Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Aktuality

AMA sezóna 2015 a Justin Barcia ( rozhovor)

 aneb příští rok to bude mazec, jak v GP tak v AMA !

 Tak jaký to máme vůbec scénář na sezónu AMA 2015 ? Vím, že číslo jedna a priorita na sledování bude sezóna MXGP, kde se spolu poperou dva jezdci. Jeden z nich má devět titulů AMA SX a MX, a druhý má osm Titulů MXGP. Samozřejmě se jedná o  Villopota a Cairoliho ale v AMA to bude také hezký nášup. Kdo převezme žezlo, které Jeremy McGrath předal do rukou RC4 a které Carmichael předal do rukou Ryana Villopota ? Kdo bude dominovat nastávající éru AMA SX i MX? Najde se vůbec někdo takový, nebo tam bude pět jezdců, kteří budou mít v posledním kole AMA SX  tak malý rozdíl v bodovém hodnocení, že to bude moci vyhrát kdokoliv ? Bude Stewart schopen závodit ? Pojede Bagget střelbu nebo průměr ? A co Dungey ? Dá to konečně dohromady a vyhraje titul ? Eli Tomac pojede určitě jako střela ale bude to stačit na titul ? Jmen tady máme spoustu a vím, že jsem jich hodně opomenul jako např. Wilson, Millsaps atd…

  Nevím jak to je u vás, ale u mě vystupují nejvíce dvě jména ( pokud Stewart nepojede) a to Justin Barcia a Ken Roczen. Oba dva jsou na nových mašinách a v nových týmech, pro které je druhé místo prohra. Oba dva týmy neočekávají od těchto dvou jezdců nic jiného než titul AMA SX 2015 a já tak trochu cítím, že tito dva, se na SX tratích potkají více než jednou.  Odpověď na tyto otázky nechám na vás nebo samotném času, který nám brzy vše ukáže. Nyní zde mám vlastně dva rozhovory s Justinem Barciou v jednom. Jeden rozhovor Barcia poskytnul asi před měsícem a ten druhý před týdnem. Já jsem z toho vybral to, co si myslím, že vás bude zajímat nejvíc. No a je to tady……

.

                             Rozhovor Justin Barcia tým JGR Yamaha

RacerX: Když se tvůj kontrakt blížil ke konci, tak jsi musel určitě mít spoustu nabídek od mnoha týmů. Co tě přimělo opustit Hodnu a přejít zrovna do týmu jako je JGR Yamaha ? Jezdec jako ty měl určitě na vybranou.

Barcia: Určitě ano, měl jsem opravdu hodně možností. Měl jsem spoustu schůzek a potkal jsem hodně skvělých lidí, takže to bylo moc fajn, ale nakonec jsem se přiklonil k JGR. Když jsem si povídal s Jeremy Albrecht, Coy a Joe Gibs, tak jsem z toho měl moc dobrý pocit. Zdálo se, že to pro mě bude ten nejlepší tým pro můj nový začátek. Jejich základna je v Severní Karolíně, což je blízko mého domu, takže to do sebe všechno zapadalo. V týmu JGR je spousta skvělých lidí, kteří hledají nový začátek tak jako já.

RacerX : Je to až neuvěřitelné, že jsi přešel k tomuto týmu bez toho, aby sis vyzkoušel tuto značku motocyklu (sarkastický úšklebek při položení této otázky)

Barcia: Pro mne to byla hlavně otázka dobrého týmu a skvělých lidí, které chci mít kolem sebe. Posledních pár let v mém týmu byly opravdu dost frustrující, takže potřeba nového začátku a čerstvého startu byla opravdu vážná. Jsou to prostě skvělí lidé. Je to opravdu příjemný pocit, když víte, že Vás tým opravdu chce. Klidně jsem mohl zůstat u Hondy nebo přejít k jinému týmu ale já jsem chtěl zůstat u lidí, kteří jsou opravdu nadšeni, že mě mají v týmu.

RacerX:  Když jsi v roce 2014 nastoupil do druhého roku třídy 450, tak jsem si opravdu myslel, že budeš jedním z největších soupeřů pro Villopota. Tvůj první rok v této třídě byl dost dobrý a ukázal jsi v něm velkou rychlost. Co se stalo v roce 2014 !?

Barcia: Bylo to opravdu frustrující. V mém starém týmu jsem postrádal dobrou komunikaci s některými lidmi a k tomu všemu jsme měli hodně problémů v oblasti podvozku, pérování a motoru. Bylo to všechno dohromady a pořád se nám nedařilo nalézt řešení, což bylo psychicky i fyzicky velice vyčerpávající.  Měl jsem tolik pádů a zranění, kterým jsme se mohli klidně vyhnout. Nevím jak vy, ale já jsem tým ke konci MX sezóny sledoval a nemohl jsem věřit svým očím i uším. Tým udělal spoustu změn na motocyklu Treye  Canarda a dokonce vyměnili vidlice, což je opravdu mega změna.  

RacerX: Ano máš pravdu, nemohl jsem tomu uvěřit. Pro tým jako je Honda tohle byla opravdu obrovská změna ! ( pamatujete jak Canard posledních pár závodů AMA MX letěl a rozdával si to v neuvěřitelných soubojích s Roczenem ? V té době už věděli, že Barcia jde pryč tak přistoupili na tuto změnu. Tovární tým Honda přešel ze Showa na KYB vidlice i zadek ! )

Barcia: Ano, já jsem tomu také nemohl věřit. Když jsem byl v týmu já, tak o takových změnách nechtěli ani slyšet, takže mazec !

RacerX: Slyšel jsem, že si začal pracovat s novým osobním trenérem jménem Johnny O’Mara. Nedávno jsem měl s tvým novým trenérem řeč a řekl mi, že je na tebe  dost přísný, a že jste najeli na celkem tvrdý tréninkový režim. Je to pravda ?

Barcia: Ano, určitě ano. S mým trenérem máme docela přísný program a všechno je opravdu skvělé. Na motorce trávím o hodně více času, ale ještě více času strávím ježděním na kole. Cítím se opravdu mnohem lépe než kdykoliv předtím. Cítím, jak se moje tělo dostává do formy. Stále jsem ze všeho děsně unavený, ale doufám, že ta únava již brzy přejde. Vždy jsem tvrdě makal a připravoval se na sezónu ale tohle je jiný level. Co je na tom nejlepší je to, že se mi to začíná líbit a začínám na tom být závislý. Opravdu se těším na každý nový den, kdy budu jezdit na kole a dělat další věci.

RacerX: Šel jsi do Yamahy opravdu totálně naslepo!?

Barcia: Ano, šel jsem do toho úplně naslepo.  Na Hondě jsem strávil mou celou kariéru, takže to byl opravdu velký skok, ale nějak jsem cítil, že dělám dobře. Navíc, když jsem poznal majitele týmu Joe Gibs, tak jsem hned věděl, že tohle bude můj tým, je to opravdu skvělý člověk. Když jsem si sedl poprvé na můj nový stroj, tak jsem neměl sebemenší tušení, co můžu očekávat. Nyní,  když za sebou mám jíž několik dní ježdění, tak můžu říct, že jsem doslova nadšený. Opravdu si nevymýšlím, začali jsme se základním nastavením, které jsme skoro vůbec nezměnili, a já se na motorce cítím skvěle a to už mluví samo za sebe.

RacerX: Můžeš nám říct, které vlastnosti se ti na Yamaze líbily hned ze začátku ? Nebo se ti na ní prostě jezdilo dobře celkově?

Barcia: Tato motorka je o tolik rozdílná, než na co jsem byl zvyklý. První věc je výkon motoru, který je opravdu..hmm je to prostě raketa. Tím opravdu myslím, že motor je neuvěřitelně rychlý, jako fakt ! Je to opravdu jiná motorka než Honda ale největší rozdíl je určitě motor, který je silný ale zároveň velice dobře kontrolovatelný.  

RacerX: Tým JGR je postavený na jiných základech než tvůj starý tým. Tento tým je postaven kolem svého jezdce a všechno se točí jenom kolem něho. ( a co chudák Weston Peick, prý to mezi něma v týmu moc nehraje )

Barcia: Máš pravdu, je to tak a je to fantastický pocit. V mém starém týmu jsem neměl nikdy pocit, že já jsem ten jezdec číslo jedna, což nebylo nikdy jednoduché. Nyní v tomto týmu cítím, že jsem ten hlavní a že se ode mě hodně očekává. Majitel týmu Joe Gibs a jeho syn Coy mi již říkali, že očekávají vítězství a to na mě klade velký tlak, ale já mám takový tlak rád, protože vyhrávat je i můj cíl. V tomto týmu je skvělá komunikace a vždy dostanete odezvu od celého týmu a to je něco, na co nejsem zvyklý. V mém starém týmu jsem komunikoval vždy jenom s jedním člověkem. Tento tým začal v Nascar, kde je úspěšný a tuto týmovou práci přenesl do našeho sportu. Je to opravdu skvělé. Není to jenom o mě a o tom, že půjdu na startovací bránu a vyhraju závod, je to o celém týmu a nevyhraju jen svou zásluhou ale zásluhou celého týmu.

RacerX: Když se zeptáš lidí kolem, tak všichni vidí tři jezdce v sezóně AMA SX 2015. Eli Tomac, Ken Roczen a TY. Většina lidí si myslí, že drama sezóny 2015 se bude odehrávat mezi vámi třemi. Vidíš to stejně ?

Barcia: No, my jsme ti noví a mladí ale bude tam mnohem více dobrých hráčů. Víte, závodní pole je rozdělené na ty starší co už závodí dlouho, potom to jsou jezdci, co nejsou staří, ale už nějakou chvíli závodí a potom tam jsou mladé pušky. Já tam chci jít a pořádně to hned ze začátku všem ukázat. Tento rok je pro mne novým začátkem a čerstvým startem. Mám novou motorku a nový tým, najmul jsem si nového osobního trenéra a mám absolutně nový program. Také mám spoustu nových a velkých sponzorů….prostě mám pocit, že jsem tento rok učinil spoustu skvělých rozhodnutí. Budu tvrdě makat a vše se ukáže v Anahaimu 1. Nezáleží na tom, co děláš nebo jak to děláš, závodění není nikdy jednoduché, vždy je plné nových výzev a proto závodění tolik miluju. Vzbuzuje to ve mně velkou motivaci. Baví mě tvrdě makat a vyhrávat závody. Bude to těžký rok, to ví každý.

RacerX: Budeš příští týden na Monster Cupu a pojedeš ještě nějaké jiné závody ?

Barcia:  Trénuju tvrdě a každý den jsem rychlejší. Na Monster Cupu je jenom deset kol, což není problém. Můj cíl je závodit Monster Cup, ale není to jenom na mě. Zatím to vypadá tak na 95 procent. Co se týká dalších závodů, tak pojedu SX Genova a SX Bercy. Jsou tam skvělí fanoušci a je to vždy velká zábava.

RacerX: Vždy jsi byl známý jako velice agresivní jezdec. Budeš v tom pokračovat ?

Barcia: Ano, vždy jsem byl dost agresivní jezdec, ale myslím, že v posledních pár letech jsem se zlepšil a jezdím čistě. Můj nový trenér mi hodně poradil a myslím, že se to projeví na mojí jízdě. Co se týče agresivity, tak jsem byl vždy agresivní a vždy budu. Miluju drsné souboje, bláznivé předjíždění, a když se trochu oťukáme řiditkama tak to taky nevadí.

Co k tomu dodat ? Sezóna AMA bude také stát za to ! Děkuji za vaší návštěvu a čas ….

….Mike-C-Fast….

« zpět na přehled

Komentáře

01.11.2014 09:50 auto insurance quotes – imp74luDZzj | email | web
That's really thinking out of the box. Thanks!
01.11.2014 05:13 insurance car low – gE6dEIJFPUXN | email | web
I'm shocked that I found this info so easily.
31.10.2014 21:57 buy cheap car insurance – yUM4fwCZYoLl | email | web
That's not just logic. That's really sensible.
31.10.2014 19:16 prednisone to buy – WUWmBlxM | email | web
Times are changing for the better if I can get this online!
16.10.2014 21:23 numero.75 – Pro Twitch
Hezky si se tady rozohnil.Tak nám taky pověz co jsi měl za model a rok.Ja jsem zkusil kde co a nakonec jsem skončil právě u Yamahy.A nelituji.Mám už čtvrtý model 450 a vždy je tam znatelný posun k lepšímu.Asi je to o nastavení a o zvyku.Každá značka má něco do sebe a pak převáží co mi nejvíc vyhovuje.
14.10.2014 11:20 Twitch
Ja mam tiež yamahu a už sa neviem dočkat dna kedy sa jej zbavim a už nikdy vživote nechcem otej značke ani počut !!!
13.10.2014 20:12 RK 56
To je zajímavé jak po odchodu od jedné značky jezdci na tu starou nadávají.Myslím že Barciu spíš sralo že nebyl hlavní hvězda.Jo a Stuart jak odešel od yamahy tak řekl že si na ni nikdy nezvykl a že se ji snad i bál.Souboje podle mně Roczen a Tomak a snad i Stuart.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce