Omluva / Up Date 9.11.2014

 Napadení spemovým robotem

více

Cooper Webb drtí 450 f v zemi zapadajícího slunce.....

 aneb Webb 1-1 na Japonském mistráku.

více

14 dní v kostce

 Branky 1/2, Vítonice, Přerov Trénink...Foto + slova by M.Plesník

více

Davie Millsaps Go Pro Monster Cup

 Dost dobré....

více

Tim Gajser má nového týmového kolegu

 aneb Jorge Zaragoza bude závodit ve třídě MX2 2015 na Hondě....

více

archív


Aktuality

..a je to za námi, sedmé kolo AMA MX Budds Creek

 Roczen a Dungey rovnáse motokrosová filharmonie !!!

.

 Tak to je opět za námi, Budds Creek je v tomto roce 2014 historií a určitě semnou budete souhlasit, že o skvělé závodění nebyla nouze.  Mnozí z vás se určitě dívali na závody, tak jako já, nebo si už přečetli výsledky ale proč by jste se nemrkli na kingy co tady Majki zase napíše, že jo J…  Oranžovou vlnu Tsunami nikdo nezastavil jenom se to trochu prohodilo a Ryan Dungey konečně ukázal rychlost která stačila na to, aby vyhrál závod s výsledkem 2-1. Dungey byl v prvním motu druhý ale podle jeho úsměvu bylo vidět, že je něco jinak a taky se to v druhé jízdě ukázalo…Dungey byl nedotknutelný. Je zajímavé, že na začátku sezóny všichni říkali, že Roczen bude dominovat první polovinu série a potom začne převládat Dungey, kterému to vždy trochu déle trvá. Tohle sedmé kolo zaznamenalo oficiální začátek druhé poloviny této sezóny a podívejme se, kdo nám vystrkuje růžky. Ryan Dungey se svěřil, že doposud neměnili nic na motorce, ale v minulém týdnu provedli radikální úpravy, a jak to vypadá tak uhodili hřebík přímo na hlavičku…ještě to bude zajímavé ale Decoster může být klidný! Titul zůstane v týmu tak jak tak J. Jen pro vaší zajímavost, než tento závod začal tak Ken Roczen byl v čele 103 kol a Dungey vedl pouze 9 kol této série..mazec, že jo .

.

.

Tray Canard se opět držel své pozice zuby nehty a opět ukázal, že se jen tak nepřevalí na záda, když na něho někdo začne tlačit. Canard řekl, že mu to oranžové duo nějak vlezlo do hlavy, a když se na něho přiblížili tak prý nějak znervózněl, celý ztuhnul a nemohl jet uvolněně…však to znáte, že jo J. Když někdo řekne, že Eli Tomac je po svém návratu do této sezóny AMA MX 2014 fenomenální tak nám nebude zbývat nic jiného než naprosto souhlasit. Tomac se v tréninku vysekal a trpěl velkou bolestí páteře, dokonce měli v týmu poradu, zdali má závodit nebo ne. Nakonec šel Tomac závodit a ve svém třetím závodě této sezóny se opět dostal na pódium a to na třetí celkovou pozici.

Pokud jste fanoušci Jamse Stewarta tak jste asi zklamáni, ale na to už jsme si asi všichni zvykli. James opět není James Stewart jakého známe..nebo je ? Ono záleží na tom, kterou dobu jeho kariéry si pamatujete. Pokud si pamatujete kariéru Stewarta na Kawasaki kdy porážel Rickyho Carmichaela a zajel dvě perfektní sezóny, tak si klidně můžete udělat malý smuteční obřad a s tímto Stewartem se rozloučit, protože tento Stewart je nadobro pryč . James Měl nejrychlejší čas kvalifikace ale po špatném startu v prvním motu se probojoval pouze na páté místo a v druhé jízdě se vysekal potom co ho předjeli Canard s Tomacem a závod nedojel. Tohle téma mě přivádí k dalšímu jezdci, který v tomto závodu neobdržel ani jeden bod a to je Chad Reed . Nevím přesně co se stalo, myslím že v obou jízdách spadnul a nedojel ani jednu. Chad Reed a James Srewart jsou dvě legendy které se pomalu ztrácejí a i když nechtěně tak uvolňují místo mladší generaci. Jak už jsem jednou řekl, někdy je dobré vědět kdy s tím skončit a to platí o obou jezdcích.

.

James Stewart a Chad Reed se pomalu ale jistě vytrácejí z vrcholu tohoto sportu.....

.

.

Ve třídě 250 to byl Bagget, který se v druhém motu proměnil v pověstnou a krve dychtivou El Čupakabru a s dominací jemu vlastní vyhrál druhou jízdu a tím i celkové první místo s výsledkem 3-1. Jeremy Martin se musel smířit s druhým místem s výsledky 2-2.

Tak dost bylo řečí a nyní se stručně podíváme na jednotlivé závody v obou třídách.

.

                                            Třída 450 Moto 1

.

Keny .....

.

Ve třídě 450 to začalo skvělou motokrosovou filharmonií, kterou předvedl Ken Roczen. Vím, že jeho jízda je vždy pastvou pro oči ale tentokrát by Roczen fenomenální. To jak se dostal kolem Dungeyho a Canarda byla nádhera. Keny v této rychlosti trať studoval jako doktor lidské tělo, měnil stopy a jednou byl v pravo a jednou zase vlevo. 1 ..  2… 3… a byl první ! Takže hned po startu byly v čele závodu dvě Yamahy a na nich Justin Brayton a Phil Nicolleti. Tyto pozice jim nevydržely ani jedno kolo. Canard se rychle dostal do vedení, za ním byl Dungey a Roczen třetí. Tomac měl tak jako Stewart špatný start a byl mimo první pětku. Tahle trojka nám předvedla skvělou jízdu, ale, jak jsem již napsal, netrvalo to dlouho a Keny měl pět vteřin náskok. Ke konci závodu však Dungey začal uštipovat vteřiny z Roczenového náskoku a v posledním kole byl jen vteřinu za tímto mladým němcem, který si ale vedení udržel a závod vyhrál. Tomac i Stewart se ke konci závodu dostali na Canarda ale předjet se jim ho nepodařilo. Canard dojel třetí, Tomac čtvrtý a Stewart uzavřel první pětku.

 .

Eli Tomac

.

 450 Moto 1 

.

                                          Třída 450 Moto 2

.

.

V tomto druhém motu to byl Dungey kdo se dostal okamžitě do čela závodu a již se neohlédl zpět. Dungey vyhrál závod ale bohužel na Roczena žádné body nezískal a stále je v díře 26 bodů v průběžném bodovém hodnocení, protože Keny měl výsledky 1-2 a Ryan 2-1. Body jsou body, ale tento závod dal Dungeymu obrovskou injekci sebedůvěry a věřím, že v příštích pěti závodech to bude boj na život a na smrt ! Stewart i Tomac měli tentokrát lepší start a drželi se za Canardem hned od začátku závodu. Tito tři jezdci měli každý na malou chvíli třetí místo. Stewart se dostal kolem Tomaca, předjel Canarda ale ten si svou pozici vzal za malou chvíli zpět. Potom se do toho zamíchal Tomac a nyní předjel Stewarta on . Potom to netrvalo dlouho a Canard podlehl Tomacovému tlaku a musel se smířit se čtvrtým místem. Stewart to nevydržel a vysekal se, později odjel z trati díky mechanickým závadám. Tomac měl nejrychlejší čas tohoto mota a chvíli to vypadalo, že dožene Roczena a připraví ho o druhé místo. Bohužel nebo bohu dík se tak nestalo, Keny dojel druhý a Tomac se musel smířit se třetím místem. Řeknu vám, že to nebude trvat dlouho a Tomac vyhraje závod !  Canard dojel třetí a Weston Peick uzavřel první pětku.

.

Tray Canard

.

450 Moto 2

.

450 Celkové umístění

.

450 Body

.

                                         Třída 250 Moto 1

.

Jason Anderson 

.

V této třídě to byl Justin Bogle, který jen o chlup vyfouknul holeshot z ruk Christopha Pourcela a tím se dostal hned ze začátku do vedení. Jason Anderson měl konečně dobrý start a rychle začal tlačit na Pourcela z třetího místa. Jeremy Martin byl po startu na čtvrtém místě,  Cooper Webb a Bagget měli špatný start a nacházeli se mimo první pětku.  Anderson vypadal agresivně a velice rychle se dostal kolem překvapeného Pourcela, potom se dostal kolem Bogla a rychle si vytvořil náskok pěti vteřin. Pourcel dal Martinovi pořádně zabrat a dlouho ho držel za sebou. Pokaždé když Jeremy Martin viděl otevřené dveře aby Pourcela mohl předjet tak je Pourcel rychle zavřel i když musel na poslední chvíli překřížit stopy, ale to je závodění.  Když se Martin dostal na druhé místo tak byl sedm vteřin za Andersonem, netrvalo to však dlouho a Martin tento náskok zmenšil na dvě vteřiny.  V posledním kole jel Jeremy Martin jako šílenec, dostal se pouze jednu vteřinu za Andersona ale už neměl dost času a Jason Anderson vyhrál jeho první moto v této sérii. Bagget měl špatný start ale v posledním kole byl opět vteřinu za Martinem a závod dojel na třetím místě. Bogle, Webb, Pourcel, Wilson, Musquin, Rodriguez a Cole Seely uzavřeli první desítku.

.

Jeremy Martin

.

250 Moto 1

.

                                        Třída 250 Moto 2

.

Blake Bagget

.

