Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Aktuality

Čtvrté kolo AMA MX High Point

 aneb jaké to bylo, jaké to je a jaké to bude.

 Supercross je skvělý, ale čím hlouběji se potápíme do MX sezóny tak musím říct „ sakra ten motokros je ale famózní sport“ ! Stále si troufám říct že jsem sportovně založený člověk, a pokud můžu tak, sem tam sleduji i jiné sporty než MX. V mých názorech se snažím být vždy nezaujatý a pokud možno objektivní ale i tak musím říct, kde se hrabou všechny sporty na světě na absolutně famózní a spektakulární motokros ! Nechápu že fotbal, hokej a spousta dalších sportů je, co se týče sledovanosti a popularity o tolik ve předu !? Ale nám to nevadí že jo, my zůstaneme věrni motokrosu na věky a ještě déle !

.

Barcia dal v posledním závodě Dungeymu i Villopotovi pořádně zabrat.

Nyní než se dostaneme ke čtvrtému kolu této MX sezóny a řekneme si jaké to je a jaké to bude, tak se definitivně musíme pozastavit nad tím jaké to vlastně bylo. V třetím kole na trati Muddy Creek se bylo na co dívat ale hlavně se nám potvrdilo pravidlo jak blízko jsou tito jezdci ke katastrofě která může během vteřiny změnit celý průběh tohoto boje o tituly a to v obou třídách. Když se bavíme o katastrofě tak musím začít se třídou 450 a to první rozjížďkou kde Ryan Villopoto urval holeshot a v bláznivé rychlosti ho asi druhý skok hned po startu nějak kopnul a v té chvíli jsem to viděl dost špatně. Pouze a díky Villopotové zkušenosti a  schopnostem které se někdy vymykají fyzickým zákonům to Villopoto zachránil a pokračoval v čele závodu. Možná jste si toho nevšimli ale když se podíváte na zpomalený záznam tak mi určitě dáte za pravdu. Jak málo chybělo a pan Dungey by jezdil s červeným pozadím !  Všichni a snad i já říkají že Dungey a Musquin nejsou moc agresivní což je pravda, ale tihle dva kluci jsou vždy tam kde mají být a pokud někdo před nimi šlápne vedle tak „ BUM“  a už jsou tam ! Než se posuneme  k dalším jezdcům tak se stále musím vrátit k Villopotovi který sice udělal více chyb než by měl ale to jak se dostal dvakrát na čtvrté místo nemá v této době obdoby.

.

James Stewart ....no necháme se překvapit !?

James  Stewart se přiznal k tomu že za všechno může on a že tento třetí závod byl nejhorší den v jeho motokrosové kariéře. Ono to ale není všechno tak jak to na první pohled vypadá. Před pár dny jsem poslouchal  živé vysílání MX rádia  pulpmxshow.com kde jedním z prvních hostů byl JS7. Jedna z prvních otázek zněla takto: „ Myslíš si že jsi letos horší než minulý rok nebo že jsi stejný ale konkurence je lepší než byla“ ? Stewart řekl že je letos o hodně horší než byl ale že ví že může byt lepší než je je teď a lepší než byl minulý rok. Stewart řekl že se neustále vrací k olejovým vidlicím a pak zase zpět k pneumatickému pérování a ani jedno není zdaleka tak jak by si to představoval. Myslím si že není sám kdo má problémy s novým vzduchovým pérováním ale jeden člověk je očividně spokojený a to je Ryan Villopoto. Doslechl jsem se že inženýři z Kawasaki dodatečně vybavili tyto tlumiče třetím ventilem který drasticky zlepšuje výkon a funkčnost tohoto nového systému na rozdíl od ostatních modelů kde je pouze dvouventilový systém a jak jde vidět jezdci s tím mají potíže. Stewart říkal že sám cítí že se změnil. Říkal že nyní pokud ví, že motorka nebo on sám na to nemají tak se prostě smíří s tím co je . Taky se ale přiznal že tím myslel maximálně třetí místa a ne páté nebo šesté pozice na které ve své dlouhé kariéře není absolutně zvyklý a nehodlá se s nimi smířit.

