Oficiální tiskova Loket

Oficiální tiskova Loket

 

více

Loket By Martin Plesník

Loket By Martin Plesník

 ..atmosféra MXGP v Lokti

více

Interview - Jago Geerts

Interview - Jago Geerts

 tichý ale rychlý....

více

Rozhovor s Petrem Polákem

Rozhovor s Petrem Polákem

aneb potřetí v MX2 !

více

12 min v bahně

12 min v bahně

 aneb SX Seatlle

více

archív


Informace

Report z MMČR Junior „Lorenc – Logistic 2015“

 Nová Paka, 1.5.2015

 

Juniorský motokrosový šampionát „Lorenc – Logistic 2015“ pokračoval na prvomájový pátek druhým závodem v Nové Pace. Na startu se opět sešli nejlepší junioři nejen z Čech, ale i z Polska, Rakouska, Maďarska, Slovenska a Ukrajiny. Tentokráte byla trochu oslabena výprava slovenských závodníků, kteří dlouhodobě patří mezi nejpravidelnější účastníky tohoto šampionátu. Měli totiž slovenský mistrák v Myjavě. Zato přijelo poměrně hodně polských pilotů, kteří to neměli do Nové Paky daleko.

.

.

Marek Haman, ředitel závodu z pořádajícího Autoklubu v AČR Nová Paka, zhodnotil závod následovně: „Se závodem jsem rozhodně spokojen, jezdecká účast byla poměrně slušná, diváci myslím také odcházeli spokojeni, protože mladí motokrosaři předváděli opravdu hezké souboje. Pomohlo nám i počasí, v polední přestávce optimálně zapršelo a během odpoledne se tak nemuselo už vůbec kropit a bez jakékoli změny tak mohl být dodržen i časový harmonogram závodu.“

Volné tréninky občas doprovázely kapky deště a byla celkem dost zima. Během kvalifikací už bylo lépe a povrch tratě byl optimální. Poměrně velký slejvák přišel během polední přestávky, ale do začátku závodu naštěstí pršet přestalo a i se celkem oteplilo. Ve slušném blátě se tak konala jen první jízda třídy 85ccm, pak už se na trati se specificky načervenalou hlínou dělaly „kostičky“, které uvítá jak jezdec, mechanik, tak i divák. Pořadatelé, kteří mají bohaté zkušenosti i s pořádáním autokrosových závodů, zvládli program celého dne zcela přesně dle časového plánu. V první odpolední přestávce proběhla i vzpomínka na nedávno zesnulého dlouholetého aktivního člena novopackého Autoklubu Radka Buřiče.

V nejmladší třídě 50ccm, která jako jediná jela na zkrácené kolo novopacké trati, překvapil jezdec Moto Most Clubu Julius Mikula. Ten byl sice v kvalifikaci až pátý, ale obě odpolední jízdy vyhrál systémem start – cíl. V té druhé jízdě ho však ke konci celkem slušně stahoval jezdec domácího střediska SMS Pardubice Matěj Skořepa, kterému se dařilo už v kvalifikaci. Jezdec Cermen Racing teamu Vítězslav Marek junior měl sice větší ambice, ale nakonec se musel spokojit až se třetím místem. Hezké čtvrté místo zajel Maďar Noel Zanosz, vítěz úvodního netolického klání Antonín Kabát tentokráte domů spokojen neodjížděl, byl celkově až pátý, čímž nechtěně zajímavě zamíchal průběžným pořadím v seriálu.

.

.

Třída 65ccm měla dva jasné favority – Martina Venhodu z Teamu Motokrosová škola a Radka Větrovského z Bo Autoprofi GlassGo Teamu. Oba vyhráli po jedné jízdě, ale vítězství nakonec bral, stejně jako v Netolicích, Martin Venhoda. S mírnou ztrátou, přesto suverénně třetí, skončil v obou jízdách jezdec SMS Střední Čechy Matyáš Chlum. Dařilo se i Tomáši Pikartovi, který byl obě jízdy čtvrtý, páté místo směřovalo do Maďarska díky Bence Pergelovi. V této třídě se poměrně hodně padalo především na proskakovácích, značné problémy dělala i postupně rozbitá trať ve druhých jízdách.

.

.

Kategorie 85ccm byla nejpočetněji obsazena, na start se postavilo celkem 36 jezdců z pěti států. Již dopolední tréninky jasně nasvědčovaly soubojům mezi dvěma hlavními soupeři, Petrem Polákem a Rakušanem Rene Hoferem. Oba tito jezdci pobrali po jednom vítězství, ale to rozhodující, ve druhé jízdě, nakonec patřilo jezdci Motosportu Chýnov Rene Hoferovi. Petr Polák (Bo Autopprofi Glassgo Team) se po chybě v úvodu druhé jízdy sice prodral přes všechny soupeře, na Hoferův suverénní náskok už ale nestačil. Dvě třetí místa vybojoval jezdec SZA Stav Teamu Adam Dušek, který nakonec nejlépe vyšel ze souboje se svými největšími soupeři Jiřím Matějcem a Milanem Šturmou.

Dvoutaktní 125ccm svou účastí potěšil český reprezentant v EMX125 Jakub Terešák z Motosport Klubu Málkov v AČR. Naopak, chyběl zraněný vítěz prvního závodu seriálu, Slovák Tomáš Kohút. Kuba Terešák vyhrál kvalifikaci a poměrně bez problémů i první jízdu. V té druhé však udělal hned zpočátku jízdy chybu a dotahoval až z dvacátého místa. Tuto situaci optimálně využil Kryštof Kouble z SMS Střední Čechy, který sice dojel v první jízdě za Terešákem, ale v té druhé pak po chybě svého největšího soupeře s jasným náskokem vyhrál a stal se zaslouženě i celkovým vítězem závodu. Jakub Terešák se z dvacátého místa ve druhé jízdě prokousal až na místo páté, což mu zajistilo celkové stříbro. Stejně jako v Netolicích si po stabilním výkonu zajistil třetí místo jezdec Motosportu Chýnov Lukas Prammer. Lukas ve druhé jízdě nestačil na Poláka Damiana Kojse, který se v cíli druhé jízdy z druhého místa po právu radoval, ale o celkový bronz ho to nepřipravilo. Damian se po horší první jízdě musel spokojit pouze s celkovým pátým místem za spolehlivě jezdícím a celkově čtvrtým Janem Vykutilem.

Třída MX2 postrádala vítěze netolického klání, polského reprezentanta Tomasze Wysockiho. Dobrou formu však naladil jezdec SZA Racing teamu Martin Krč, který byl suverénním vítězem dne. Pěkný styl jízdy byl vidět v podání Martina Vondráška z JD 191 KTM Racing teamu, ten však bral po problémech ve druhé jízdě pouze stříbro. Překvapením bylo třetí místo Martina Kohouta z týmu BV Racing, kterému se vydařila především druhá jízda. Stejně jako na prvním závodě o sobě nechal hodně slyšet celkově čtvrtý Matouš Rejsek, pátý byl svěřenec Petra Bartoše Jiří Vozáb, který se nedávno ukázal v dobrém světle na rakouském šampionátu v Sittendorfu.

Nyní budou mít junioři skoro dva měsíce pauzu, aby se mohli připravit na vysvědčení ve druhém pololetí, a všichni se sejdeme opět v sobotu, 20. června v severomoravské Mohelnici.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Evžen Zadražil, tiskový mluvčí seriálu                  Foto: Zdeněk Langšádl

 

« zpět na přehled

Komentáře

08.05.2015 12:44 Feery
Jděte se už s tím adacem vysrat a ještě na 2t.
07.05.2015 18:59 alik995 | email
EMX 250 určená k zániku... proboha to sou voli... kdo z vás by nechtěl vidět plnej rošt 250 2T v pořádnej palbě jako to bejvalo, mě osobně už z těch 4T mrdá v hlavě, koukat na 2T závody hlavně v tutom velkym obsahu má svoje kouzlo, když už se to standartně nejezdí řek bych že je to pěkná změna a podívaná :)
07.05.2015 12:47 Roman
no když to srovnám s Adacem tak je ta naše republika jak pouťák v Somálsku :(
06.05.2015 18:02 Štěpán
Myslím, že je evidentní, kam český motokros vedou. A to ješte guru juniorského motokrosu povídal, že do budoucna se nic nepojede samostatně, osmdesátky přidaji k velkýmu mistráku a padesátky a šedesátky k sajdám. Asi aby se kluci naučili kolmé drážky. Příhoďák byl u toho.
06.05.2015 11:17 Petr
Ahoj byl jsem na těchto závodech jako doprovod a vůbec jsem si nepřipadal jako na MMČR je to škoda za to co to vše obnáší hlavně pro jezdce. Mohu konstatovat pouze ten fakt že ůrovenˇ stále klesá.
06.05.2015 08:47 Martin
O starího Dr, Daje nemějte strach toho je vždy plné depo.To je ředitel motogrozu Pardubického graje.
06.05.2015 08:37 KupcMa
DR,DAJ asi rad retro.
05.05.2015 20:51 Adam
Ale fuj. Každopádně až starej Dr.Daj zjistí, že prý prohlásila, že třída emx 250 dvoutakt je určená k zániku, tak si ji ve stylu namaže na kozy.
05.05.2015 19:34 Análková
Hoši stim zadkem ste mē rosekali! :-) Jahoďák dycky vyprávěl jak vona Áčko ráda a starej Saller jaká je to špína, že se mu šprcky váleli všade. Mám natrženou hubu smíchy.
05.05.2015 19:15 Mirek
Pacaku, ja myslim že to je jasný, kde je nasypáno. Do Paky si přijel mladej Ovsínek sólo autem, Nauš fungl novou Oktávkou ve Scautu a třetím autem Vaňkova, který ze zadku koukal pan předseda Přemek H. Takovej provoz něco stoji. To pak nezbude ani na prápory.
05.05.2015 09:36 Pacak
Co bys chtěl, vždyť až po první jízdě 125 začali řešit, že vlastně existuje nějakej modrej prápor a na co se používá. Jenže jak nikdo z nich ty kluky neznaj, nevědí ani komu kdy mavat!
04.05.2015 23:58 Sponzor
Současná juniorka je jen výsměchem diletantů typu Vizinger a spol. Zajimalo by me, kde skončí prachy místo zrušených prémií za závod. Ať sčítám jak sčítám vyhlášené odměny na konci roku, furt se dříve vyplatilo peněz víc, takže teď to někomu musí zůstávat. Když jsem chtěl před lety juniorku za název seriálu sponzorovat, vzkázali mi z Opletalky, že minimální částka za seriál je 200 000,-. Ted se to jede jako Vizinger Lorenc cup organizace jak na krajaci a kluci nedostanou nic. Ať se jdou všichni vysr...

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.Registrace
 Reklamní partneři

Inzerce