Oficiální tiskova Loket

Oficiální tiskova Loket

 

více

Loket By Martin Plesník

Loket By Martin Plesník

 ..atmosféra MXGP v Lokti

více

Interview - Jago Geerts

Interview - Jago Geerts

 tichý ale rychlý....

více

Rozhovor s Petrem Polákem

Rozhovor s Petrem Polákem

aneb potřetí v MX2 !

více

12 min v bahně

12 min v bahně

 aneb SX Seatlle

více

archív


Aktuality

MXGP Portugalsko aneb konec mafiánů v MXGP ?

 

 

.

Slyšíte ty zvony ? Myslím tím ty zvony, které vyzvánějí konec šance na titul  číslo deset pro Antonio Cairoli  ! Hmm ? Šance je silné slovo, protože ta umírá poslední ale pokud se Herlings nezraní, nebo se mu více než jednou nepokazí motorka, tak to Herlings vezme šupem a to s velkým BUM ! Vím, že mnozí z vás se čertí a na to máte právo ale vy, kteří jste viděli poslední MXGP v Portugalsku, tak víte o čem mluvím. Nyní má Herlings 16 bodů náskok, čtyři vyhrané rozjížďky za sebou a z pěti MXGP vyhrál čtyři. Tak jo, nyní se pojďme podívat na tento poslední závod, který mi pomohl abych se začal opravdu bát o Tondu a jeho šanci na desátý titul, který jsem mu moc přál a stále přeju. Bohužel nikdo z nás nemládne a mládí si vždy probije cestu vpřed, tak jako to dělá extrémně talentový Jeffry Herlings.

..jo to se to směje

.

Než se dostanu k závodu tak musím říct, že tolik hnusných a nepravidelných kolejí jsem na žádné trati už dlouho neviděl. Kombinace dešťů a zvláštní portugalské hlíny se postarala o velmi náročný povrch této tratě.
 V první jízdě měl  Tonda špatný start, myslím kolem šestého místa, vypadalo to, že něco není v pořádku ( dostal kamenem do oka, ale nevím přesně kdy) potom Tondovi zdechla motorka a ztratil pozici. Byla to chyba za chybou a první čtverka se Tondovi začala ztrácet z očí. Potom měl Desalle poruchu spojky a odjel do depa, v tu chvíli jako by Tonda dostal druhý dech, začal nacházet nové stopy, které objevoval v každém kole. Byl jako doktor, který hledá perfektní místo na provedení řezu skalpelem. Každé kolo nový řez, lepší, rychlejší a funkčnější. Byla to jízda, která svou kvalitou křičela: „ jsem devítinásobný mistr světa, tak pojďte „ ! To jak předjel Paulina a potom Gajsera ( na stejném místě) bylo famózně famózní, dokonce jsem si myslel, že má na to, aby Herlingse dojel. Bohužel se tak nestalo a Tonda dojel na druhém místě, což byla výhra sama o sobě.

.

Tonda byl v první jízdě skvělý ale ve druhé to muselo být pro našeho šampióna zdrcující...

.

Jednou můj nejoblíbenější jezdec všech dob Ricky Carmichael řekl, že každý šampión vyhraje jeho titul v jeho nejhorších dnech, kdy je nemocný, není ve své kůži nebo má prostě špatný den .

.

JS7 a RC4...je mi smutno :-(

.

Jednou si pamatuju jak Ryan Dungey šel v pátek na pohřeb své babičky, s kterou měl velmi blízký vztah a hned na to v sobotu vyhrál SX, nikdo v té době nevěděl proč  má Dungey v oku tu velkou slzu..a o tom to je.
Tohle přesně udělal Cairoli v tomto prvním motu. V druhém to už však nabralo obrátky opačným směrem….

Po první jízdě  Herlings řekl, že nejel na plno a schovával si energii na druhý závod pro případ, že by legenda jako je Cairoli vystartoval hned za ním…. Také řekl, že pokud Cairoli bude před ním hned po startu křížit stopy zvláštním způsobem, tak to prý bude dlouhá sezóna ( po závodech se omluvil a řekl, že to tak nemyslel, a že by se asi zachoval stejně) .

.

Portugalsko si dalo na přípravě trati záležet....

.

Takže druhá jízda odstartovala a po druhé nebo třetí zatáčce byl v čele Cairoli, Herlings to za ním lámál jako šílený.  V momentě kdy měl nalepené přední kolo na Cairolim, tak to vzal šikmo přes tři brutální drážky a tímto způsobem se dostal na první místo ! Když se podíváte na video souhrn těchto závodů, tak by to byli blázni, kdyby tam tuhle část neměli. Bylo to prostě něco, co na tento svět nepatří.  Herlings je prostě super talentované zvíře, které se v zápalu boje nebojí ničeho.  Pánové a dámy po třech kolech měl Herlings na Tondu 8 vteřin náskok a to se Toník snažil a nikdo mě nepřesvědčí o opaku. Když Herlings proskočil cílem, tak rozdíl byl 35 vteřin.. Nyní se vrátím k začátku mého článku a řeknu jen :“ bim bam… bim bam… . Herlings má za sebou již tři závody kde vyhrál obě rozjížďky a to jak na písčitém, tak na tvrdém i měkkém  terénu. Co k tomu dodat ? Snad jen můžeme doufat, že Antonio Cairoli sáhne hluboko, někde kde ještě v jeho kariéře nemusel sáhnout A KDYŽ TAM DOŠÁHNE, TAK NAJDE NĚCO, CO PŘEKAZÍ HERLIGSOVÉ PLÁNY.

.

Hezké....

.

Co se týče třídy  MX2, tak musím říct, že jsem zklamaný z Jonasse ale naopak mě těší jak se vyšvihnul Prado, který vyhrál už jeho druhé MXGP…...

.

První jízda

.

Druhá jízda

.

Bodové hodnocení

.

Mějte se fajn a děkuji za návštěvu  ....Mike-C-Fast....

« zpět na přehled

Komentáře

17.04.2018 15:13 Balouch
Já bych se nebál nadepsat ten článek, né konec mafiánů v MXGP, ale konec MXGP, protože koho na to bude bavit koukat, až to Tonda zabalí a zbytek pole bude dostávat naloženo v minutách....
16.04.2018 21:33 martin
Super článok ... V Portugalsku Herlings ukázal že je o level vyššie pred ostatnými a väčšinou nemá konkurenciu... Budúci rok by tam mali Tomaca poslať, či by s tým daco nevedel urobiť :D

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.Registrace
 Reklamní partneři

Inzerce