Oficiální tiskova Loket

Oficiální tiskova Loket

 

více

Loket By Martin Plesník

Loket By Martin Plesník

 ..atmosféra MXGP v Lokti

více

Interview - Jago Geerts

Interview - Jago Geerts

 tichý ale rychlý....

více

Rozhovor s Petrem Polákem

Rozhovor s Petrem Polákem

aneb potřetí v MX2 !

více

12 min v bahně

12 min v bahně

 aneb SX Seatlle

více

archív


Informace

OM Sittendorf

 aneb sbírání zkušeností...

Fotogalerii naleznete v sekci " FOTO" nebo zde: www.mxkings.com/foto/

.

 Byl jsem více než 14dní bez motokrosu a tak mě chytil ten správný motokrosový absťák (to asi každý fanoušek tohohle sportu zná). Před sezonou jsem měl v plánu jezdit více do zahraničí a poznávat, jak to v jiných zemích chodí, také poznat nové tratě, mentalitu lidí. V neděli 19.4. jsem se proto poprvé v životě vydal na závod rakouského mistráku do Sittendorfu. Cesta od nás z Moravy nebyla příliš dlouhá (oproti 12-14h cestám do Holandska to byla příjemná změna). Sittendorf je relativně kousek za Vídní, navíc byla trať situována v kopcích hned vedle hlavní cesty, takže zde byl celkem solidní přístup pro fanoušky. Startovaly zde pouze třídy MX1 a MX2, takže to již od ranních tréninků celkem rychle odsýpalo, trať byla přírodní, což byla po dlouhé době také změna. Bylo poznat, že se zde netrénuje a jezdí pouze závody, koleje se vyjížděly až v závodních jízdách, jinak byla trať různě namotaná na kopcích a loukách, občas sice s nesmyslně ostrými zatáčkami okolo gum/keřů, ne zrovna moc skoků, kamenitá, přesto se mi zde i díky pěkné přírodě velice líbilo. Navíc jeden výjezd ve stylu Erzbergu byl velice zajímavou vsuvkou a některé slabší motorky ve třídě MX2 měly problém tento výjezd vůbec vyjet. Teď již ale něco k závodům.


 Pohled na trať v Sittendorfu

.

Ve třídě MX2 se odehrála velká spousta zajímavých soubojů, kdy se o vítězství v první jízdě od začátku až do poslední minuty přetahovali domácí Patrik Schrattenecker (letos jede český mistrák za Motoman), vítěz prvního závodu rakouského mistráku Aljoša Molnar ze Slovinska, Alexander Banzirsch a na konci závodu se k nim přidal ještě další domácí talent Michael Kratzer. Z této přetahované nakonec vzešel jako vítěz Schrattenecker, v posledním kole pouhých pár zatáček před cílem přišel o druhé místo ve prospěch Kratzera Molnar. Čtvrtý dokončil s nevelkou ztrátou Banzirsch (také známý z českého juniorského mistráku), pátý dojel Florian Hellrigl. Solidním osmým místem v cíli se blýskl náš Jirka Vozáb, druhý český zástupce ve třídě MX2 Ladislav Červenka dokončil v konkurenci 28 jezdců jako jedenáctý. Jeden z největších favoritů na vítězství, rakouský supertalent a vítěz kvalifikace Michael Sandner krátce po startu upadl a doháněl až z posledních pozic, přesto dokázal cílem první jízdy projet jako desátý.

 Vítěz první jízdy Patrik Schrattenecker sportovně přeje hodně štěstí před startem jednomu ze soupeřů…

.

