Oficiální tiskova Loket

Oficiální tiskova Loket

 

více

Loket By Martin Plesník

Loket By Martin Plesník

 ..atmosféra MXGP v Lokti

více

Interview - Jago Geerts

Interview - Jago Geerts

 tichý ale rychlý....

více

Rozhovor s Petrem Polákem

Rozhovor s Petrem Polákem

aneb potřetí v MX2 !

více

12 min v bahně

12 min v bahně

 aneb SX Seatlle

více

archív


Aktuality

MXGP 2018 !!!!! bude to jedna z těch nejlepších ???

....

Všechny vás moc zdravíme, ty bláho to byla doba, že jo !? Hmm,,myslím, že poslední život vyhasl na kingách ..myslím..žeee asi tak 2014 !? Nooo kašlat na to, sezóna MXGP 2018 probudila spící medvědy, vlastně medvěda a medvíďátko, což jsem já Mike-C-Fast a světoznámý ( už brzy) Martin Plesník... :-)

Né, dělám si prd..srandu Marťas, jsme oba medvědi :-) ! Nic méně, zpět k věci.... Po prvním závodě v Argentíně mi Martin napsal, že to nejde aby něco o závodě nenapsal, já jsem měl v tu chvíli úplně stejné motýlky v břichu, které by nepřestaly lítat, chvět se atd atd. dokud bych to stejně neudělal, takže telepatie nějak zapracovala, no a jsme tady... Bohužel jsem večer po prvních závodech zjistil, že stránky byly ve svém spánku napadeny nějakými viry a opravy trvaly až do dnešního dne. Takže vše bude trochu opožděný ale my se brzy chytneme... Nyní něco málo o závodě v Argentýně od Martina a více brzy, taky něco ode mě..že by AMA ? Uvidíme :-)..... Zatím velkéj čusáček !!

.

Myslím, že tenhle obrázek mluví za tisíc slov...... jo, za chvíli to tu probereme !

 

.

Ahojte všichni, po delším čase se opět setkáváme. Po nedávném telefonátu s Mikem, kdy jsem jej ukecával, ať si zapne Eurosport, aby se díval na MXGP, že to určitě bude stát za to, jsme si večer znova cinkli a dlouze hovořili o tom, co před pár minutami proběhlo. Dívali jste se taky?

Já myslím, že kdo se nedíval, může rozhodně litovat. Tohle byla opravdová reklama na motokros. Musím říct, že ani závody s Villopotem mě takhle nebavily. To, co se odehrávalo ve druhé jízdě MXGP, bylo skutečně jako z jiné planety. Ona už ale i první jízda byla hodně zajímavá, když se Herlings po horším startu nenápadně probíjel startovním polem a cílem projel jen vteřinku za Cairolim, který v posledním kole udělal několik chyb a Herlings se k němu dostal takřka na dostřel, k očekávané bitvě však došlo až v jízdě druhé. Zatímco Cairoli opět uzmul holeshot, Herlings neodstartoval úplně nejlépe (po mírném pádu v kvalifikační rozjížďce na proskakovákách vybíral pozici na roštu až jako sedmý). Scénář byl podobný prvnímu motu, kde si dvaatřicetiletý Cairoli rychle vybudoval náskok a odjížděl zbytku pole. Za ním to ale bylo vyrovnané, Desalle, van Horebeek, Febvre, po chvíli už i Herlings. Herlings postupně popředjížděl jednoho soupeře za druhým, ale s devíti chybějícími koly do cíle ztrácel na Cairoliho něco málo přes 9s, v tu chvíli i věhlasný komentátor Paul Malin říkal, že si nedokáže představit, co by se muselo stát, aby TC#222 nezahájil sezónu 1-1, protože 9s na devíti kolech Herlings prostě dolů na Tonyho nedá. Myslel jsem si to samé. Ovšem s přibývajícími okoláky, ale také až možná příliš uklidňujícími texty od mechaniků směrem ke Cairolimu se Herlings začal nenápadně přibližovat. V jednom z kol ukrojil 1,5s z náskoku…a do posledního kola již vjížděl jen kousíček za Tondou. Následoval nádherný souboj, ze kterého vítězně vzešel stále velmi mladý Holanďan, který navíc v posledním kole závodu i přes předjíždění  okoláků a při souboji s Cairolim ve vyjetých kolejích zajel nejrychlejší kolo závodu! Byla to bitva jako řemen a s Mikem jsme se shodli, že takovouhle stíhací jízdu, odhodlání, dravost a chuť po vítězství jsme už dlouho (zda-li vůbec) neviděli. Herlings nebyl v roli lovce na žádného nadprůměrného jezdce, ale devítinásobného mistra světa. Tohle asi málokdo čekal, pravděpodobně ani Cairoli ne. V cíli mi ho bylo docela dost líto, protože v téhle mentální hře má aktuálně navrch Herlings a trochu se bojím, aby nedostal ve Valkenswaardu opět křídla a neujel ostatním o parník.

.

.

Doufám že ne, protože dvě bitvy, které pro nás byly připraveny v Argentině byly snad jen předkrmem před velice dlouhou a napínavou sezónou. Jsem opravdu velmi zvědav, jestli bude na konci roku slavit Herlings nebo Cairoli (nebo snad někdo využije jejich zaváhání?), za mě je to aktuálně 50/50 a rozhodně bych si nevsadil ani na jednoho z nich. Herlings navíc v rozhovoru po druhé jízdě přiznal, že týden bojuje s nemocí a nachlazení v jeho hlase bylo evidentní. Očividně mu tohle vítězství dodalo hodně sebedůvěry. Na oko spokojený byl také Cairoli, kterému se v Argentině historicky příliš nedařilo, bylo sympatické poslouchat, jak gratuluje Jeffreymu, uznává, že byl tentokrát lepší a že se těší na další takto vyrovnané souboje. Tak trochu nenápadně, přesto skvěle zahájil sezónu Desalle, který dojel dvakrát třetí, ovšem v obou jízdách sledoval KTM svých soupeřů s téměř půlminutovým odstupem. Velmi dobře zahájili sezónu 2018 také jezdci Yamahy - van Horebeek s Febvrem, kteří dojeli 5-4 a 4-5. Nejlepším z nováčků ve třídě MXGP byl celkově osmý Julien Lieber na Kawasaki, který se hlavně v prvním motu po skvělém startu držel dlouho na předních příčkách. Ve druhé jízdě se bohužel připletl do hromadného pádu po startu a musel dohánět spolu s Anstiem a Searlem z posledních pozic. I tak zanechal dobrý dojem, stejně jako Němec Max Nagl poprvé na TM (celkově devátý).

Jestli byla třída MXGP extrémně zajímavá, ve třídě MX2 tolik napětí nebylo. S velkým očekáváním všichni sledovali, jak si povede obhájce loňského titulu – Lotyš Pauls Jonass. Ten po opravdu dlouhé době v Evropě jako jezdec obhajující titul mistra světa startuje s číslem 1 (byl jsem jedním z těch, kteří jej ukecávali, aby si jej na motorku dal). Pauls nenechal nic náhodě a vyhrál jak volný, tak měřený trénink, poté opanoval také kvalifikační rozjížďku (po lepším startu ještě v prvním kole s přehledem předjel svého kolegu Prada), warm up i obě jízdy! Takovou dominanci v této třídě od dob Herlingse nepamatuji. Sám jsem se trochu bál, jak se Pauls po zisku prvního velkého titulu mistra světa (už má doma tituly juniorské z 85 a 125ccm) srovná.

.

.

Dokázal však, že je tam kde je naprostým právem. Mezi mladými jezdci neznám většího dříče a tady se opravdu naplno ukazuje, že se ta těžká dřina opravdu vyplácí. Spolupráci s Harry Evertsem si zatím nemůže vynachválit a je vidět, že mu zkušený Belgičan dodal vnitřní klid. Uvidíme, jak se sezóna bude vyvíjet nadále, asi bych si ale přál více zajímavých a napínavých soubojů o vítězství, v Argentině však Jonass kraloval. V první jízdě byl boj o vítězství dlouho zajímavý, když se Jonassovi start nepovedl úplně na jedničku a na čele jezdil hodně dlouhou dobu jeho papírově největší rival v boji o titul – Hunter Lawrence na Hondě. Ten však pod tlakem udělal několik jezdeckých chyb, kterých Jonass využil a poté si jen hlídal odstup za svými zády. Ve druhé jízdě se Lawrence potýkal s armpumpem a dojel až jako šestý, když jej ještě v posledním kole dokázal předjet po špatném startu další novic na Hondě (od HRC) Calvin Vlaanderen. Nenápadnou ale velmi rychlou jízdou bez chyb se opět blýsknul Dán Thomas Kjer Olsen (mimo jiné mistr ČR v družstvech za Osička MX Team), který dojel dvakrát na stupních vítězů (3-2) a opět dokazuje, že je na svůj věk velmi vyzrálým pilotem, který jen málokdy chybuje.

Za mě je to určitě kandidát na celkové stupně vítězů na konci sezóny. Velmi dobře se prezentoval také Američan Darian Sanayei, který se netajil i ambicemi na boj o mistrovský titul. Nejprve jsem se tomuto výroku lehce pousmál, ovšem po GP v Argentině smekám před tím, jaký udělal přes zimu pokrok. V první jízdě ještě kvůli poruše motocyklu musel odstoupit, ve druhé jej však stupně vítězů (3. místo) neminuly. Příjemným překvapením byl i pro znalce motokrosu také výkon Bena Watsona, který se v novém týmu Kemea Yamaha cítí velmi dobře, po dvou čtvrtých místech v rozjížďkách jej celkové stupně vítězů minuly o pouhý bod ve prospěch Lawrence! Skvělým výsledkem je také páté místo Australana Jeda Beatona, který pod křídly F and H Kawasaki letos jede první kompletní sezónu MXGP. Doslova bombou byl výkon Henryho Jacobiho z Německa, ten překvapil hlavně v první jízdě (5.), celkově skončil sedmý. Není to tak dávno, co Henryho na závodech ADAC poráželi naši junioři. Skvělé bylo také deváté místo sedmnáctiletého talentu z Belgie a nové akvizice týmu Kemea Yamaha – Jago Geertse. Ten mohl skončit celkově ještě o několik příček výše, ale ve druhé jízdě udělal školáckou chybu a opustil tak šestou příčku. Přesto top10 v prvním závodě mimo Evropu v kariéře nebylo špatným výsledkem.

.

.

Koneckonců porazil také svého vrstevníka – Jorge Prada. Od toho se čekalo mnohem více, i on sám určitě není s celkovou jedenáctou příčkou spokojený. Těžko říct, jak moc ho ovlivnil opravdu hodně ošklivý pád v kvalifikační rozjížďce ze druhého místa. Ve Valkenswaardu bych se ale nebál jej tipovat i na stupně vítězů. Největším zklamáním byl asi výkon továrního jezdce Husqvarny – Thomase Covingtona. Ten skončil celkově až jako patnáctý (v první jízdě desátý), očividně šest týdnů od operace nebylo dostatečně dlouho na to, aby se dokázal připravit na boje o stupně vítězů či dokonce vítězství v rozjížďkách jako loni na konci roku, doufám však, že se během roku ještě zvedne a pořádně zamíchá kartami v boji o příčky nejvyšší.

To byla první GP roku 2018, teď se přesuneme do Evropy – Valkenswaardu, sám jsem zvědav, jak se zde závody budou vyvíjet a jestli to opět bude dominance jezdců KTM nebo se do boje o vítězství dostane i někdo jiný. Snad již bude na startu Tim Gajser.

Martin Plesník

« zpět na přehled

Komentáře

23.03.2018 20:54 Karlos233
Moc by mě zajímal názor Mika na AMU ale jak shrnout poslední 4 roky do jednoho článku ? :D jinak super že ste zpátky a titul vyhraje ac222
23.03.2018 18:58 Mařena
Vitejte zpět!!!! Patří Vam veliké DIKY!!!!! Ctu to jednim dechem.. Valkenswaard byly taky dobry bomby. Tesim se na pokracovani!!!! Diky
23.03.2018 18:33 Lupa
Paráda konečně je zase co číst! Jen prosím členit text do více odstavců, aby se v tom člověk lépe vyznal :) a třeba sem tam něco tučně
23.03.2018 14:00 Balouch
Já doufám, že budete pokračovat, protože tyhle informace a rozbory v ČR opravdu chyběli! Mě osobně se po nich také strašně stýskalo! Takže díky a hodně sil, energie a času do dalších aktualit.... ;-)
23.03.2018 13:18 Honza Kvapil
Hoši přísahám že pár let co mx kings nejelo mě AMA supercross a motocross tolik nebavili, žhavení a vsechny ty rozbory mi moc chyběli snad se zase rozjedete :)kdyz vidím ostatní český mx weby vy ste byly o parník před. jinak skvělej článek.
22.03.2018 20:23 MIKE | email
test

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.Registrace
 Reklamní partneři

Inzerce