Oficiální tiskova Loket

Oficiální tiskova Loket

 

více

Loket By Martin Plesník

Loket By Martin Plesník

 ..atmosféra MXGP v Lokti

více

Interview - Jago Geerts

Interview - Jago Geerts

 tichý ale rychlý....

více

Rozhovor s Petrem Polákem

Rozhovor s Petrem Polákem

aneb potřetí v MX2 !

více

12 min v bahně

12 min v bahně

 aneb SX Seatlle

více

archív


Aktuality

mxgp - loket - pohled očima martina plesníka

 + pár info navíc...

 V závěrečné oficiální tiskové zprávě o Lokti bylo myslím řečeno vše podstatné ohledně závodů a výsledků, takže to vezmeme trošičku netradičně a já přidám pár postřehů ze svého pohledu.


Čím začít? Určitě mi velikou radost udělala návštěvnost i přesto, že zde chyběl např. Villopoto, na kterého se všichni celou zimu těšili, možná tomuto faktu přispělo i pěkné počasí během celého víkendu. K vidění byla spousta pěkných soubojů, česká účast nebyla v porovnání s minulými lety špatná, líbilo se mi, že se velkých kluků nebáli a šanci doma se ukázat dostali ve třídě MX2 mladíci Krč s Nedvědem, případně holky ve WMX, kde především Vítková s Kellerovou v jejich věku jely hlavně sbírat zkušenosti. Bojovný výkon předvedl Péťa Bartoš, který se po sobotním pádu nevzdal a v neděli vybojoval ve třídě EMX300 podium, což bylo jistě úspěchem. Výborně se doma předvedl také věkem stále junior Dušan Drdaj, který vybojoval celkově nejlepší výsledek v sezoně a ukázal, že mu 2t 250 sedí. To by bylo k české účasti.

.

.

Teď ale k tomu hlavnímu – třídám MX2 a MXGP. Začneme Jeffrey Herlingsem. Mnoho lidí tvrdí (včetně jeho samotného), že má letos neskutečnou smůlu. Já si dovolím lehce nesouhlasit…v Teutschenthalu jsem byl a tam Jeffrey spadl již v tréninku, poté v kvalifikační rozjížďce a řekl bych tak trochu jako malý kluk, tohle by se profi jezdcům stávat nemělo, chtěl totiž za každou cenu jít hned v prvním kole do čela. To samé se vlastně stalo i v závodě, kdy scruboval celkem nesmyslně, protože i tak by z venku ve druhé zatáčce šel nejspíš bez větších problémů před Tonkova. Ostatně dle mého bylo velkou chybou, že se Jeffrey vůbec pokoušel o MXGP ve Švédsku…to bylo tuším cca 2 týdny po zlomenině klíční kosti. To v dnešní době na závodění stačí, ale ne natolik, aby byl člověk 100% fit, proto jsem se divil, že Herlings závodil i když v tu dobu měl náskok více než 100bodů…tam si vlastně oddělal malíček a vzhledem k tomu, jak protrpěl závěr loňské sezony jsem očekával, že Loket raději vynechá a i po něm bude mít náskok nějakých 50-60 bodů…Jeffrey se rozhodl nastoupit a od začátku nenechával nikoho na pochybách, že rychlost u něj stále je. I když jsem jeho pád v kvalifikaci neviděl, tak po špatném startu těžce doháněl a vypadalo to, že je jen otázkou času kdy se někde vyseká, protože takové tempo snad ani nešlo ustát…


Za celý závodní víkend jsem neviděl asi nikoho, kdo by na tom samém místě měl problém…netuším jestli Jeffrey opět scruboval nebo co se vlastně stalo…a to, že jej Tixier trefil, to samozřejmě smůla je. On to ale Jordi neudělal schválně, jak se někteří lidé bouřili, protože určitě neměl v úmyslu narazit do Herlingse, ostatně sám spadl dost ošklivě a lehce se zranil. Po závodě se nechal slyšet, že se „praporkáři opět vyznamenali“ … jak říkám, situaci jsem neviděl, takže ať to raději posoudí jiní. 

Každopádně již od začátku roku mi přišlo, že Herlingsovo sebevědomí je pryč, a když jej poté v přímém souboji porazil Guillod, docela ho to nalomilo, sám Herlings se nechal slyšet, že MX2 je na něj příliš malá. Těžko říct jakou roli v tom sehrála motorka. KTM 2016 od začátku roku vypadala jako perfektní a téměř neporazitelný stroj. Ovšem dostal jsem se k informacím, že Jeffreymu a dalším továrním jezdcům 2016 nesedla a chtěli přesednout zpět na 2015, to jim nebylo umožněno, jediný, kdo se na 2015 mohl vrátit a také vrátil, byl Davy Pootjes, který v tu dobu jezdil „jen“ EMX250…údajně Herlings řekl, že se motorka moc hýbe na hrbech a není si na ní jistý. 
Teď ale k boji o titul, Herlings letos skončil a příští rok má jet MXGP. V Lokti se opět skvěle předvedl Guillod, který i přes pád v první jízdě dokázal probojovat k celkovému vítězství v Lokti a opět ukázal svou sílu na tvrdém povrchu, ovšem na písku je to průměrný jezdec a často na něm padá, takže to pro mě není kandidát na titul. Kdo je tam dál? Tim Gajser!!! Tento slovinský střelec rozhodně jezdí skvěle, ale stejně jako v případě Guilloda je písek jeho slabinou, takže jsem velice zvědavý, jestli dokáže v boji o titul zabrat a získat důležité body. Naopak Pauls Jonass je aktuálně v dobré situaci -  před sezonou od něj nikdo moc neočekával a aktuálně útočí na titul. Pro KTM by to byla asi o dost větší reklama, kdyby titul v MX2 vyjel Jonass než Herlings, takže pro něj tým aktuálně dělá vše možné i nemožné. Sám Pauls se cítí velice dobře a já si myslím, že na písku bude minimálně na podiu a mohl by tam najet důležité body na Gajsera, ten ale zase umí závodit v exotických destinacích, se kterými Jonass příliš zkušeností nemá, takže to bude ještě zajímavé!!!Teď ale ke třídě MXGP. Zde je pro všechny asi velkým překvapením Romain Febvre, já jsem jej očekával na podiu, ale že bude takhle s klidem vyhrávat? Wow!!! V Lokti vypadal naprosto neohroženě a přesto, že je nováček ve třídě MXGP a po startu kvalifikační rozjížďky mu bylo čelo celkem vzdálené, dokázal bez větších problémů všechny své soupeře předjet a ujet jim.
Romain chce strašně moc vyhrávat každý závod a červená tabulka mu dodala spoustu sebevědomí, jsem zvědav, jak tohle ustojí psychicky, protože se letos vlastně může porazit už jen on sám. 2x 2. příčka pro Bobrysheva? Parádní víkend! Evgeny poslední dobou konečně stabilizoval své výkony a je jedním z největších kandidátů na celkové podium na konci sezony. Navíc je jeho styl divácky velice atraktivní. Dvakrát třetí příčka Clementa Desalleho po zranění? To bylo příjemné překvapení! Ovšem…jak všichni víme, Desalle si v Lommelu opět vyhodil své několikrát poraněné rameno, takže jej teď čeká operace a sezona pro něj skončila. A v té příští by dle všeho měl nastoupit na Kawasaki! Čtvrtá příčka Kevina Strijbose určitě není žádným překvapením, tomu Loket sedí a jezdí stabilně, jako novinku jen přidám, že Kevin podepsal smlouvu u Suzuki na další dvě sezony. Pátá příčka Jeremyho van Horebeeka pro mě je trochu zklamáním, obzvláště když si vzpomenu na to, jak u nás vloni Jerre ve druhé jízdě předjel Cairoliho a připsal si své první vítězství v MXGP. Je ale po zranění a do formy se dostává pomaleji, než by si asi sám přál. Jerre má také u

Yamahy smlouvu na další sezonu, Romain Febvre po letošních výkonech dokonce na dvě. 
Šestý v Lokti byl Shaun Simpson. To je stabilní jezdec, který dokáže překvapit a jako netovární pilot jede opravdu pěkně. Shaun by měl příští sezonu dostat tovární podporu a to by jej mohlo posunout zase o kousek výše. Já bych jej ale nejraději viděl v továrním týmu KTM, když odchází de Dycker a nejspíše taky Searle, byl by solidní týmovou trojkou. Nejvíce se v souvislosti s KTM a příští sezonou hovoří o Glennu Coldenhoffovi. V Lokti osmý, poslední dobou se také pohybuje na špici a věkem stále perspektivní jezdec. Jedno z největších zklamání v Lokti, ale rozhodně ne v sezoně byl Gautier Paulin. Tomu patřila v součtu obou jízd až sedmá příčka, i když Paulinovi rychlost nechybí, v Lokti dosti chyboval a to ho stálo lepší umístění. Přesto je stále jediným jezdcem v MXGP, který je ještě relativně na dostřel Febvremu. 

Na závěr bych rád podotknul, že se mně osobně víkend v Lokti velice líbil, příjemně mě překvapila divácká účast i atmosféra, byly k vidění hezké souboje ve všech třídách, organizačně byly závody velice dobře zvládnuty, jedinou kaňkou na celém závodním víkendu byl (dle ohlasů nejen pro mě) výkon komentátorů, o tom bych však musel asi napsat samostatný článek…takže někdy jindy.

-- 
Děkuji za pozornost      Martin Plesník                                                 Foto: Martin Plesník

« zpět na přehled

Komentáře

18.08.2015 23:58 ja
a čo by robil so 450tkou, keď má tento rok po tom minuloročnom zranení problémy udržať 250tku na dvoch... muhehe žiadny prehlad nemá, on to len na inej stránke prečíta a sem napíše, ale ty by so ho mohol mať aspoň trošku! Herlings vôbec bude rád ak až o 2 roky prežije prestup na 450tku... Mal byť nástupcom Cairoliho, no to bude skôr Simpson ako on... a čo ja napíšem vždy sa všetko stane!!!
18.08.2015 20:14 Tom#21 | email
Sorry: KINGS
18.08.2015 20:14 Tom#21 | email
MXKING ŽIJE!! :) Aspoň trochu. Já nevím, co furt máte všichni proti muhehemu. Jako jasný, 'je' svéráznej, kecy, toto, tamto, ono. Ale podle mě mu nelze upřít že má celkem přehled, i když chápu že někteří jeho vyjadřování nepochopí a nepochopí to, jak to myslí. A teď k Lokti. My jsme tam s klukama byli od pátku, krásně se v pátek večer vykropili a v sobotu se šlo na trať. Účast byla podle posledních let výborná ,snad to na něco poukazuje, vrácení startu na původní místo taky určitě prospělo. Jen nás mrzí ty proskakováky dolů, které jsou 2 nebo 3 roky zrušené? Bylo to nejlepší místo na trati. Jinak Evžen jezdil neskutečně pravou zatáčku dole po proskakovácích a potom následující pravou kolem nohy, kde jsme stáli. To bylo óda na motokros, úplně jinak jak ostatní. Tož tak, Lokeť se mi letos moc líbil a příští rok zdarec na místě. Jo a ještě k Herlingsovi, já mu jako fandím, neříkám že ne, ALE: Může si za celej letošek sám, kdyby nebyl nenažranej a šel do 450, tak by se nic z toho nestalo. Tak to je.
18.08.2015 16:37 Saitek
Cez vikend som bol pozrieť mx v Šenkviciach MMSR. Boli to vydarene preteky, nadherne počasie, fantasticka trat a navyše na štart sa postavil aj majster sveta (Žerava). Vo veteranoch s prehladom zvitazil a to išiel naozaj iba na pol plynu.Popri veteranoch isiel aj mx1, ale v prvej jazde bol az stvrty.Mlady kluci boli rychlejši.....Šimko, Sukup atď. Bolo dost malo divakov, takze sa dalo behat kade tade. V depe prevladali ktm, dokonca aj Brabec bol na ktm.Kohut mal 2016 ktm - funglovku - fakt moc pekna. Moc sa mi nechcelo, ale nakoniec som rad ze som tam bol, fakt paradne preteky.
16.08.2015 21:56 muhehe
nuda z pohledu toho jak nas na začatku navnadili. ono se stači podivat na sledovanost. prosim hlavne ne f cr. celosvetově, na začatku na to koukali fšichni, byly přetižene servery, byly problémy z vysilanim jak to bylo celosvetove přetiženo. po odpadnuti špičky sledovanost klesla natolik, že mxgp tv slevnila přenosy. ja ani f nejmensim netvrdim že ti borci neleti, ale proste leti meně neš špička, jak rikam ty boje byly stejne, akorát to od pateho mista nikdo nesledoval. zrzek je udajne nej pilot na svetě, teda spiš byl, no letos ne. pourcel si zvykal ale ne na amu ale na mx vubec, nejel totiž předtím nic a to docela dlouho, naskočil f pulce sezony do rozjetého vlaku, mas pocit že by se mu nedařilo abnormalne dobře ? na motorce ze kerou viš co natestoval ? hovno oproti konkurenci. smekam před nim klobouk a šon simson, kdo to je prosimtě že těm amikum natrhl prdel. talentovany evropsky jezdec, ne ten nejlepší. na nic si nezvykal, prijel a ukazal to co moc lidi ukazat neumi. a to ani ti nejlepší. nic neanalizuju, jen se koukam
16.08.2015 20:24 Ondra – pro muhehe
Ano MXGP je ted po odpadnutí první čtyřky papírově nudná. Ale fakt jen papírově. Pokud jsi byl v Lokti přítomen, tak psát, že je to nuda je nesmysl.. A ta tvoje analýza na konci jezdci AMA a MXGP je taky kokotina. Ryan nejel špatně. 1. závod vyhrál. Alessi toho už moc nepřevádí poslední roky. Kenny si taky v AMA musel chvíli zvykat, Pourcel jakbysmet.
16.08.2015 00:40 ja
je veľa ludi čo sa v mx vyznajú, len podla dresu poznajú jazdca a takí by mali komentovať. Ako napríklad majitelia mxkings...tí by to mohli robiť...a nie takí je.kovia ako sú napr na gtmotocross, ktrorí napíšu, že závod v dlouhej loučke minulý rok, kde sa prehnala púštna búrka bol top...
15.08.2015 14:38 muhehe
jasne ze herlinks je pan pilot, ale f posteli pro značku kera ho plati je to na nic. predstav si ze maš jednoho z nej pilotu na svete, kerej ti pomaha svojima vykonama prodávat motorky a diky tomu že leži f posteli, bude mavat vlaječkou nejaky lulin, kerej jede druhou ligu a kawa se bude prsit jak to vyjezdila. a este diky bludum že herlinks se rozjebal protože nova ktm stoji za hovno :-) to sou stejne blaboly jako milsaps a ktm, ktm si vede obchodně velmi dobře a každej se s toho muže posrat, hlavně konkurence. no uvidíme pristi rok. zabava je když herlinks jede, ne když jede 5 kol a pak ho uš nevidíš až za rok. jinak nechapu jak muže byt članek o komentátorech, dyš není normalni motokros v republice, tak nemůže byt ani žadny komentator, f telce ani f radiju to nedavaj, a jediny kdo ty gulaše muže komentovat je nejaky ožrala s kabaňourem f paprči a zamaštěnou hubou vot hořtice. o tom je zbytečne něco psat.
15.08.2015 00:12 ja
kedy bude ten článok o komentátoroch? o top komentátoroch :D
15.08.2015 00:02 ja
Herlings je najviac pán, ale bohužial druhé miesto nebere a tak to s ním potom vyzerá...
14.08.2015 09:11 Saitek
Pre mna je Herlings hrdina, je to jediny jazdec, ktory je ochotny rozbit sa na sračku, len aby si dokazal ze je najlepší. Ked je Herlings na starte, zabava je zaručená.
14.08.2015 02:06 muhehe
nechci hajit ktm ale co se tyka herlinkse, sezonu začal nedolečenej ve formě 70 %, to není z moji hlavy to říkal von na začatku, neš se dostal do formy, jak dobře píšeš měl hodně velkej naskok na to aby dojel tudle sezonu na titul. to že něgdo začne blbnout, a scrubuje tak že stupačkou odjebe pul metra hliny na odrazu a pak se rospleskne vo zem, tak to neustoji ani nej motorka z marzu na kere udela titul i babetista. to co predvedl džefry f poslední době bylo zrale na naplacani na holou. divim se že ho f teamu nigdo nesktotil. todle je zbytečne promrdanej jasnej titul a motorka za to nemůže i dyby to byla juki pro teply kluki. bes tovarni potpory. herlinks to proste letos promrdal a byla to jen jeho chyba. škoda ! 450 ? ano, ale bavime se o levelu 2. level 1 totiž leži f pelechach a souboje co popisuješ se odehravaly i předtím, ale od 5 mista do desateho. nikoho nezajimaly. na začatku bombasticka mxgp se stala nudou a ama mx zustala zajímavou i po odpadnuti tomaka. terč posměchu bum bum ukazal a ukazuje že je pan pilot, kterej pokud se nerospuli bude jednou vladnout emerickemu kroseni. dyzl je jasnej a ročen asi taky dostal rozum a vypada docela dobře. vječně polamany canard ukazuje že umi jezdit i dyš sleze s postele, zavrhovany milsaps dostal hodne slušnou smlouvu u ( f uvozovkách) pro nej nepopularni značky motorky. doufam že si nekteri dobře pamatuji bludy o tom jak udajne milsaps verejne plul na ktm. no teško. a myslim že bude mit plnou tovarni potporu. uvidíme jak se tomu lulinovi bude dařit. myslim že pokud mu nikdo nevyškubne motorku s potprdele tak jako to udělala f zoufalstvi kawa tak do top deset pojede i bez drženi řiditek. zajimavej bude navrat bubaka a co pojede mlady buboš. f potstate je to secko jasne, akorát ta kawa nějak nemá jezdce :-) no gdo by tu mrtku jel dyš vot ni utek i zrzoun. uvidíme jak tomu pomuže pan ambasador, možna že dyby na tom jel džeremy tak do te top deset dojede taky :-) i f duchodu. zajimavej poznatek je ze jezdec ama f mx gp zajel uplne hovno, dobra, ale jezdec mx gp zajel f amě top výsledek a ne jeden. zrzek i alesi ukazali prd, simson a purcel trhaji f amě prdel kde komu f top 5. super. fšecky vas zdravim lulini :-)
13.08.2015 19:22 Ondra
pěkný článek. Díky
13.08.2015 17:16 RK 56
Super článek a super info ohledně přestupu a smluv,nevíš jak je to AMA jestli už jsou nějaké informace kolem přestupů.Dík.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.Registrace
 Reklamní partneři

Inzerce