Druhá jízda třídy MX2 byla snad ještě zajímavější než ta první. Holeshot pro sebe urval Sandner, za ním však byla mela a seřadili se zde Kratzer, Schrattenecker a Banzirsch. Sandner se sice snažil, seč mu síly stačily, odvodil v čele asi první tři kola, poté mu však začaly docházet síly a cílem projel s velkou ztrátou až jako čtvrtý. Na čele to byl nádherný souboj Schratteneckera s Kratzerem, který pro sebe a tím i celkové vítězství v závodě rozhodl Michael Kratzer. Patrik Schrattenecker se tak musel spokojit se druhým místem. O třetí místo přišel Banzirsch, který odstoupil po technické závadě svého stroje a tak jako třetí protnul cílovou pásku stejně jako v první jízdě Slovinec Aljoša Molnar, kterému patřila třetí příčka také v celkovém hodnocení závodu. Jirka Vozáb dojel ve druhé jízdě jedenáctý, celkově mu patřila solidní 9. příčka, Ladislav Červenka bral z druhé jízdy jeden bod za dvacáté místo, celkově mu to v součtu s jízdou první dalo na 15. příčku.

 Stupně vítězů třídy MX2

.

Teď již ale hurá na třídu MX1! Domácí špička a jména jako Rauchenecker, Neurauter, Obermair, bratři Schmidingerové, Staufer, Heinz, Machtlinger, doplněná o české jezdce Bartoše, Smitku, Michalce či kvalitního Slovince Toni Mulece byla zárukou kvalitní zábavy! První jízda je tady a s ní i výborný start Neurautera, za ním se vyvezli Rauchenecker, Obermair, Gunter Schmidinger a náš Petr Bartoš. Postupem času výborně jedoucí Bartoš stahoval jezdce před sebou a vyhoupl se až na třetí místo v cíli (před Obermaierem a Schmidingerem). Lehkým zklamáním pro mě bylo šesté místo Petra Smitky. Teď ale k souboji na čele, kde stále Neurauter odolával tlaku Raucheneckera, který postupem času zesiloval. Nakonec Neurauter tomuto tlaku dvě kola před cílem neodolal a vítězem se tak stal Pascal Rauchenecker. Tomáši Lhotskému patřila 15. příčka v první jízdě, až 18. dokončil po pádu krátce po startu Petr Michalec a poslední český zástupce na startu – Jakub Suk dokončil 30.

 Petr Bartoš v první jízdě předvedl kvalitní výkon.

.

Do druhé jízdy nejlépe vstoupil Pascal Rauchenecker, následován Manuelem Obermairem. Za nimi jeli Bartoš, Schmidinger, Smitka a Neurauter, tedy nejlepší šestka z první jízdy opět pohromadě. Petr Bartoš bohužel pár kol po startu v zatáčce padá, naštvaně se s velkou ztrátou zvedá a odjíždí až na šesté příčce, která mu také patřila v cíli druhé jízdy. Mezitím se na čele opět odehrával nádherný souboj, kdy se Obermair dostal přes Raucheneckera, ten se však nevzdával a neustále na svého soupeře tlačil, až se do hry dostali okoláci. Toho dokonale využil Rauchenecker a vyhrál i jízdu druhou, druhý dokončil Manuel Obermair a třetí nakonec po horším startu Lukas Neurauter. A jak dopadli další čeští jezdci? Pátá příčka - Petr Smitka, sedmá pro Petra Michalce, 16. Tomáš Lhotský a 32. Jakub Suk. Celkově zvítězil Pascal Rauchenecker před Lukasem Neurauterem a Manuelem Obermaierem, nejlepší z našich – Petr Bartoš byl celkově klasifikován jako čtvrtý.

Pascal Rauchenecker při své cestě za vítězstvím…

.


A co říci na závěr? Byl to super závod, nová trať, nová země, spousta zkušeností, finančně dostupný mistrák, několik českých jezdců, příjemní lidé a kdybych si doma nenechal objektiv, tak by to vlastně byl bezchybný víkend, takhle se mi velice špatně fotilo, přesto velké díky za zapůjčení fototechniky mému kolegovi Jirkovi Zaňátovi, že jsem alespoň nějakým způsobem mohl něco nafotit. 

.

Děkuji za pozornost           Martin Plesník

PS: Fotogalerii naleznete v sekci " FOTO" nebo zde: www.mxkings.com/foto/

« zpět na přehled

Komentáře

Dosud nebyly přidány žádné komentáře.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.Registrace
 Reklamní partneři

Inzerce