Oficiální tiskova Loket

Oficiální tiskova Loket

 

více

Loket By Martin Plesník

Loket By Martin Plesník

 ..atmosféra MXGP v Lokti

více

Interview - Jago Geerts

Interview - Jago Geerts

 tichý ale rychlý....

více

Rozhovor s Petrem Polákem

Rozhovor s Petrem Polákem

aneb potřetí v MX2 !

více

12 min v bahně

12 min v bahně

 aneb SX Seatlle

více

archív


Aktuality

MXGP 2018

 

 Letošní sezóna je extrémně napínavá. A to jak ve třídě MXGP, tak především MX2. 

 .

.

Souboj o titul mezi Cairolim a Herlingsem a jejich bitvy kolo na kolo se staly téměř koloritem každé druhé GP letošní sezóny. Jasně, to, že je Herlings o něco rychlejší vidí asi každý z nás, ale Tonda se mu to snaží maximálně znepříjemňovat. Když se k tomu přidala Herlingsova zlomenina klíční kosti na tréninku a vynechání závodu v Lombardii, jeho náskok v šampionátu se zmenšil na minimum. Herlings ale ukázal svou extratřídu a i tak krátce po zranění se dokázal vrátit jako král, vyhrál obě GP v Indonésii a ovládl 3 ze 4 jízd. Jeho náskok se před Loktem rázem rozrostl na 24 bodů. Ve světě motokrosu se ale může stát cokoliv a náskok ani ne jedné rozjížďky může být rychle smazán. Kromě Lokte nás ještě čekají GP v Lommelu, Švýcarsku (Frauenfeld), Bulharsku (Sevlievo), Turecku (Afyonkarahisar), Holandsku (Assen) a Itálii (Imola). Ve hře je tedy stále ještě 350 bodů a myslím, že nás čeká zajímavý závěr sezóny, obzvláště když si vzpomeneme na to, jak se Herlingsovi v Lokti loni příliš nedařilo. Ovšem GP v Lommelu a Assenu hrají jednoznačně v jeho prospěch. Ostatně moment, kdy vloni v kvalifikační rozjížďce v posledním kole dojel a předjel TC, navíc v něm zajel i kolo závodu byl naprosto neuvěřitelný a nezapomenutelný! Na třetím místě se z úctivé vzdálenosti na vedoucí duo dívá Clement Desalle (na Herlingse ztrácí 136 bodů), ovšem za svými zády má Tima Gajsera se ztrátou 37 bodů a Romaina Febvreho (47 bodů). Šestý je v šampionátu letos nemastný neslaný Gautier Paulin, sedmý Glenn Coldenhoff, který u továrního týmu KTM po sezoně končí, ale má již podepsáno u KTM Standing Construct, osmý nováček ve třídě MXGP Jeremy Seewer, devátý Jeremy van Horebeek (kterému nebyl prodloužen kontrakt u Yamahy) a desátý při premiérové sezoně u TM Němec Max Nagl.

.

Co se týče třídy MX2, tam je boj o titul ještě daleko dramatičtější, protože...po 13 odjetých GP mají obhájce titulu Pauls Jonass i španělská kometa Jorge Prado stejný počet 550 bodů! Zatímco začátek sezony jasně hrál ve prospěch lotyšského dříče, když vyhrál první 3 GP všechny rozjížďky, poté ale začal mít výkyvy, sem tam chybovat a Prado se začal nenápadně přibližovat, po pádu v první zatáčce minulý víkend  v Indonésii bylo jasné, že se Prado minimálně opravdu hodně přiblíží, nakonec dokázal druhou jízdu vyhrát a to znamená, že jsou na tom s body úplně stejně! Sám jsem opravdu hodně zvědav, v jakém duchu se bude zbytek roku vyvíjet, protože oba kluci jsou sice týmoví kolegové z KTM (stejně jako v MXGP) ale v podstatě jedou ve dvou odlišných "týmech". Bude to boj na ostří nože, psychicky by měl mít aktuálně navrch Prado, ovšem jak moc je Jonass odolný již několikrát v minulosti prokázal a v souboji o titul na ostří nože má přecejen o něco více zkušeností, tady bych to viděl 50/50 a sám si nedokážu tipnout, kdo by měl být na konci roku korunován. Třetí je sice v mistráku Dán Thomas Kjer Olsen, ten však ztrácí propastných 128 bodů, za svými zády navíc pouhých 10 bodů má kometu letošní sezony – Brita Bena Watsona, který se v týmu Kemea Yamaha rozjel k opravdu špičkovým výkonům. Poslední dvě GP skončil na stupních vítězů také Jihoafričan Calvin Vlaanderen, který dokonce dokázal poprvé v životě jednu rozjížďku i celou GP v Pangkal Pinangu vyhrát. Podcenit bychom neměli ani dalšího jezdce Husqvarny - Američana Thomase Covingtona, ten letos dokázal zvítězit již ve čtyřech rozjížďkách. Na vynikajícím sedmém místě je nováček třídy MX2 – talentovaný Belgičan Jago Geerts. Ten konečně ukončil studium na střední škole a může se tak plně věnovat závodění, do této chvíle v letošní sezóně seděl na motorce opravdu minimálně (tréninky max. 1-2x týdně), i tak ale dokázal stát v Lotyšsku na pódiu a ve Francii skončil čtvrtý. Aktuálně se zotavuje ze zranění kotníku, i tak bude o víkendu hájit červenou tabulku na holandském mistráku, který před posledním závodem vede před Vlaanderenem. Osmý je ve třídě MX2 průběžně nenápadný Ital Cervellin, devátý Němec Jacobi, který ale během sezóny několikrát nebezpečně vystrčil růžky a desátou příčku průběžně hájí Holanďan Davy Pootjes.

 

Co se v Lokti odehraje se dozvíme již za necelý týden, jistě na nás čeká řada pěkných soubojů nejen v hlavních třídách, můžeme se těšit také na domácí piloty a uvidíme, jestli i tentokrát Loket dokáže zamíchat průběžným pořadím.

Martin Plesník 

« zpět na přehled

Komentáře

Dosud nebyly přidány žádné komentáře.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.Registrace
 Reklamní partneři

Inzerce