Oficiální tiskova Loket

Oficiální tiskova Loket

 

více

Loket By Martin Plesník

Loket By Martin Plesník

 ..atmosféra MXGP v Lokti

více

Interview - Jago Geerts

Interview - Jago Geerts

 tichý ale rychlý....

více

Rozhovor s Petrem Polákem

Rozhovor s Petrem Polákem

aneb potřetí v MX2 !

více

12 min v bahně

12 min v bahně

 aneb SX Seatlle

více

archív


Informace

Rozhovor s Petrem Polákem

aneb potřetí v MX2 !

.

Jako posledního ze závodníků, které jsem si vybral pro rozhovor před MXGP v Lokti, byl teprve sedmnáctiletý Petr Polák. Mladý talentovaný závodník, který je ale na mezinárodním poli ostřílený a dosáhl již na medailové příčky nejen na domácí půdě, zároveň velký dříč a skromný kluk, který je pro motokros ochoten a schopen obětovat opravdu hodně. Buďme rádi, že přesně takového zástupce budeme mít možnost vidět v opravdu hodně nabité třídě MX2. 

Ahoj Petře, nemýlím-li se, letos je to potřetí, co se v Lokti postavíš na start ve třídě MX2 (zároveň potřetí v řadě), jak moc se na závod těšíš a jaké to je stát na startu mezi velkými kluky?

 

Ahoj, ano je to již potřetí. Na závod se těším, moc jsem rád za tuto příležitost a budu se snažit si to co nejvíce užít. Pocit je to parádní a má to něco navíc.

 .

 .

Přecejen, vloni jsi na čtyřtaktu neměl zas až tolik odjeto a předloni jsi jel na 125ccm, jaké cíle máš do letošního závodu? A co kamarádi/známí, máš hlášeno že tě přijedou podpořit opět větší skupiny lidí, jako tomu bylo v letech předchozích?

 

Můj cíl je nasbírat co nejvíce zkušeností, co to jen půjde. Doslechl jsem se, že by měli dojet nějací lidí, toto má ale pod palcem spíš brácha (smích).

 

 

Pojďme ale k letošní sezóně, v EMX125 jsi průběžně na čtvrtém místě a tři závody před koncem ztrácíš na pódium pouze 8 bodů, ve Valkenswaardu jsi byl ve druhé jízdě třetí, v Kegumsu jsi dokonce skončil druhý celkově, v předchozích letech jsi s pískem opravdu hodně bojoval, co se změnilo, že tomu tak letos není? 2 ze 3 závodů, které na tebe čekají jsou taky na písku (Lommel, Assen), jaké máš cíle a s čím bys byl spokojen na konci roku?

 

Nevím přesně čím to je, ale od minulého roku došlo k nějakým změnám ze strany týmu lidí, se kterými spolupracuji. Přes zimu jsme dost jezdili na písku a potom asi to, že jsem opět o rok starší (smích). Nerad říkám něco dopředu, takže to radši necháme ve hvězdách, ale pódium by určitě bylo krásné.

 

 

Zároveň týden po EMX ve Švýcarsku (28. srpna) se odehraje MS juniorů v Austrálii. Na MS juniorů jsi historicky jeden z nejúspěšnějších českých jezdců, poletíš tedy i do Austrálie?

 

Všechno nasvědčuje tomu že ano (nechci to zakřiknout).

 

 

K tomu všemu jsi ale zatím průběžně také třetí ve velkém českém mistráku, na druhého Martina Krče ztrácíš pouhé dva body, v Dalečíně jsi navíc vybojoval své první pódium mezi "velkými kluky", jak jsi s výsledky ve velkém mistráku spokojen? Upřímně, čekal jsi něco takového před startem do letošní sezóny?

 

Spokojenej jsem moc. Vůbec ne,  počítal jsem s tím, že velký mistrák budu mít spíš jako prostor k tomu si pořádně zatrénovat a nabírat zkušenosti.

 .

 

.

Na závodech tě již delší dobu vídáme s číslem 313, proč právě tohle číslo a neuvažoval jsi nikdy o změně?

 

Tak to je takové složitější. Je to část mého data narození. Původně jsem chtěl mít celý svůj datum, akorát by to vycházelo na 134 a to už má Filip Neugebauer, takže jsme použili jenom část mého data narození a dodal jsem ještě jednu 3, aby součet čísla dával 7. A v poslední řadě hrál roli takovej ten první dojem z čísla. O změně jsem neuvažoval, jsem takovej dost pověrčivej, takže myslím, že ne a mám rad vyzkoušenou klasiku.

 

 

Když už budeš mít tu možnost v Lokti stát mezi piloty MXGP, jaké jsou tvé sny a cíle pro nadcházející roky? 

 

Snem je být závodníkem celého seriálu mistrovství světa a pravidelně dojíždět v top 10.

 

 

Děkuji za rozhovor a přeji ti mnoho štěstí, ať se propracuješ až ke svému vysněnému cíli.

 

Děkuji! 

Martin Plesník 

« zpět na přehled

Komentáře

Dosud nebyly přidány žádné komentáře.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.Registrace
 Reklamní partneři

Inzerce