Oficiální tiskova Loket

Oficiální tiskova Loket

 

více

Loket By Martin Plesník

Loket By Martin Plesník

 ..atmosféra MXGP v Lokti

více

Interview - Jago Geerts

Interview - Jago Geerts

 tichý ale rychlý....

více

Rozhovor s Petrem Polákem

Rozhovor s Petrem Polákem

aneb potřetí v MX2 !

více

12 min v bahně

12 min v bahně

 aneb SX Seatlle

více

archív


Aktuality

Mike Alessi ..aneb Motokros z druhé strany !!!

 Sportu je na světě mnoho ale Motokros je sport co má svou duši !

 Mike Alessi jako profesionál i když byl mnohokrát velice blízko tak nikdy nevyhrál SX nebo MX titul a taky se nemůže chlubit s velkým počtem vyhraných závodů !! Majkovi je 29 let ale na rozdíl od mnoha jiných Mike stále věří že není všem dnům konec ! Kariéra Mika Alessiho byla jako horská dráha ..jeden rok Tovární zastoupení Suzuki potom KTM a spousta dalších týmů ale v roce 2010 kdy všichni podepisovali kontrakty na rok 2011 Majkův telefon nezazvonil ani jednou a na dveře nezaklepal ani jeden agent !! Přišel čas rozhodnutí !! Začít žít normální život s jeho novomanželkou ..začit rodinu ,otevřít si malý podnik a spokojeně si žít !?? Nebo použít většinu životních úsporů a skočit do toho po hlavě a všem dokázat jakou udělali chybu že si nenajmuli jezdce jako je Mike Alessi !??

Mike si vybral variantu číslo dvě a spolu s jeho otcem který jeho dvěma synům zasvětil život se rozhodli závodit bez týmu prostě na vlastní triko !!

V poslední chvíli se ozval tým MotoConcept který Alessimu nabídnul né moc valný kontrakt ,lépe řečeno spolupráci s tím že samozřejmě Mike bude muset investovat spoustu svých peněz pokud chce být schopný závodit s jezdci z  továrních týmů !!! Mike se do toho pustil a sezóna AMA SX začala ..Mike se nemohl pyšnit pódiem ale dosáhl spoustu umístění za které by se nemusel stydět ani tovární jezdec !!!

Všichni ale věděli že Mike je srdcem motokrosář a myslím že Mikova jízda to jenom potvrzuje !!Nyní se pojďme vrátit zpět k poslednímu závodu AMA MX High Point ! Ať se vám to líbí nebo ne největší pozornost byla  na JS7 a RD5 ... otázka na kterou všichni chtěli znát odpověď byla „ Bude Stewart ve formě aby mohl s RD5 předvést další super závod ?? „ no a odpověď už všichni známe !!  Nebyl !! Takže co teď..? najde se někdo kdo vystoupí z řady zbylých jezdců a řekne“ Hej ….já taky můžu vyhrát ,mám na to abych porazil Rd5 nebojím se ho !!  „  Kdo tento jezdec byl ??  Ano ..Mike Alessi 800 !!

Tato trať  pro Alessiho znaméná více než pro ostatní jezdce . V roce 2005 zde Mike vyhrál jeho první MX závod ve třídě 450 a v roce 2009 potom co se skoro z posledního místa probojoval na druhé Mike spadnul a byl venku z celé sezóny !! Při rozhovoru v minulém MX se Mike zmínil že jeho cílem je jet rozumně nepřekonávat se a odjet celou sezónu ve zdraví !! Mike moc dobře ví že zkoušet udržet tempo s jezdci jako je JS7 nebo RD5 může být dosti nebezpečné a jak Mike sám ví i velice bolestivé !!

ALE v posledním závodě to nebyl Alessi který by chtěl pouze dojet ..nebyl to Alesi který by se chtěl smířit s pódiem ..byl to Mike Alessi který chce vyhrát závod !!! Mike všem ukázal úžasné tempo i rychlost a v druhé jízdě dokonce předjel bývalého šampióna a dostal se tak do čela závodu ! I když se později dal RD5 do kupy a prohnal se kolem Alessiho jako tornádo ,Mike udělal co bylo v jeho silách aby tento závod byl zajímavý a aby si pozici udržel !! A to vše čístým férovým závoděním !!

AMA MX Washougal 2012 .Mike Alessi udržel Dungeho na druhém místě a vyhrál první jízdu! Musíte vidět ! Úžasný výkon od Alessiho ....Jen mě zarazilo že Dungey nezastavil a nepotřásl Alessimu rukou když na něho po závodech čekal.....Jen bych chtěl všem připomenout že Majkova motorka nemá absolutně žádnou tovární podporu !

Mike po závodech řekl : „ Ryan jede moc dobře a přesto nejede vlak !! Ale já jsem to zkusil !! „ Mike měl pro tento závod taktéž extra motivaci a to díky jeho věrnému mechanikovi Chris Loredo který se rozhodl zůstat po boku svého jezdce i přes to že mu v sobotu ráno volali z nemocnice že jeho žena Holly  právě rodí jeho prvorozeného syna !!!!!!   Mike říka „ To že tu pro mě zůstal znaméná celý svět ! žadné slova nedovedou vyjádřit jak moc to pro mě znamená ! Jsem moc vděčný Chrisovi i jeho manželce Holly že mu nedělala problémy ! Dnes ráno mi řekl že to pro něho byla obrovská oběť a že neočekává nic jiného než 1-1 !! Jedna jedna to sice nebylo ale udělal jsem co bylo v mých silách !!

No co k tomu dodat ..snad WOW !!  Mike sice nevyhrál ale myslím že on i jeho mechanik můžou být na jeho výkon pyšní !!  Proč jsem se rozhodl napsat tohle Story !? …..  Tento sport není jenom akční podívaná a kluci co skáčou mega trojáky !! Ale je to o životech spousty lidí kteří tomuto sportu dali úplně všechno a je úplně jedno jestli na závody jedou v kamionu nebo dodávkou bez klimatizace …stále to je o lásce,potu,odříkání a obětování k tomuto sportu !! V přilbách na startovací bráně nejsou jenom jezdci co chcou vyhrát …ale třeba to jsou  kluci co chcou vyhrát závod pro jejich mechanika který kvůli nim neviděl zrození svého syna !! Nebo aby jejich otec mohl zavolat domů a říct „ Mamko náš kluk zajel v první desítce „  !!    Tento sport je o stovkách hodin které starostliví otcové těchto hrdinú prostáli u tratě a se zaťatými pěstmi čekali jak to dopadne !!!!! Určitě bych mohl pokračovat ale myslím že to je zbytečné !!  Takže vy všichni ať už jste závodníci nebo tatínkové , ať jezdíte pódia nebo jste poslední ..Ať je váš syn první nebo dvacátý ..nepřestávejte !! Děláte krásnou věc pro ještě krásnější sport !!!!

Motokrosu zdar a děkuji za váší návštěvu ….Mike-C-Fast…. 

ollyH

« zpět na přehled

Komentáře

14.06.2012 19:03 mx4life611
Je to prostě paráda ....Braaaaabbb..
14.06.2012 19:01 greenmonster450
AAA Pěkně napsané ! Motokros je opravdu parádní sport ....A jde vidět že když tě tento sport vsákne tak není cesty zpět !! Ať už jsi RC4 nebo Franta Kocourek s třeskoprskú !! Kde se hrabe fotbal nebo házená atd. Někdy to je až trochu kruté že na bráně je tolik kluků co mají všelijaké story a nechcou nic jiného než zajet aspoň v první desítce ale nikdy se jim to nepovede a nikdy je nevidíme na fotkách nebo na kamaře v TV...ale takový je život !
14.06.2012 08:23 KupcMa
Velice pěkny článek Mike !! palec na horu!

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.Registrace
 Reklamní partneři

Inzerce