Oficiální tiskova Loket

Oficiální tiskova Loket

 

více

Loket By Martin Plesník

Loket By Martin Plesník

 ..atmosféra MXGP v Lokti

více

Interview - Jago Geerts

Interview - Jago Geerts

 tichý ale rychlý....

více

Rozhovor s Petrem Polákem

Rozhovor s Petrem Polákem

aneb potřetí v MX2 !

více

12 min v bahně

12 min v bahně

 aneb SX Seatlle

více

archív


Aktuality

Třetí kolo MXGP...

 Tak trochu z jiného úhlu ...

 Tak jo ! Třetí kolo MXGP je pryč a ani nevím kde začít, musím se omluvit za přeskočení Walkenswardu… Viděl jsem pouze shrnutí , četoval jsem s lidmi co závod viděli a stačilo to na to, abych se začal o Tondu trochu bát. Herlingsova jízda byla v prvních dvou kolech fenomenální a i to je snad slabé slovo. Bál jsem se, že to Tondu psychicky zlomí a podle toho jak to Herlings udělal v Argentině jsem přesvědčen, že nalomit Tondovou duševní pohodu byl naprostý zájem a strategie  týmu Red Bull KTM. Moment …něco tady nehraje, Herlings i Cairoli jsou v jednou týmu ! Týmoví kolegové…To by snad nemělo vůbec být... Jo v jiných týmech to tak určitě je ale v tomto týmu to takhle už nějakou dobu nefunguje.

.

Tonda už je dávno v mých očích evrospý Ricky Carmichael !!! ..a je boží !

.

Já mám v tomhle celkem dobrou intuici a proto jsem vytáhnul mou mediální lopatu, krumpáč i rýč a začal se rýpat v těchto tématech. Kopal jsem, ryl a ryl až  jsem na pár věcí narazil… Fakta nebo bludy ? Nevím, netuším, ale od toho jsme tady abychom se spolu na to tady mrkli, že jo ?

Vše začalo tím, když Tonda prodloužil kontrakt s týmem o další dva roky. Nechtělo se mi tomu věřit, čekal jsem akci Villopoto, na což by měl 32letý Cairoli právo, nebo maximálně rok ale dva ?  Jak to asi viděl velký boss  Pit Beirer ? Dva kohouti na jednom smetišti ? Velmi zvláštní rozhodnutí. Logické by bylo asi tohle : Jeden rok Jeffrey a Cairoli spolu, fajn. Herlings se rozjíždí a Tonda bude v klidu. Potom s tím Tonda za velkých oslav skončí, ušetří se prachy, nebude rivalita v jednom týmu a na smetišti zůstane pouze jeden mladší kohout.  Ve třídě MX2 další KTM fenomém Jonass a není co řešit. Tak to ale nedopadlo ale mělo !?

Nyní tady máme šéfa Youthstreamu  Presidenta   Giuseppe Luongo, který je prý s vedením KTM ve velmi přátelském vztahu, prý byl viděn i na osobních párty pana Beirera . Musím psát dále ?  Luongo už jednou přeplatil Villopota ( proslýchá se 12 mil dolarů) aby zvednul popularitu MXGP ale upss, nevyšlo to. Nyní tady je něco mnohem zaručenějšího, než byl Ryan ! Bombastická sezóna, mladý super nadaný talent proti oblíbenému a zkušenému sympaťákovi ze Sicílie. Čing…Čing do Luongové kasičky. Slyším, jak někteří z vás říkají: „ hmm to je moc“ myslíte ? Představte si tuto sezónu MXGP bez Tondy…  Nuda ? Snad někdy Gajser…Snad někdy někdo jiný než Herlings ? Myslím, že by Herlings zajistil titul už někde na MXGP Turecka, jestli to vůbec je matematicky možné. Potom by si týden odpočinul a jel by pojezdit amíky do AMA MX, tak jak to už jednou ukázal…

.

...kild před další bouří.

.

Nyní se mrkneme znovu na Tondu, který má právě nyní 84 vítězství a devět titulů. Jeho sen byl vždy porazit Evetrtse, který má titulů deset a vítezství 101 ! Nevím co to přesně u Tondy je ? Mužské ego ? Láska ke sportu ? Peníze ? Nebo dosažení rekordu ? A´t je to cokoliv, tak to Cairoli nebude mít tyto dvě následující sezóny vůbec jednoduché.
Spousta mediálních osobností ( i italských) se shodlo, že Tonda už od počátku tohoto roku není tím, kým býval. Tony striktně odmítal veškeré rozhovory a neměl problém různé lidi doslova ignorovat a prostě neodpovídat na kladené otázky. Také není tajemstvím, že tým od Cairoliho a Tým od Herlingse se nemají v lásce a udržují před sebou tajnosti. Žádné dělení informací atd. jak to je běžné v jiných týmech. Dokonce jsem slyšel, že Herlings jezdí na absolutním prototypu KTM 450, který by měl být venku až po 2020 ! Jedná se prý o zcela inovativní technologii týkající se především rámu motorky a také předního pérování. Cairoli prý odmítnul toto testování a zůstal na svém továrním stroji z minulého roku. Už po Argentíně prý protestoval, že to není fér a že Herlings má na víc právě díky jeho novému rámu, který je v dokončovacích fázích vývoje…..

.

Také jsem poslal Herlinksové jméno do NASA, jestli není náhodou reptilián, nebo nějaký jiný návštěvník z jiné MXgalaxie nebo planety..prý žádný záznam nemají, takže to musí být člověk....

.

Málem bych zapomněl na samotné závody, po kterých Herlings řekl, že to bylo z jeho strany strašné a pod úroveň ! Hmm, když má někdo přezdívku Bulett, tak asi chce být pořád první a to nejméně o 15 vteřin ! V první jízdě měl Herlings start na houby ale Tonda měl i tak skvělou formu, takže Herlings neměl dost času, i tak však Tondův náskok jemně zeškrábnul a zajel nejrychlejší čas závodu. V druhém kole si troufám říct, že kdyby se ve čtvrtém kole Herlings nevykokotil (pardón), tak by se Tonda pořádně zapotil, protože Herlings to posledních 15 minut závodu celkem drtil… Nic méně to je vše. Nevím, co bude a jak to bude vypadat. V jednom si jsem ale jistý…. Tahle sezóna se teprve rozjíždí !!!!!!!!!!

.

Co k tomu dodat ?

.

PS: málem bych zapomněl !! Go Tondo !!! J

Děkuji za návštěvu      ….Mike-C-Fast….

« zpět na přehled

Komentáře

27.03.2018 07:33 Roczen94
Zajímavý článek, jinak souhlasím že až odejde tonda tak mxgp bude stejná jako mx2 když tam jezdil herlings ale furt věřím v to že roczen se vrátí časem ukončit kariéru do MS a rozdá si to herlingsem jako tehda v mx2 :)
26.03.2018 22:00 Gautijér
no jen aby se Herlings nerozstřelil... rychlost určitě má, ale připadá mi tak trochu jak Tomac
26.03.2018 21:29 martin
bude to ešte zaujímavé, ale hlavne aby ostali zdravý...a rád by som medzi nimi videl ešte gajsera z roku 2016
26.03.2018 20:46 Mike
Test

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.Registrace
 Reklamní partneři

Inzerce