Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Aktuality

Byl Monster Cup náhled na sezónu AMA 2015 ? Doufám, že ne…

 + AMA 2015, Reed a jeho 15 Kg navíc a  mnohem více.....

.

 Monster Cup je v mých očích vždy oficiálním ukončením světové scény MX a SX… vím, že před sebou máme nějaké ty evropské SX jako například Genova a Bercy, kde se  střenou jezdci jako Tomac, Barcia, Pourcel a další. Závody to budou určitě dobré, ale co se týče mého SX radaru, tak pod ním tyto závody vždy tak trochu podklouznou. Co se týče Barcie, tak tam určitě pojede pozvednout své ego, které bylo v Monster Cupu zašlápnuto hluboko do hlíny tohoto závodu ale o tom až za malou chvíli. Titulek tohoto článku zní: byl Monster Cup náhled na sezónu AMA 2015 ? Doufám, že ne“ přesně tak to cítím a hned vám řeknu proč. Co se týče trati tak jsem moc unešen nebyl. Vím, že tato trať musí být přizpůsobená pro juniorské třídy a to tak aby nebyla moc těžká a nebezpečná což je tak trochu hloupé, protože hlavní šou večera je třída open, která je plná profíků, kteří na této trati mohou jet se zavřenýma očima. Trať byla, jednoduchá až na tři trojáky za sebou, nedalo se moc předjíždět kromě „Joker Lane“ atd.atd. Důkazem mého tvrzení jsou kvalifikační časy těchto závodů, kde od prvního do sedmnáctého místa nebyl rozdíl mezi jezdci větší než jedna vteřina, což znamená, že průměrný jezdec může díky jednoduchosti tratě zajet téměř stejný čas jako špičkový jezdec, který na této trati nemůže ukázat, co dokáže. Tento Monster Cup byl zatím nejhorším ze všech a možná to bylo proto, že tady chyběla tři velká jména bez kterých to opravdu nebylo ono.

Nyní se můžeme mrknout na závodníky, kteří se na tomto posledním závodu sezóny ukázali již v jejich nových barvách a týmech. Většina těchto jezdců za sebou chtěla nechat výsledek, který by zanechal vzkaz tohoto typu: „ Tak umím jet já a bacha na mě v Anahaimu 1“!  Bohužel, někomu se to povedlo a někomu zase ne. Moc dobře vím, kolik z vás doslova miluje Chada Reeda a i když vím, že se vám to nebude líbit, tak začnu s tímto jezdcem, který mne svými výkony, činy a slovy v posledním roce dost zklamal. Když opomenu jeho výkon v sezóně SX tak to byla bída a mizérie. V MX sezóně byl rád, když dojel v první desítce a nevím jak vy ale já mám pocit, že studna motivace u tohoto jezdce vyschla. V posledních několika měsících Reed seděl na motorce třikrát: Poslední závod AMA MX kde skončil na 14tém místě. Potom si zajezdil na Motokrose národů a naposledy na Monster Cupu v Las Vegas. Sám Reed říkal, že mezi těmito závody vůbec netrénoval a pouze se věnoval své rodině a odpočinku. V monster Cupu nastoupil ale po hrozných výsledcích závod nedokončil a bez důvodu odjel. Když jsem viděl Reeda jak sedí na tiskovce vedle Dungeyho a vypadá jak jeho o 15 let a 15 kilo starší a oplácanější brácha, tak jsem byl opravdu znechucen.

Reed tomu všemu nasadil korunu, když řekl, že tady vůbec nechtěl být a kdyby nemusel, tak by zůstal v Austrálii. Tohle musela být opravdu skvělá motivace pro jeho nového týmového jezdce Josh Grant, který na Monster Cupu zaznamenal nevalný výsledek v podobě 21. celkového místa, jen dvě pozice za Reedem, který byl celkově devatenáctý. Reeda jsem vždy obdivoval díky tomu, jak byl soutěživý a jak se dovedl vyhecovat k neuvěřitelným výkonům. Nyní kdybych měl šanci s ním mluvit, tak bych mu řekl: „ příště si dej zákusek s chlebíčkem a nedělej si ostudu na motorce“  tak, je to venku, už mi je lépe a pokud nesouhlasíte tak máte komentáře, kde si mě můžete podat J.

.

Josh Grant....bude se tomuto jezdci dařit v týmu Two Two Motorsports ?

Davie Milseps nezávodil sedmnáct dlouhých měsíců, po kterých nastoupil na bránu a bylo vidět, jak se v každém závodě zrychluje a v posledním kole měl rychlost dost velkou na to, aby za sebou udržel Canarda. Věřím,  že Davie Millsaps bude v sezóně AMA SX 2015 bojovat o místa na pódiu ale také vám řeknu, že tak jednoduché jaké to měl na Monster Cupu to nebude… Ryan Dungey !? Co to jako bylo ? Myslel jsem si, že když je Dungey nyní hlavním jezdcem týmu RedBull KTM ve třídě 450, že začne jet o hodně lépe, ale, kdo ví, možná toho už má Dungey dost a přemyšlí o rodině, manželce a normálním životě. Co se týče sezóny 2015 tak do tohoto kluka opravdu nevidím.

Eli Tomac nejel špatně a přiznal se, že mu tato trať moc neseděla. Tomac dokáže být super rychlý ale stálost je jeho problém. Pokud Tomac tento problém vyřeší do příštího roku, tak bych se nedivil, kdyby bojoval o titul AMA SX 2015. Justin Barcia byl svým výkonem přímo znechucen a v jeho rozhovoru po závodech to dal několikrát najevo. Taky řekl, že jeho nový trenér a celý tým byli po závodech velice zklamáni. No, nebude to klučina mít s jeho novu Yamahou a celým týmem jednoduché a co se týká Barcie pro příští sezónu 2015 ?! Myslím, že pokud se mu podaří vyladit jeho Yamahu tak, aby se na ní cítil 100 procent, tak bych se nedivil kdyby Barcia vyhrál A1.

.

Justin Hill a jeho 450...

Nyní zde má klučinu který mne/nás určitě doslova ohromil svou první jízdou na KTM 450. Justin Hill za sebou nechal jezdce prvotřídního kalibru jako, Dungey, Millsaps, Tomac, Barcia, Bagget, Reed a další… Hill poskytnul po závodech RacerX rozhovor z kterého tady kousek musím napsat:

RacerX: byl jsi překvapen svým výkonem ?

Justin Hill: Překvapen ? Vůbec ! Byl jsem nasraný, že jsem nedostal Canarda. Na třetí moto jsem se těšil ze všeho nejvíce, protože jsem věděl, že když ho porazím tak mohu vyhrát. Potom jsem ale spadnul a bylo po všem. Jinak jsem spokojený, protože jsem hlavně chtěl všem ukázat ( hlavně DeCosterovi) že umím jet na 450ce. Vždy jsem byl jezdec, co preferuje 450! Nechci být dlouho ve třídě 250, nechci,  aby se tato třída stála mou kariérou. Příští rok pojedu třídu 250 West, ve které uvidíte Hilla, jakého jste ještě neviděli. Vydrtím tuto třídu, vyhraju titul a potom chci okamžitě na 450 ! Po mém výkonu doufám, že mi to Roger DeCoster dovolí a doufám, že mi také dovolí závodit nějaké závody SX East Coast ve třídě 450. Nechci jezdit ve třídě 250, to je pro děti…chi být ve třídě pro opravdové chlapy….. Chci závodit na 450ce !

OuKej !! J…. Tento klučina potřebuje vypustit nějakou tu páru a schladit jeho testosterony! Můžeme mu oponovat ? Myslím, že potom co předvedl na Monster Cupu nemůžeme říct ani slovo. Chcete vědět, jak to vidím s Hillem v roce 2015 ? Věřím, že vyhraje titul a věřím že v roce 2016 nahradí Dungeyho který ukončí jeho kariéru.

.

Nyní tady máme jezdce, kteří na Monster Cupu chyběli, Ryana Villopota vynechám, protože tato reportáž není o jezdcích MXGP ale AMA J ! James Stewart měl jeho krásnou Suzuki s číslem jedna nachystanou a sám dělal vše proto, aby mohl jeho výhru z minulého roku obhájit ale bohužel to nevyšlo. V mé poslední reportáži o Stewartovi jsem to napsal trochu stručně, a proto to mohlo některé z vás zmást. Takže Stewartovi byla uznána vyjímka o jeho „lécích“ v obou dvou světových antidopingových organizacích. Jedna z nich je WADA ( World Anti-Doping Agency) tato agentura má na starosti AMA SX a FIM MXGP a druhá organizace je USADA ( United States Anti-Doping Agency) která má na starosti Lucas Oil AMA MX. Stewart tuto výjimku dostal potvrzenou od obou organizací ale bohužel oficiální zasedání USADA je až tento týden. Proto rozhodnutí nemohlo nabýt právní moci jako u WADA, kde oficiální stání proběhlo už před Monster Cupem. Stát se může samozřejmě všechno ale je velice nepravděpodobné, že by se USADA sekla, když mnohem přísnější FIM Stewartovi tuto výjimku již oficiálně udělila. Co se týče roku 2015 ?  Nevím, ale jedno vím určitě, pokud Stewart bude na startovacích bránách Anahaimu jedna, tak ho nemůžeme vyloučit jako potencionálního kandidáta na držitele titulu AMA SX 2015.

.

Keny a Adam.....

Ken Roczen se stejně jako Adam Cianciarulo nezúčastnil Monster Cupu ale na instagramu již můžeme vidět, že tito dva kámoši jsou již v plném proudu příprav na SX sezónu 2015. Co se týče roku 2015, tak si nejsem jistý kterou Divizi Adam Cianciarulo pojede ale, pokud pojede ve stejné jako Josh Hill, tak to nebude mít jednoduché. Ken Roczen a jeho nová Suzuki !? Nevím… koho tam vlastně bude Keny mít ? Barciu, Tomaca, Canarda, Millsapse, Dungeyho a Stewarta. Celkem silní a velice rychlí soupeři. Může Keny vyhrát Titul AMA SX 2015 !? Nebyl bych překvapen pokud ano ale také bych nebyl překvapen kdyby skončil třetí…. Trey Canard pojede jako střela a o tom nemá nikdo pochybnosti. Pokud je Canardův osud vyhrát v jeho životě  AMA SX titul, tak příští rok by mohl být jeho šťastným rokem.

Poslední jezdec o kterém se zmíním je Bagget, který na to, jak krátce je na jeho nové motorce nejel vůbec špatně a myslím, že v roce 2015 může být pro nás všechny také velkým překvapením. Samozřejmě tu máme jezdce jako Jeremy Martin, Cooper Webb, Marvin Masquin, Dean Wilson a další ale komu by se to chtělo číst, že jo. Takže si myslím, že jsem zde shrnul takové to nejsilnější jádro AMA SX a zatím nám nezbývá říct nic jiného, než: „Nashledanou na startovacích bránách Anahaimu 1“…… ohh málem bych zapomněl na malou informaci ohledně Monster Cupu a jeho hlavní výhry což je 1 000 000 dolarů. Jediný jezdec, který vyhrál tuto cenu, byl Ryan Villopoto, který k tomu však nedávno něco řekl. Ryan řekl, že když vyhrál, tak mu Monster nabídnul jednorázovou výplatu výhry o velikosti 500 000 dolarů, nebo si mohl vybrat 50 000 dolarů každý rok po dobu dvaceti let J….  Takže to jen tak na závěr J

 .

Děkuji za váš čas ....Mike-C-Fast....

 

« zpět na přehled

Komentáře

23.10.2014 19:42 twitch
Hillov rozhovor by som doporučoval dat prečitat Herlingsovi...
23.10.2014 18:55 Jirka
Co řešíte pořád Reeda že se na to má vykašlat?? Tak ho ten sport prostě baví a je mu třeba jedno že už nejede někde mezi prvníma....peněz má dost a nechce sedět doma na prdeli tak závodí ježiši....to by tady mohl i u nás každej vykládat např. i o Žeravovi ať už se na to vykašle že do toho akorát cpe a kor u nás z toho má akorát tak hovno :-D i když sem tam něco zajede tak už je taky starej a to Reed je podle něj mlaďoch.
23.10.2014 18:27 Vašek
V mnohém souhlas .. na druhou stranu to byla veliká paráda a zážitek na celý život, diváci, aspon teda ti na stadione, se bavili a o to v tomhle závodě jde!!! A1 bude doufám ještě o kus jinde :)
23.10.2014 16:18 Honza
Podle mě by se nato měl Reed včas vykašlat, než aby se celou sezonu trápil a dojížděl ve středu startovního pole.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce