Oficiální tiskova Loket

Oficiální tiskova Loket

 

více

Loket By Martin Plesník

Loket By Martin Plesník

 ..atmosféra MXGP v Lokti

více

Interview - Jago Geerts

Interview - Jago Geerts

 tichý ale rychlý....

více

Rozhovor s Petrem Polákem

Rozhovor s Petrem Polákem

aneb potřetí v MX2 !

více

12 min v bahně

12 min v bahně

 aneb SX Seatlle

více

archív


Informace

Interview - Jago Geerts

 tichý ale rychlý....

 Dalším z jezdců, kterého jsem si pro rozhovor vybral je mladý talentovaný Belgičan Jago Geerts, jedoucí první rok ve třídě MX2 za Kemea Yamaha Team. Jago je pouze o necelý rok starší než Jorge Prado, příliš se o něm nemluví, ale já si myslím, že je to pouze díky jeho povaze. Ostatně, jeho talent jsem objevil někdy na podzim roku 2013, kdy jsem se mu začal starat o sociální média. Viděl jsem vynikajícího mladého závodníka bez velkého zázemí, který je ale pekelně rychlý. Jeho technika na motorce a styl, jakým ji dokázal ovládat, mě uchvátil. Je to velice technický jezdec, má pro jízdu zvláštní cit a myslím, že příští rok dokáže Prada zle prohánět. Ostatně, svedli spolu tvrdé souboje již v 85ccm a několikrát také ve 125ccm. Sám jsem zvědav, jak se Jago dokáže na příští sezónu připravit bez nutnosti každodenního docházení do školy (v ní dokázal i přes složité podmínky excelovat, to jen pro české motokrosové nadšence zastávající názor, že škola a chození do ní není pro život vlastně důležité), kdy na motorce trávil opravdu minimum času, více se o skromném a nenápadném supertalentu dozvíte v řádcích níže. Příjemné čtení :)

 .

 .

Ahoj Jago, o víkendu jsi vybojoval svůj vůbec první titul mezi dospělými (holandský mistr třídy MX2), jaké jsou tvé aktuální pocity? Přecejen, závodilo zde i mnoho GP jezdců…

 

Jsem opravdu hodně rád za svůj první titul ve třídě MX2, je to taky proto, že mám rád Dutch Masters of motocross (holandský mistrák). Tratě jsou vynikající a startovní pole bývá hodně našlapané. Poslední závod byl vzrušující, ale nakonec se mi podařilo titul o pár bodů vybojovat. To znamená, že jsem holandským mistrem ve třídách 85ccm, 125ccm i 250ccm, takže jsem opravdu velice šťastný za to, čeho se mi prozatím podařilo v tomto seriálu dosáhnout!

 

 

Na svém kontě máš titul mistra světa (125ccm), dva tituly mistra Evropy (85, 125ccm) a mnoho holandských titulů, kterého si ceníš nejvíc?  A na který z nich máš nějaké speciální vzpomínky?

 

Myslím, že můj titul mistra světa ve třídě do 125ccm je aktuálně tím nejlepším. V první jízdě mě někdo trefil po startu a musel jsem se prodírat zpět někde z hloubi startovního pole, cílem jsem projel jako druhý. Druhou jízdu jsem musel opravdu makat, podařilo se mi ji vyhrát. Taky cesta do Ruska byla hodně vzrušující a jiná než všechny ostatní.

 .

 .

Letos jedeš poprvé kompletní sezónu mezi "velkými kluky", v průběžném pořadí jsi aktuálně sedmý, čekal jsi něco takového? Jak jsi s jejím průběhem spokojen? V rozjížďkách už jsi vybojoval jedno druhé a jedno třetí místo, zároveň jsi v Lotyšsku byl druhý celkově, kde ti na vítězství v druhé jízdě chybělo opravdu málo, čtvrté místo ve Francii celkově na tvrdém povrchu, na nováčka docela dobré, ne?

 

Ano, prozatím jsem se svými výkony a výsledky v letošní sezóně spokojený. Před začátkem roku jsem tohle nečekal. Cílem bylo pohybovat se někde okolo 10.-15. místa celkově, takže můžu být velmi spokojený s tím, že jsem aktuálně v top10 sedm závodů před koncem. Zajel jsem i několik opravdu dobrých rozjížděk a jedno celkové podium, což bylo fantastické.

 

 

Zároveň se potýkáš se spoustou nových věcí, ať jsou to tratě, cestování, dlouhé lety, kultury jednotlivých zemí, jídlo a spousta dalších věcí, jak to snášíš? Kde se ti líbilo nejvíce (a proč)? 

 

Cestování je občas obtížné, ale docela se mi to líbí. Pro mě zatím nejlepší GP byla Argentina. Sice to nějaký čas trvá, než se do Argentiny vůbec dostaneš, ale je to úžasná země! Určitě to je jedna z vůbec nejhezčích tratí v kalendáři a navíc mi hodně vyhovovalo i počasí.

 

 

Letos jsi ale mimo jiné dodělával svůj poslední rok na střední škole, na motorce jsi v porovnání s ostatními trávil opravdu málo času, protože jako jeden z mála závodníků jsi nikdy neměl žádný individuální plán a do školy jsi vždycky chodil denně, jak často v týdnu jsi na motorce seděl? A co škola, máš už hotovo? Limitovala tě nějak? Vím, že ses na některých GP učil i po večerech, aby ses připravil na zkoušky…

 

Ano, občas to bylo opravdu hodně složité, protože jsem většinu času mohl trénovat pouze ve středu (1x týdně) na motorce a sem tam o víkendu. Všechny úkoly, taky učení se na zkoušky a ostatní věci do školy, občas to bylo opravdu hodně náročné, ale školu jsem udělal, teď se můžu začít plně soustředit na motokros.

 .

 .

Jaké máš cíle pro zbytek sezony? Zanedlouho tě čeká domácí GP v Lommelu...zatím je ještě docela brzy, ale z Belgičanů jsi na tom na 250cc aktuálně nejlépe, pojedeš MXON?

 

Mým cílem pro zbytek sezóny je uhájit průběžné 7. místo celkově a jet jak nejlépe dokážu, abych končil na co nejlepších příčkách v jednotlivých závodech. Doufám, že se na MXON podívám, ale oficiální nominace bude oznámena již velice brzy, ostatně jako každý rok touhle dobou.

 

 

V ČR jsi už v minulosti startoval, ale v Lokti nikoliv, jak se ti tady v minulosti líbilo? Znáš Loketskou trať? Těšíš se na ni?

 

Ano, závodil jsem v Jiníně a řekl bych, že tamní trať je opravdu pěkná. V Lokti jsem nikdy v životě nebyl, ale několikrát jsem tuto GP sledoval v televizi. Myslím, že je to hezká trať, ale těžko říct jaké to bude na ní závodit.

 

 

Díky za rozhovor a ať se ti i nadále daří.

 

Děkuji, uvidíme se v Lokti!

Martin Plesník

« zpět na přehled

Komentáře

Dosud nebyly přidány žádné komentáře.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.Registrace
 Reklamní partneři

Inzerce