Pamatujete si,  co jsem řekl o Bagetovi v druhém motu !? Ano Bagget se změnil v El Čupakabru a absolutně zdemoloval závodí pole a sebevědomí Jeremyho Martina, který urval holeshot a za chvíli měl šest vteřin náskok na Baggeta, který se rychle  dostal před Pourcela. Kolem třetího kola Bagett zmenšil Martinův náskok na jednu utřepanou vteřinu a všichni čekali pořádný souboj. Bagget to však osolil, prohnal se kolem Martina a závod dokončil s náskokem 14 vteřin ! ( už se těším, až přijede Herlings a doufám, že Baget bude mít dobrý start, vlastně ani nemusí J )  . Nyní se musím zmínit o hromadném pádu hned v první zatáčce, který si vzal za oběti spoustu jezdců, mezi kterými byli Wilson, Musquin Seely a další. Na třetím místě dojel v tomto druhém motu třídy 250 Pourcel, čtvrtý byl Webb a pětku uzavřel Justin Bogle.

.

Pourcel

.

250 Moto 2

.

250 Celkové umístění

.

250 Body

.

Video Souhrn

Bagget versus Martin-Moto 2

Více videí naleznete zde:www.promotocross.com/mx/video

.

Děkuji za návštěvu ....Mike-C-Fast....

« zpět na přehled

Komentáře

01.11.2014 08:36 arizona insurance car – BGMdjM2m7n9V | email | web
The answer of an expert. Good to hear from you.
01.11.2014 08:36 arizona insurance car – BGMdjM2m7n9V | email | web
The answer of an expert. Good to hear from you.
01.11.2014 08:35 arizona insurance car – BGMdjM2m7n9V | email | web
The answer of an expert. Good to hear from you.
01.11.2014 06:03 caffeine impotence – l7V73VZAHy | email | web
Kudos to you! I hadn't thought of that!
01.11.2014 01:47 auto insurance quotes – 4tFPC125WS | email | web
Thanks for being on point and on target!
31.10.2014 22:26 purchase levitra cheap – MzGLAbxE | email | web
Boy that really helps me the heck out.
31.10.2014 22:26 purchase levitra cheap – MzGLAbxE | email | web
Boy that really helps me the heck out.
31.10.2014 22:25 purchase levitra cheap – MzGLAbxE | email | web
Boy that really helps me the heck out.
31.10.2014 21:50 online levitra sales – BLyTvi1QU | email | web
I'm impressed by your writing. Are you a professional or just very knowledgeable?
31.10.2014 18:05 accutane – WU4Inqno | email | web
What's it take to become a sublime expounder of prose like yourself?
15.07.2014 13:19 David
Ta to pleteš hochu, vzpomeňme na Frantu Smolu, kterej jel AMU Steel City 2012 jeden závod a byl celkově 26. Můj tip na Team USA Martin, Dungey a Canard/Tomac.http://www.americanmotocrossresults.com/live/archives/mx/2012/11/450_overall.pdf
13.07.2014 21:01 Jirka
Poprvé co musím s muhehe souhlasit což se až divím že napsal něco tak rozumného :-D. Stewart sice padá ale bez toho by to tam snad nebylo ani ono a vyhrát sem tam závod taky umí a nebo to tam aspoň pořádně zamíchat :-)
13.07.2014 18:05 KarelN
Muhehe: souhlas. Mozna ma bubak a reed to nejlepsi za sebou ale pokud je to bavi tak proc ne. To ze jeste jezdej dokazu jenom to jak tento sport maji radi.
13.07.2014 13:14 twitch
Na tituly ich možno ani ja netipuem ale na vyhravanie niektorych zavodov určite ano, ale človek nikdy nevie :) a Tie dve KTM maju štastie že Tomac bol zraneny inak by im to kusok pokazil je to neskutočny strelec
13.07.2014 12:38 muhehe
ja teda nevim že se bubak nejak vytrací zatim je na čtvrtem mistě celkově až bude venku z prvni desitky budu souhlasit. :-) vrchol tohoto sportu neni určitě jen prvni tři mista, dostat se vubec do AMA SX nebo MX je vrchol nebo do MX GP v evropě. Připomeňme si že do tohoto vrcholu se česky jezdec zatim velice moc nepodival, takže si uvědomme že posledni z těch jezdcu na konci pole by tady naší českou špičku nejspíše rozprašil tak že by misto MX začali hrat kuličky na piskovišti. Ja jen abychom zustali v obraze. Aby to nevypadalo jako že prvni tři a pak už by se tam mohl placat mezi nima třeba michek, sukup nebo čeeeeeepa :-) nemohl, nejspíš by se ani nekvalifikovali
13.07.2014 12:35 Twitch
Ešte minule si ho tipoval na MXoN a teraz si ho už odpisal na dobro on to ešte osolí aj s Reedom možno nie vtejto sezone ale vtej dalšej určite :)

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.
Registrace
 Dobrý den a vítáme vás na MXkings.com ! Vaší registrace si velice vážíme a proto každý měsíc vylosujeme jednoho zaregistrovaného účastníka který obdrží poukaz v hodnotě 1000 kč který bude platný ve všech MX E-shopech které naleznete na naších stránkách !! Jméno výherce bude každý měsíc zveřejněno !  Děkuji a GOOD LUCK !!Reklamní partneři

Inzerce