Oficiální tiskova Loket

Oficiální tiskova Loket

 

více

Loket By Martin Plesník

Loket By Martin Plesník

 ..atmosféra MXGP v Lokti

více

Interview - Jago Geerts

Interview - Jago Geerts

 tichý ale rychlý....

více

Rozhovor s Petrem Polákem

Rozhovor s Petrem Polákem

aneb potřetí v MX2 !

více

12 min v bahně

12 min v bahně

 aneb SX Seatlle

více

archív


Aktuality

Ital před svými fanoušky nevyhrál... MXGP Trentino

 

 Opět velmi pěkný závod… Trať Trentino má absolutně perfektní úsek  tratě, která nastupuje do hry hned po startu. Je tam pár skvělých dvojáků, kde kluci pouští opravdu masivní placky, které jsou poháněny adrenalinem proudícím v žilách závodníků už vteřiny před tím, než brána udeří do italské hlíny, která pokrývá tuto skvělou trať ! Kdyby husí kůže z této podívané způsobovala nadnášení, tak jsem někde ve stratosféře a tento článek by musel napsat někdo jiný…

.

.

 První jízda MXGP nebyla nic moc, Herlings dal holešot a bylo po všem. Tonda měl hned po startu nějaké problémy s motorkou, po té co s někým přišel do kontaktu. Pořád se díval někde směrem na řadičku a kroutil hlavou… Nevím, co se stalo, protože zbytek závodu se Tonda celkem snažil, ale stačilo to pouze na čtvrté místo 27 vteřin za Herlingsem. Také se musím zmínit o Desalovi, který dnes na této trati vypadal moc dobře.

V druhé jízdě to už bylo mnohem zajímavější. Tonda se dostal hned po startu do vedení s Herlingsem za zády. Potom Tonda udělal zvláštní chybu. Počítal s tím, že Herlings vezme venkovní stopu a jakoby chtěl Herlingse trochu vybrzdit, tak zpomalil a podíval se směrem, kde si myslel, že se Herlings objeví. Herlings však využil jeho radaru, v poslední chvíli ubral plyn a skočil do vnitřní stopy, pak to vzal venkem a bum byl v čele.

.

Tohle jsou pouze screen shoty z dnešního pódia, kvalita nic moc ale myslím, že se tu hodí...

.
Myslím, že díky tomu, že Tonda závodil před svými italskými fanoušky, tak trochu ztratil jeho jemu tak vlastní hranu profíka. Někdy více znamená méně a naopak. Tonda se opravdu snažil a několik kol se Herlingse držel jako klíště. Potom ale udělal další chybu a od toho momentu se mu Herlings začal ztrácet z očí.


Herling samozřejmě vyhrál, Desalle byl celkově druhý a Antonio Cairoli skončil celkově třetí. Herlings má nyní zpět červené pozadí a i když oba dva měli před tímto závodem vyrovnaný počet bodů, tak nyní se Herlings může již pyšnit náskokem deseti bodů. Po závodech Herlings řekl, že tato výhra je pro něho velmi cenná, protože porazil (ho) neřekl jméno na jeho domácí trati..  (Právě jsem poslouchal Tondu jak poskytuje rozhovor a říkal, že se mu v první jízdě zasekávala přední brzda…)
Takže co k tomu dodat ? Asi jen to, že se už nemůžu dočkat dalšího závodu !

.

Tonda přiznal, že na Herlingse dnes prostě neměl a hovor ukončil tímto úsměvem...

.

PS: Jonass se ve třídě MX2 moc neukázal, poprvé měl špatný start a nic moc s tím neudělal, takže perfektní sezóna se konat nebude. Závod vyhrál Prado, druhý Covington ( amík vyhrál druhou rozjížďku) a třetí Jacobi Henry.

.

Díky za návštěvu   ....Mike-C-Fast....

« zpět na přehled

Komentáře

Dosud nebyly přidány žádné komentáře.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.Registrace
 Reklamní partneři

Inzerce