Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Aktuality

Atlanta SX je za námi , Slova + Video Souhrny !

 Roczen a Davalos vyhrávají v jejich třídách.... Stewart a Barcia končí na zemi....

 Další pozdní večer nebo velice brzké ráno tady v ČR a další osmé kolo AMA SX které se jede na pravé a nefalšované trati východního rázu a to je nic jiného než Atlanta SX v nádherném státě Georgia. Dnešní trať se neliší pouze povrchem ale také svým vzhledem, máme tady mnohem více zatáček a hlavním rozdílem jsou dvě rolety, které jsou tentokrát velice náročné a to tím, že vrcholy hrbolů mají mezi sebou větší odstup a vypadají, jako by se je dalo proskočit. 

.

.

Kvalifikace nám dnes ukázaly, že povrch těchto tratí znamená pro spoustu jezdců velkou změnu a zároveň velkou výhodu. Řeknu vám, že potom co jsem se díval na druhou část SX Behind The Dream, tak se na spoustu jezdců začínám dívat úplně jinak. Jedním z těchto jezdců je Will Hahn, který dnes jel jako střela a dlouhou dobu měl druhý nejrychlejší čas za Jamesem Stewartem, který to mimochodem na této červené hlíně drtil, a jako první se dostal pod hranici 53 vteřin. Ke konci kvalifikace se Will Hahn umístil na pátém místě před jezdci jako Villopoto, Dungey a Barcia !!!  Barcia vypadal dobře, ale ke konci poslední kvalifikace spadnul na roletě a už se neobjevil v Heatrace. Nejsem si jistý co se stalo, ale v dnešním finále bude Barcia chybět. Ve třídě 250 byl nejrychlejší Adam Cianciarulo  ale nejrychlejší pouze co se týče rozdílu pár setin vteřin které ho dělili od druhého, třetího a čtvrtého místa. Blake Wharton dnes vypadal o hodně lépe než minulý týden v Texasu a umístil se na druhém místě. Martin Davalos na třetím a Blake Bagget na čtvrtém místě. Všichni tito čtyři jezdci byli v rozmezí  53 vteřin !

 .

250 Kvalifikave

.

450 Kvalifikace

.

 

HeatRace ve třídě 250 nám přinesl velké překvapení v podobě Adama Cianciarula kterému mimochodem velice slušelo červené pozadí na jeho Kawasaki ale dvakrát skončil na zemi a tím si zajistil závod v semifinále, který vyhrál.  První Heatrace vyhrál Blake Bagget a druhý Martin Davalos. Ve třídě 450 byly heatracey bez velkého drama až na absolutně stupidní věc kterou udělal Mike Alessi,  když přímo nejel do jezdce Broc Tickle, který ho  připravil o poslední kvalifikační pozici. Říká se, že za tento kousek bude Alessi pokutován. První HeatRace vyhrál Villopoto a druhý James Stewart. WillHahn byl v HeatRace druhý asi deset metrů za Stewartem !!  Klučina dnes vypadá opravdu dobře. Jen pro vaší zajímavost, Stewart opět jako jediný našel troják který nikdo neskákal ale Stewart řekl, že ho ve finále používat nebude protože to není rychlejší ale určitě ho použije u předjíždění.

.

Mike Alessi to přehnal......

.

250 Heat 1

.

250 Heat 2

.

450 Heat 1

.

450 Heat 2

 

.

                                     Finále třída 250 East

.

Tak jo, finále se blíží a sním i spoustu reklam takže máme chvíli času. Ve finále 250 jsem opravdu zvědavý na mladého Adama, který říkal, že nebude a nechce dělat chyby, na které jsme zvyklí u nováčků. Tento Heatrace tak bohužel nevypadal a já jsem opravdu zvědavý, jak si dnes povede…Kluci jsou na bráně, brýle na očích, mašiny nakopnuté…….30    15     5  Start !!  Holeshot patří ..a je to Cianciarlo, Davalos druhý ale ne na dlouho. Davalos přeskakuje kolem Cianciarula a nyní je v čele závodu.  Adam zůstává na druhém místě. Rodrigez je třetí, Vince Friese čtvrtý a Wharton je na pátém místě. Otřesný start pro Blake Bagget, který vystartoval jako poslední.  Pět kol je za námi a Davalos si vytváří třívteřinový náskok. Rodrigez končí na zemi. Justin Bogle se dostává na třetí místo a Wharton je čtvrtý. Blake Bagget se probojoval na sedmé místo ale Bagget dělá úžasnou věc a doslova přeskakuje dva jezdce před sebou a dostává se na pátou pozici… na tohle se musíte podívat ! Ok..tento tak trochu nudný závod se blíží ke konci. Martin Davalos je na pohodlném prvním místě, Cianciarulo druhý a Boglle dojíždí na třetím místě. Adam je stále v čele bodového hodnocení s náskokem dvou bodů na Davalose.

.

250 Video Souhrn

.

250 East finále

.

250 East Body

.

RV1 :-)

.

                                          Finále třída 450

.

Třída 450 je na bránách a podle mne tohle bude o dvou jezdcích ! Ryan Villopoto a James Stewart ! Ok…..  je to tady ! Cítím o hodně lepší závod než ve třídě 250 !!  3   2    1   Startujeme…..  Alessi urval Holeshot..Stewart druhý, Roczen třetí, Villopoto pátý a Dungey na šestém místě. Stewart jde k zemi !!  Nasedá zpět na motorku a je kolem dvacátého místa… Čtyři kola jsou za námi… Alessi stále v čele závodu . Roczen tlačí na Alessiho na druhém místě, Villopoto je třetí , Dungey na čtvrtém místě a Will Hahn na pátém místě. Šesté kolo je tady a Villopoto předbíhá Roczena a Alessiho   najednou a je v čele závodu. Roczen i Dungey se také dostávají kolem Alessiho a nyní jsou na druhém a třetím místě. Stewart je momentálně na 16tém místě ! Tohle je opravdu klasika …..   Deset kol je za námi a Villopoto má necelé dvě vteřiny na Roczena. Dungey je  stále třetí a Will Hahn se posunul na čtvrté místo. Stewart je nyní čtrnáctý. Do konce závodu zbývá sedm kol a Roczen tlačí na Villopota, který se dopouští chyby, nemůže skočit troják a bum ! Roczen ho přeskakuje na první místo. Villopoto je opět rozjetý a tlačí na Kenyho. Stewart je na 11tém místě…. Poslední kolo je tady a Roczen dělá co může aby udržel  Villopota  za sebou a vypadá to, že se mu to podaří a taky, že ano! Kenny vyhrává, Villopoto druhý a Dungey uzavírá pódium.

.

450 Video Souhrn

.

450 Finále

.

450 Bodoy

« zpět na přehled

Komentáře

24.02.2014 14:51 Balouch
Naprostej souhlas s tvym vyjádřenim o Stewartovi: "Klasika" ;)
24.02.2014 09:09 MIKE
Tomac měl smůlu v podobě mechanické závady . Klekla mu mašina :-(
23.02.2014 22:53 moloch | email
chalani neviete co sa stalo s Tomacom ?
23.02.2014 13:25 MIKE | email
Ahoj všichni !! !! Vysvětlení pro " Anonymous" určitě nemusím zakrývat fakt, že JS7 byl, je a vždy bude jezdec který je v mých očích jedním z nejtalentovanějších jezdců který kdy přehodil nohu přes motorku. Bohužel posledních pár let je Stewart známý tím, že když od něho jako fanoušek očekáváš nejvíce, tak JS7 skončí na zemi...... Jako fanouška mě to mrzí a proto jsem bohužel konstatoval " že to je klasika" jínými slovy klasícké zklamání na které jsme u Stewarta už tak dlouho zvyklí... Můj názor na titul !? Není žádný, protože tato sezóna je mazec.... Pár pádů a zranění..pár porouchaných motorek nebo přervaných řetězů a titul může klidně vyhrát i Dungey nebo Stewart, Roczen a samozřejmě i Villo.... :-)
23.02.2014 12:55 wenca.mx
Moje řeč, nevim co tu doStewarta jedete pecky.. Stewart je dříč a vzhledem k tomu , že byl až 17. tak to stáhl celkem pěkně. Je těžké někoho stíhat a drtit to , když se zastavíte, ztratíte tempo a vše je špatně. Hlavní je ,že se JS 7 nerištípal při stíhací jízdě. Podle mně zachoval klid a hold to vyjde další víkend. u mně byl je a bude JS 7 vždycky nambr van!
23.02.2014 12:40 Mara
nechapu co tady valite do stewarta jen mu podljelo kolo jak najizdel do toboganu a spadl to je toho...to se tam stane jeste do konce sx sezony vic lepsim jezdcum....byl to obycejnej pad a ne jak padal driv kvuli jeho nerozvazne jizde
23.02.2014 12:38 Green
Hele kluci, tohle je RD8 a je jich 17, takže ještě nejsme ani za půlkou...JS bude do TOP 3, víc mne zajímá, jestli Ken bude v posledním závodě třeba pár bodíků za RV, jestli se budou při závodě a případně pak ještě kamarádit nebo spolu trénovat :-D taky by mne zajímalo, jestli Kawasaki nebude vyvíjet tlak, aby ukončila trénování s Kenym když jede za KTM, tedy pokud nemá Mike pravdu a nebude Keny novej TopRider Kawasaki 2015 :-D
23.02.2014 11:34 Martin Plesník
Nevím co je na tom dobrého přát někomu smůlu ;) Já stále věřím, že James má na to udělat titul (ať už SX nebo MX) ;)
23.02.2014 11:08 zebra | email
Kenny boy :) Lepšie to nemohlo skončil, super, že sa nám vrátil starý dobrý James, ako ho poznáme :D
23.02.2014 10:58 Anonymous
Stewart je momentálně na 16tém místě ! Tohle je opravdu klasika ….. Toto jsem nepochopil..
23.02.2014 10:48 KupcMa
kenny to dobře drtil !! škoda stewarta ! myslím že pokud se nestane něco nečekaného tak titul bude mít bud RV nebo Ken ""
23.02.2014 10:00 KupcMa
Hahn pekny vysledek

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce