Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Aktuality

A nyní jak to viděl zbytek týmu USA

 Eli Tomac a Bam Bam Justin Barcia

 Eli Tomac a Justin Barcia neměli problém poskytnout rozhovor, takže díky Racer X se máme možnost dozvědět jak to tito dva členové týmu USA viděli.

.

.

Racer X:   Eli Tomac, výsledek asi není takový, jaký váš tým očekával. Spektakulární pád. Spektakulární rychlost. Tohle pro tebe musel být velice rušný den.

Eli Tomac : Tak to máš pravdu, ale rušný den je slabé slovo. V prvním motu jsem měl hrozný start. Povrch tam byl suchý a úplně mě to otočilo. Měl jsem být o dvě brány vedle. Taky se mi líbilo startovní pole číslo 4.

Racer X:   Dali ti možnost prvního výběru startovacího pole ?

Eli Tomac :  Ano dali, ale já jsem chtěl zůstat na té bezpečné straně což byl vnitřek, ale nakonec mě to nakopalo do zadku. Potom jsem se prostě prodral dopředu. Jel jsem jako bych byl doma, cítil jsem ten rytmus, trefoval jsem se přesně tam, kde jsem se chtěl trefit a vybíral jsem si ty nejlepší stopy. Po pravdě řečeno mi netrvalo dlouho, abych se dostal na Roczena ale potom jsem se brutálně vysekal.

Racer X :  Šlo tam o scrub který ti nevyšel že jo ?

Eli Tomac : Jo byl jsem zapálený a trochu jsem to s tím scrubem přehnal.  Ten výjezd byl pořád ve stínu a já jsem neviděl pořádně na drážky. Koplo mě to a totálně mi to vyrvalo řídítka z ruky, bylo to něco šíleného. Udělal jsem to jak Carmichael ve Washougalu, prostě jsem stáhnul okýnko a vyskočil.

Racer X :  Mi to více připomínalo Chada Reeda v Millvillu.

Eli Tomac : ( smích) Prostě to bylo z každého trochu.

Racer X : Viděl jsi už nějaké fotky ?

Eli Tomac : ještě jsem žádné neviděl.

Racer X :  Ty fotky jsou síla ! Každopádně to byl průšvih, všichni jsme si mysleli že tímto to pro tebe skončilo ale ty jsi byl v pohodě .

Eli Tomac : Jo, takže druhé moto bylo na řadě. Trochu jsem se uhodil do hlavy, ale mohlo to být o hodně horší. Nyní nemám ani jedno místo na celém těle, které by mě bolelo což znamená, že jsem musel perfektně přistát a rozložit celou váhu těla rovnoměrně. ….  Vybral jsem si čtvrté startovací pole a můj start byl mnohem lepší. Myslím, že Dean Ferris měl znovu holeshot, druhý byl Keny a potom já. Po celou dobu jsme se s Kenem naháněli. Potom, asi tak v půlce když jsem vjížděl na stejný výjezd kde jsem spadnul tak jsem uviděl červenou vlajku a projel jsem to velmi pomalu, protože to je takto v pravidlech. Keny to ale projel jako by tam vlajka nebyla a získal na mě tak dvě vteřiny. Tam to pro mě skončilo, protože jsem ho musel znovu dohánět. Měl jsem jenom jedno místo kde jsem věděl, že ho můžu předjet. Bylo to těsně před cílem a každé kolo jsem se tam k němu hodně přiblížil. Byl jsem na něm dost blízko a měl jsem naplánováno, že ho předjedu v posledním kole což by byl trhák, ale Ken mi v posledním kole vjel do mojí stopy a tím to skončilo.

Racer X :  Takže jak se teda cítíš ? Byl jsi velice rychlý, ale jsi více zklamaný nebo  nadšený ?

Eli Tomac : Jsem někde uprostřed, ani nadšený ani zklamaný. Pravdou ovšem zůstává  že jsem to v prvním motu pokazil. Mohl jsem zůstat na třetím místě a všechno by dopadlo jinak ale takhle se můžeme bavit celý den. Konec konců si nemyslím že náš tým měl dobrý den, protože ani jednomu z nás se nezadařilo.

Racer X :  A co říkáš na trať, líbila se ti ?

Eli Tomac : Trať? Nebudu lhát a řeknu pravdu což je velké NE. Bylo to velice technicky náročné, co se týče hrbolů a děr. Vůbec to neudržovali a nebylo tam moc stop na výběr což bylo nejhorší, když jste měli v cestě okoláky. Dalo se to zvládnout, ale nebylo to jednoduché, taky roost ( hlína/kameny od zadního kola) byl hrozný.

Racer X :  Proč si myslíš že tato trať byla lepší pro 250ky ?

Eli Tomac :  Trať byla dost těsná a 250ky jsou lépe ovladatelné. Myslím, že všichni na 250kách si zaslouží pochvalu, byli jsme rychlejší než 450. To nám jenom dokazuje že 250ky nejsou tak moc pozadu za 450kama.

.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                          Nyní Justin Bam Bam Barcia 

.

.

„ Dřeli jsme jako zvířata, jsme jedni z nejlepších jezdců v USA        ale dnes jsme byli poraženi jezdci, kteří byli lepší než my.“ 

Justin Barcia

.

Racer X : Justin Barcia, děkujme že sis našel čas. Vyhrál jsi svou třídu MX3 což je skvělé.  V posledním motu jsi musel být naštvaný, když jsi skončil hned po startu na zemi.  Musel sis říct něco jako Ku..a  !

Barcia :  Přesně tak, řekl jsem si Ku..a ! Teď musím jet jako blázen abych všechny předjel. Podařilo se mi předjet spoustu jezdců, ale nestačilo to. Definitivně to ale byla moje nejlepší jízda v těchto závodech.

Racer X : Bylo to lepší než v prvním motu ?

Barcia : Mnohem lepší. První moto bylo otřesné. Trať byla brutální. Nikdy v životě jsem nejezdil na takové trati. Vlastně to říkám na každých MXON, i loni jsem řekl, že jsem ještě na takové trati nejel. Tohle je pro všechny ! Euros ( evropští MX jezdci) jsou drsní !

Racer X :  Ano slyšel jsem tě to říkat na tiskové konferenci. Takže tohle bylo ještě brutálnější než RedBudd a podobné tratě u nás ?

Barcia : Ano, ale tohle je jiné, je to jinak rozbité. Mělo to velice ostré hrboly a drážky byly tak hluboké, že jste orali zem se svými lokty. Je to tak rozdílné, prostě nic takového nemůžete najít doma v USA. Udělali jsme nějaké změny na nastavení a naštěstí to bylo dobré rozhodnutí.

Racer X :  Byla tvoje měsíční pauza ( volno v USA ) důvodem proč se ti tady tak nedařilo ?

Barcia : Myslím si, že ne protože jsem ten celý měsíc testoval a trénoval. Prostě tady není místo na žádnou výmluvu, nakopali nám zadky a hotovo. Samozřejmě že jsme se dopustili nějakých chyb, které nás možná stály vítězství ale tak to je. Dělal jsem všechno, trénoval jsem, jezdil jsem na kole, prostě jsem se nezastavil a stejně jsme v závodě neodvedli dobrý výkon.

Racer X :  Roczen i Cairoli se shodli na tom že 250ky si na této trati vedly docela dobře.

Barcia :  Nemyslím si, že záleží na motorce, myslím si, že záleží na jezdci.

Racer X : Ale Keny vyhrál a časy 250tek mluví za vše, byly nejlepší.

Barcia :  No, asi máš pravdu, tato trať byla těsná a hrbolatá což je lepší pro 250ky. Na takové trati ani nejde využít sílu, kterou 450ka má.  Pozoroval jsem Cairoloiho ! On je na takových tratích neuvěřitelný. Perfektně řadí a sílu motorky využívá úžasně plynule. Pozoroval jsem ho a v druhé jízdě jsem se snažil jet jako on a bylo to o hodně lepší. Hodně jsem řadil, měnil stopy a prostě všechny ty bláznivé Euro kousky.

Racer X :  Měl jsi v posledním závodu první možnost výběru startovního  pole ?

Barcia : Už jsem tu podruhé a nikdy jsem neměl tuhle možnost což všechno dost zkomplikuje. Pro mne obzvlášť protože jsem dobrý ve startech. Tak trochu smůla. V prvním motu jsem měl štěstí, protože startovací pole, které jsem si vybral nikdo nechtěl a já jsem ho měl skvěle připravené. V druhé jízdě jsem už tolik štěstí neměl, protože mi někdo moje místo vyfouknul. Skončil jsem na místě, kde byla spousta kamení a vůbec, nestálo to za nic.  Chtěl jsem začít ty kameny odkopávat ale karta s patnácti vteřinami do startu už byla venku takže jsem neměl čas a nakonec jsem skončil v tom hromadném pádu hned po startu.

Racer X :  Vyhrál si ve své třídě MX3, jsi šťastný nebo ani ne.

Barcia : Absolutně nespokojený. Ano, vyhrál jsem ve svojí třídě, ale o to nejde. Mohl jsem jet o hodně lépe.

Racer X :  Tohle je tvůj druhý MXON a druhá prohra. Asi tě to musí dost mrzet. Vím, že asi budeš v týmu MXON ještě dlouho takže budeš mít další šance.

Barcia : Ano, každý se mě ptá, co udělám pro to, abych byl lepší. Já to vidím tak že jediná věc co můžeme udělat je, se nastěhovat do Evropy a trénovat na těchto divokých tratích.   „ Dřeli jsme jako zvířata, jsme jedni z nejlepších jezdců v USA  ale dnes jsme byli poraženi jezdci, kteří byli lepší než my.“ 

.

 .

Tak k tomu asi nic dodat nejde. Kluci se na nic nevymlouvali a prostě řekli, jak to bylo. Akorát si myslím že Tomacovi tato trať problémy vůbec nedělala. Vždyť Eli Tomac měl nejrychlejší čas z celých závodů a to ve všech třídách. Znamená to že Tomac je více talentovaný jezdec než ostatní ? Nebo to tam prostě vykropil díky adrenalinu? Já si myslím že obojí !

Děkuji za váš čas....Mike-C-Fast....

                                                                                                  

« zpět na přehled

Komentáře

02.10.2013 22:02 jarmil
Tak toto je perfektné vyjadrenie, vidno že chlapy sa nadreli pred mxon aj počas, ale aj to že to niesu nafúkanci...

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce