Oficiální tiskova Loket

Oficiální tiskova Loket

 

více

Loket By Martin Plesník

Loket By Martin Plesník

 ..atmosféra MXGP v Lokti

více

Interview - Jago Geerts

Interview - Jago Geerts

 tichý ale rychlý....

více

Rozhovor s Petrem Polákem

Rozhovor s Petrem Polákem

aneb potřetí v MX2 !

více

12 min v bahně

12 min v bahně

 aneb SX Seatlle

více

archív


Aktuality

Lucas Oil AMA MX Kolorádo Rd.2

 Thunder Valley aneb údolí hromu.

Stíhačky z oranžové armády jsou READY !!!

 Pivo, limonáda..vůně grilovaného masa a americká vlajka kde se podívate , tohle jsou mé vzpomínky na jeden z největších svátků ve Spojených Státech zvaný Memorial Day . Všichni Američané kteří hrdost na svou vlast nikdy nezakrývají, děkují tímto svátkem všem padlým hrdinům kteří bojovali za svobodu a práva velké a hrdé Ameriky. Tentokrát to však není pouze Memorial Day víkend ale taktéž druhé kolo Lucas Oil Motocross na trati Thunder Walley v Kolorádu a svátek nesvátek, tihle kluci to budou tuto Sobotu opět drtit. Řeknu vám že jsem moc rád že sezóna MX je tady . Je to zvláštní a někdy až trochu směšné ale každý rok to je stejné. Když Končí SX sezóna tak se nemůžu dočkat na motokros a když se blíží konec MX sezóny nemůžu se dočkat na SX . Pokud bych však tyhle dvě disciplíny našeho sportu, položil na váhy oblíbenosti motocross by byl o hodně těžší a supecross by se houpal ve výšce poražený váhou a tíhou tohoto krásného sportu zvaného motokros. V SX je to o technice a preciznosti, v motokrosu to je o rychlosti, houževnatosti a zápasení s vaším strojem v rychlosti z které by obyčejní smrtelníci dostali infarkt !! Takže zpět k druhému kolu AMA MX a doufám že máte chuť a čas číst protože tentokrát tu toho máme více než dost.

Bude se Dungey takhle smát i po sobotních závodech ??

Asi musím začít tím co mnozí z vás už ví a to že trať Thunder Valley se nachází v nadmořské výšce  okolo 1800 m ! Tato nadmořská výška znamená velkou změnu jak pro jezdce tak pro jejich stroje. Jen pro vaší zajímavost a taktéž abych vám přiblížil co vlastně tato výšková změna pro všechny závodníky a týmy znamená se s vámi podělím o pár zajímavých faktů. Každých 300 metrů nadmořské výšky nám ubere 3 procenta z našeho kyslíku. Tato trať je ve výšce 1800 metrů což znamená že jezdci a jejich motorky budou ochuzeni o 18 procent kyslíku ze vzduchu kolem nich.. Dnešní tovární  450 F má v nulové nadmořské výšce  zhruba šedesát koní . Na této trati v kolorádu však výkon klesne zhruba o deset koní což je téměř výkon 250f. Takže mechanici se budou tento víkend potit a taky jezdci ukážou jak na tom jsou s jejich fyzickou kondicí která v této nadmořské výšce podstoupí velkou zkoušku.

Tak jo, nyní k závodění a začneme třídou 250 . Jak jsem se již zmínil Adam Ciaciarulo má salmonelózu ( špatný hambáč) a opět bude chybět na startovacích bránách na rozdíl od nováčka Coopeer Webb který má první závod své kariéry za sebou a nyní ještě z větší sebedůvěrou bude chtít ohromit všechny fanoušky svým výkonem. Pozor na něho ! Nyní můžem začít s Kenem Roczenem který tuto trať moc dobře zná a né jenom z minulé sezóny . Co takhle Motokros národů 2010 ? Přesně tak, v roce 2010 Roczen na této trati reprezentoval německo a kdyby měl na své motorce mlhové světlo tak by osilnil většinu velkých jmen a to v obou třídách. Roczen jel ve třídě „OPEN“ a pokud si dobře vzpomínám tak to natřel jezdcům jako Dungey, Clement Dessale a dalším jezdcům kteří byli na 450 ! Ano, Keny to umí a je mu jedno jestli jede v propasti nebo na Himalájích.

Keny je Keny ..co k tomu dodat .

Nyní si musíme posvítit na Eli Tomac který je rodákem z Koloráda což každému vždy dodá kus pořádné motivace . Dalším rodákem z Koloráda je Andrew Short ale k tomu se dostanem ve třídě 450. Sakra tady je těch rychlých kluků tolik že si pomalu nevím rady. Další kandidát je Blake Bagget  jinak zvaný El Chupacabra ( El čupakabra). Tahle přezdívka je velice směšná protože to má být zelené strašidlo co se schovává, a až v posledním okamžiku vyletí z bažin a zaůtočí. Tak jako je zvykem u Baggeta který je většinou vzadu ale ke konci závodu dostane neuvěřitelný druhý dech a všechny předjede. Tak tomu bylo minulý rok ale já si myslím že Bagget letos bude i pro Roczena tvrdým oříškem. Marvin Musquin ….tohoto kluka mám moc rád . Je skromný nikdy nic moc neřekne ale na trati vždy ukáže že má velké motokrosové srdce . Mimochodem AlliSports natáčí nový dokument o Musquinovi, ukázky jsem již viděl a vypadá to moc dobře.  Ok zpět ke třídě 250. Marvin Musquin má rychlost ale myslím si že minulý týden ho ovládla nervozita a to byl důvod proč propadnul z prvního místa na čtvrté . Tento týden věřím že Musquin ukáže co v něm opravdu je ! Další klučina se spoustou otazníků je Cooper Webb . Moc se těším co nám tento sedmnáctiletý nováček předvede . Samozřejmě máme v této třídě spoustu dalších jmen které mohou dojet v první pětce…Nico Izzi, Blake Wharton, Justin Bogle, Jason Anderson a další . Tahle třída je opravdu naplněná talenty a já se nemůžu dočkat co nám tento druhý závod přinese.

Může nás Cooper Webb stále překvapit a urvat pódium ?

Už jste unavení ze čtení ? Ještě chvili to vydržte protože třída 450 je na řadě ! Než se začnu bavit o konkrétních jménech tak bych vám všem rád připomněl že Kevin Strijbos a Clement Dessale jsou již v Kolorádu  a připravujou se na zítřejší závod ! Takže další dva jezdci do mixu . Naposledy když Dessale jel v AMA tak skončil na třetím celkovém místě takže uvidíme jak se mu bude dařit v Kolorádu . Asi začnem se jménem Ryan Villopoto který má tolik sebevědomí že kdyby mu snad i vysadil motor tak by ho jeho sebevědomí stále hnalo kupředu . Ano, znova se musím vrátit k mentalitě a psychickému stavu jezdce,  protože spousta lidí stále podceňuje sílu myšlenky a vašeho přesvědčení. Musím se s vámi podělit o malou historku kterou jsem vlastně slyšel včera v TV. Na oceánu ztroskotala plachetnice. Trosečníci byli ve vodě několik dnů než je záchranáři našli. Mezi trosečníky byl mladý a silný hráč amerického fotbalu který bohužel zemřel . Záchranáři vytahovali všechny trosečníky a mezi nimi byla šedesátiletá paní která byla stále na živu. Udivení záchranáři se ji zeptali jak je to možné že mladý atletický sportovec zahynul a šedesátiletá paní přežila? Ona na to odvětila „ Nechtěla jsem se  vzdát, nechtěla jsem umřít“…… Co tím chci říct je to, že pokud to vzdáte v hlavě a ve svém srdci , pokud si řeknete „ na něho nikdy nebudu mít „ atd. tak to už máte předem prohrané.. Psychika je ve všech vrcholových sportech velice důležitá a v motokrosu zvláště. Ryan Villopoto je nyní horolezec na Mont Everestu a bude to chtít opravdu něco nebo někoho speciálního aby ho sesadil z jeho dominantního trůnu sebedůvěry.

Má Stewart letos na RD 5 ??!?

Ryan Dungey a James Stewart …než se k nim dostanu tak se musím zmínit o tom, co se stalo na tiskové konferenci po prvních závodech v Hangtownu.  Dungey, Villopoto a Stewart seděli u stolu a čekali na otázky od novinářů, ale nikdo se v tu chvíli neozval. Z nenadání  si Dungey vzal mikrofon, otočil se na Stewarta a říká „ jak ti to jde v golfu „ ? Stewart se nuceně usmál a říká „ Tebe dostanu vždycky, to jsem si jistý a proto jsem klidný. Nyní mám nějakou práci na mé motorce a na sobě, ale vy dva mě nemíchejte do svého golfu“ !   Po té se oba dva zasmáli …  Villopoto se přida, vzal si mikrofon a říká „ asi mě budete muset vzít s sebou abych si taky mohl zahrát golf , byla by to sranda ..všichni tři na golfovém hřišti“  …  Všichni se společně zasmáli ale od srdce to určitě nebylo.  Takže co z tohoto zvláštního a určitě metaforického rozhovoru plyne !? Sám nevím, ale určitě jde vidět že mezi těmito třemi jezdci to vibruje a jiskří což je pro nás jenom dobře. Trochu mě překvapilo to, jak zareagoval Stewart , buď je pouze namyšlený nebo v rukávu schovává esa které ještě nevyhodil na stůl, ale na to si budeme muset počkat. Taky jsem se doslech že Stewart testoval vzduchové tlumiče na svou Suzuki ale na poslední chvíli použil své staré vidlice a nastavení z minulého Hangtownu 2012 protože už nebyl čas, což mohl být důvod proč jel tak jak jel...  Každopádně tento závod bude i v této třídě velice zajímavý a jsem zvědavý jestli  se Villopotova  sebedůvěra zvětší nebo zdali se najde někdo kdo mu trochu přistřihne hřebínek . Tak jo, nyní ke zbytku závodního pole. Rodák z Koloráda Andrew Short bude mít tak jako Eli Tomac extra motivaci a určitě se bude chtít před svými domácími fanoušky ukázat. Tray Canard a Justin Barcia jsou jezdci kteří absolutně mají na to aby byli každý týden na pódiu. Podle mého to bude Tray Canard kdo v Kolorádu zaboduje. Samozřejmě nemůžeme vyloučit další jezdce jako Mike Alessi, Chad Reed, Jacob Waimer, Dean Wilson a možná i mladý Malcom Stewart! 

Děkuji za váš čas ....Mike-C-Fast....

A co Reedy ? Že by klepal důchod na dveře :-(   Teda alespoň co se profi závodění týče !?

Porazí tato YZ 125 OPĚT všechny 250 f v MX-ŽENY ?

 

« zpět na přehled

Komentáře

Dosud nebyly přidány žádné komentáře.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.Registrace
 Reklamní partneři

Inzerce