Samozřejmě nesmíme zapomenout na naší evropskou dvojku které se celkem dařilo. Ale mezi námi jsem si myslel že Desalle zajede trochu lépe . Věřím že kdyby Desalle nastoupil na celou sezónu tak by se stal velkým soupeřem pro celou první pětku. Další malá perlička byla ta že hned po ukončení druhého mota ve třídě 450 Desalle a Srijbos doslova utíkali ke Stewartovi aby se s ním vyfotili a taky si od něho nechali podepsat dresy ….asi pro to, že jezdí taky na Suzuki nebo že je černoch J.

.

Clemente Desalle, děkujem za návštěvu a hodně štěstí v GP !

Třída 250 byla taky dost zajímavá, Tomac a Roczen opět dokázali že jsou zatím dva nejrychlejší jezdci v této třídě a pokud někdo třetí nevystoupí z řad jezdců a nezrychlí tak boj o titul bude mezi těmito dvěma jezdci. Pokud Tomac urve Holeshot tak se stává dost nebezpečným a s volnou tratí před sebou má rychlost která mu skoro vždy zajistí první místo . Roczen vypadá že má trochu lepší schopnost prodírat se závodním polem po špatném startu a tím se dostat do vedení nebo na pódium a při troše štěstí obhájit celkové první místo.  Cooper Webb dělá začátečnické chyby jako každý ale to jak se v prvním motu snažil udržet Roczena bylo fantastické .Nyní se pojďme mrknout na druhou jízdu v této třídě kde měl Roczen tak trochu srandovní pád při kterém utíkal vedle motorky a pak spadnul. Mnoho lidí si toho nevšimlo ale při tomto pádu se mu odeply všechny přezky na jeho pravé botě značky FOX. Díval jsem se na tento záběr několikrát a nejsem si jistý jestli to je úplně v pořádku aby se vám na botě odeply všechny přezky najednou, že by jenom náhoda nebo přezky na této botě potřebují upravit ?? Zpátky k Roczenovi který se tímto nenechal zpomalit nebo zastrašit a stále byl schopný předjet jezdce jako Justin Hill, Justin Bogle, Zach Osborne and Blake Baggett. Já jsem s rozepnutou botou nikdy nejel ale určitě to nebude žádná sranda a kdyby nebylo El Čubakabry který Roczena udržel na čtvrtém místě tak by Kenny skončil opět jako vítěz.

.

Roczenova rozepnutá bota, nebylo by lepší zastavit a botu si zapnout ? Asi ne....

Nyní ke čtvrtému kolu této série které se pojede ve Státě Pensylvánie na trati zvané High Point . Tato trať je velice známá a v serii AMA MX je již dlouhá léta a tudíž všichni ví co od této tratě můžou čekat a nastavení všech motorek se většinou moc neliší od nastavení z loňského roku. Asi musím začít nejprobíranějším tématem a to je Adam Cianciarulo který musel zahájení své pro kariéry odložit díky salmonelóze kterou údajně stále trpí a opět bude chybět na závodních bránách . Ještě to není stoprocentně oficiální, ale mám obavy že to je pravda. Ještě před pár dny  jsme si všichni mysleli že Adam bude tento týden závodit což rozpoutalo debatu na téma Cooper Webb versus Adam Cianciarulo . Druhým hostem na výše zmíněném MX rádiu byl Cooper Webb a když padla otázka na něho a Cianciarula tak se začalo doslova blýskat a hřmít. Ve zkratce řečeno, tito dva kluci jsou rivalové již od svých pěti let . Cooper říkal že celou jeho kariéru žil ve stínu tohoto jezdce a to i když jeho výsledky byly třeba lepší než jeho. Prostě Adam byl ten typ, kterého měla média raději a který dokázal být vždy středem pozornosti. Cooper říkal že celý život čekal na nastoupení do AMA jako profesionál aby konečně ukázal že je lepší, rychlejší a více talentovaný jezdec než jeho celoživotní soupeř Adam Cianciarulo. I já sám jsem těmi  všemi  řečmi o super nadaném šestnáctiletém a neporazitelném talentu  poněkud unaven,a už chci konečně vidět jak si Adam povede v dnešní talenty nabité třídě 250 !

.

Cooper Webb je stoprocentě největší nadějí pro Yamahu !

Pamatujete si na přelom Musquinové kariéry v SX ? Marvin nejel špatně ale potom co vyhrál Daytona SX tak začal vyhrávat závod za závodem. Ano přesně tak . Jeho výhra v Daytoně mu dala obrovskou injekci sebedůvěry, jeho mentalita se změnila a Masquin začal vyhrávat…..   První dva závody byl Marvin čtvrtý,  ale nyní konečně vyhrál, takže si myslím že ke jménům Eli Tomac a Ken Roczen přibude další kandidát na titul a to bude Marvin Musquin. Cooper Webb bude stále lepší a lepší a Yamaha by měla každý den děkovat pánu bohu za tento dar ! Když už se bavíme o Yamaze tak jsem se dozvěděl že Yamaha před touto sezónou nabízela hezké kontrakty spoustě rychlým jezdcům ale oni odmítli a přistoupili na kontrakty kde dostali o hodně menší částku. Když se jich zeptali proč, jejich odpověď zněla takto „ z Yamahy máme strach, ta motorka nám prostě nesedí“  Hmm..  Tohle není poprvé co slyším tyto slova . Pamatujete si co řekl Stewart po odchodu z Yamahy ? Jeho slova zněla takto: „ Yamaha pro mě udělala hodně a vždy na ně budu v dobrém vzpomínat. Tým byl úžasný a všichni odvedli super práci. Jedna věc se mi ale nelíbila a to že celé ty roky jsme hledali to správné nastavení a nikdy jsme ho nenašli, nikdy jsem se na motorce necítil sto procent a proto byl čas změnit značku“ .  Takže pání inženýři v Japonsku by se měli přestat soustředit na výrobu hudebních nástrojů a investovat do vývoje tohoto stroje který si to určitě zaslouží !

.

 Barcia si začíná vystrkovat růžky, a jsem si jistý že za chvíli to budou pořádné rohy !

Když se dívám na jezdce jménem Justin Barcia tak vidím jablko které ještě není zralé ale velice rychle dozrává . Tak jako se Dungey pomalu přibližuje k Villopotovi tak se i Barcia pomalu přibližuje k rychlosti Ryana Dungeho .  Barcia má rychlosti a talentu na rozdávání ale myslím, že co mu chybí je sebedůvěra . Barcia se stále v této třídě cítí jako návštěva a podle mne až moc respektuje jeho protivníky což trochu otupí hranu kterou potřebuje k tomu aby vyhrál závod. Jak jsem řekl, jablko zraje a pozor na Barciu . Ryan Villopoto je pořád číslo jedna ale čím dál tím víc se dopouští chyb z kterým někdy chodí mráz po zádech. Připadá mi to, že pokud není deset vteřin před zbytkem závodního pole tak začne panikařit a ke katastrofě zbývá jen malý krůček  . Ryan Dungey si určitě nepřeje aby se někdo zranil ale myslím že strategie jeho týmu je netlačit na pilu za každou cenu ale vytvářet stálý a stupňující se  tlak na Villopota a doufat že dříve nebo později tomu RV2 podlehne a tak jako vždy Dungeho stálost vyhraje nad agresivní dominancí. Jenom si ale musí dávat pozor aby někdo jiný nezačal tlačit na něho a v tomto případě to může být jedině Barcia.  Když už se bavíme o RD5 tak se s vámi musím podělit o další aspoň pro mne zajímavou informaci. Nedávno jsem se díval na žebříček jezdců kteří jsou nejžádanější co se týče reklamy na MX produkty, TV reklamy atd. No a víte kdo je tento rok na prvním místě ? Ano přesně tak, je to Ryan Dungey . Ryan je jezdec z kterého čiší úžasný charakter, disciplína a sebekontrola která s něho udělal nejžádanější osobnost  tohoto sportu .

No a samozřejmě tady je James Stewart který byl v posledním závodě tak deprimovaný že poprvé za dobu několika let na své stránky www.JS7.com nedal příspěvek po závodech v Tenesí kde se vždy vyjadřuje ke svému výkonu k právě odjetému závodu.  Myslím že veškeré spekulace musí jít stranou a v této chvíli snad mohu konstatovat pouze jedno. Nikdo si už netroufá říci co od Stewarta můžeme čekat, ale pokud je Stewart na startovací bráně tak bude vždy potencionální hrozbou celého závodního pole a hlavně naší první trojky.  

.

Tray Canard se snaží, ale bude to stačit v Sobotu na pódium ?

.

Eli Tomac je Roczenův nejlepší kamarád ! ......   Tak tomu určitě nevěříte, že jo ?

.

Roger DeCoster .. " sakra,ty foxy jsou ale šmejdy" :-)

.

Tohle se snad vyrovná jen krásné dívce v plavkách... ach, ty nádherné tvary.

.

Reed je stále nemocný ale stále bojuje ! Držíme palce Reedy !

.

Ricky Carmichael -Nefalšovaná motokrosová excelence po ahhh....sedmi letech ? Ach ty hamburgry..

.

Tak to není fér ! Taková flinta za první místo a zbytek takové pistolky ...

.

Scrabnout, podjet, předjet a kde jsou ty časy pane Stewarte ?

.

Cooper byl v první rozjíždce úžasný ! Ale co ty druhé ??

.

Zach Osborne, další kluk co si začíná vystrkovat růžky.

.

Dvakrát jsem spadnul ale stále jsem skončil na pódiu, já jsem tady Boss...Ryan Villopoto

.

Pomalu ale jistě ! Ryan Dungey ví co dělá a dělá to moc dobře.

.

Dostal Musquin druhý dech ? Uvidíme....

.

Ani nevím kdo to je ale ten "step up" byl drsný skok 

.

Ken Roczen ukázal že ani odepnutá bota ho nezastaví skočit tohle monstrum.

.

A tohle je ..myslím Zach Osborne . Kluci na 250 to měli o hodně těžší.

.

Ještě jednou Chad Reed . 

.

A nakonec jsme si nechali fotku přímo z National Geographic kde vidíme pravou a nefalšovanou El Čubakabru jak útočí. Blake Bagget nám toho v této sezńě ještě moc neukázal ale v minulých letech nám předvel přímo nelidské výbuchy rychlosti na této trati High Point a jak jsme již řek, pozor na El ČUBAKABRU...

.

Děkuji za váš čas....Mike-C-Fast......

« zpět na přehled

Komentáře

09.06.2013 11:36 mike
Potěšení je vždy na mé straně ! Děkuji !
08.06.2013 22:08 Rohlik
Super články pokaždé.Nejlepší stránky věnované motokrosu.Děkujeme za ně a jen tak dál..!!!
08.06.2013 20:09 MIKE
Reed má nějaký zvláštní virus který dlouhodobě ochabuje veškeré svalstvo a zapřičiňuje únavu ....momentálně se léčí ale pořád jezdí aby byli spokojeni sponsoři....
08.06.2013 11:01 Mara
Co je Reedovi?
08.06.2013 08:48 greenmonster450
Je čas pro bubaka ( stewart) vyhrát závod .... Můj tip je Stewart, Dungey, Villopoto........ :-)
07.06.2013 17:28 Scrub
Super článek!! Díky

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce