otřesný start ale i tak se tato zelená příšera dostala do první pětky . Když se Bagget chystal zaútočit na pozice před ním tak mu uklouzlo přední kolo a Čubakabra se ocitl na zemi, čímž zavinil pád dalších dvou jezdců, v tomto případě Andersona a Osborna. Všichni tři se sesbírali a dokončili závod.  Eli Tomac se z desátého místo dostal až na zadní blatník Marvina Musquina ale Marvin se nenechal a udržel si druhou pozici až do konce závodu. Roczen vyhrává, Musquin dojíždí druhý a Tomac uzavírá pódium. Cooper Webb dojel na šestém místě.

V druhé jízdě to byl Marvin Musquin který urval holeshot. Hned za ním v těsném závěsu se řítil Osborne a Ken Roczen , Cooper Webb  byl na čtvrtém místě.  Dva parťáci se brzy odtrhli od zbytku závodního pole a bitva mezi dvěma kamarády o první místo začla. Tohle byla opravdová motokrosová filharmonie a obojí housle měly oranžovou barvu ! Roczen tlačil na Musquina po dobu celého závodu, zkoušel veškeré možné stopy a drážky. Zkoušel se kolem Marvina dostat ze všech stran, ale Musquin byl schopný vydržet tento brutálně dlouhý tlak a vyhrál tento závod a celkové první místro. Eli Tomac má stále problémy se starty a i v této druhé rozjížďce zaznamenal děsivě hrozný start a musel se prodírat závodním polem někde od dvanáctého místa. Tomac se dostal do první pětky, ale potom spadnul, zvedl se a ještě jednou pořádně zatlačil a situaci zachránil se zaslouženým čtvrtým místem.  Musquin vyhrává, Roczen druhý a Zach Osborne uzavírá pódium. Bagget dojíždí na ne moc hezkém osmém místě a se slovy „ však já vám ještě ukážu „ odjíždí do depa…. 

Výsledky:

450 Celkové umístění

1. Ryan Villopoto
2. Ryan Dungey
3. Tyla Rattray
4. Justin Barcia
5. Mike Alessi
6. Trey Canard
7. Ryan Sipes
8. Josh Grant
9. Jake Weimer
10. Broc Tickle
11. Phil Nicoletti
12. Malcolm Stewart
13. Justin Brayton
14. Chad Reed
15. Vince Friese
16. Andrew Short
17. Nick Wey
18. Ben LaMay
19. James Stewart
20. AJ Catanzaro

Třída 450 Bodové hodnocení

450 Standings
1. Ryan Villopoto 193
2. Ryan Dungey 177
3. Justin Barcia 148
4. Trey Canard 120
5. Mike Alessi 116
6. James Stewart 104
7. Tyla Rattray 95
8. Ryan Sipes 79
9. Jake Weimer 69
10. Broc Tickle 67

Třída 250 Celkové umístění

1. Marvin Musquin
2. Ken Roczen
3. Eli Tomac
4. Zach Osborne
5. Blake Baggett
6. Justin Bogle
7. Jeremy Martin
8. Cooper Webb
9. Joey Savatgy
10. Jason Anderson
11. Kyle Cunningham
12. Martin Davalos
13. Justin Hill
14. Darryn Durham
15. Blake Wharton
16. Kyle Peters
17. Jackson Richardson
18. Cole Seely
19. Dillian Epstein
20. Alex Martin


Třída 250 Bodové hodnocení
1. Ken Roczen 185
2. Eli Tomac 170
3. Marvin Musquin 163
4. Blake Baggett 141
5. Zach Osborne 127
6. Jason Anderson 100
7. Cooper Webb 90
8. Justin Bogle 89
9. Jeremy Martin 88
10. Kyle Cunningham 81

 Videa, Fotky, špeky a celkové shrnutí najdete brzy zde na MXkings.

Děkuji za váš čas....Mike-C-Fast....

« zpět na přehled

Komentáře

10.06.2013 15:43 MIKE
:-D !
09.06.2013 21:54 Jirkaz
Super reporty, ani se nemusím dívat, takhle mi to stačí a vím vše. Perfektní článek jako vždy. Díky (čtu vše)

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce