Oficiální tiskova Loket

Oficiální tiskova Loket

 

více

Loket By Martin Plesník

Loket By Martin Plesník

 ..atmosféra MXGP v Lokti

více

Interview - Jago Geerts

Interview - Jago Geerts

 tichý ale rychlý....

více

Rozhovor s Petrem Polákem

Rozhovor s Petrem Polákem

aneb potřetí v MX2 !

více

12 min v bahně

12 min v bahně

 aneb SX Seatlle

více

archív


Aktuality

Interview s Paulsem Jonasem by Martin Plesník

 

Již nějaký čas jsem přemýšlel, že by nebylo špatné před Loktem vyzpovídat někoho z jezdců MS i pro vás české fanoušky MX. Dlouho jsem uvažoval, koho z jezdců zkontaktovat, pak jsem si vzal do ruky mobil, projížděl telefonní seznam a...bylo jasno, loňský mistr třídy MX2 – Lotyš Pauls Jonass!

.

media/img061.pdf

Pauls je opravdu velice vstřícný, věčně usměvavý a zcela upřímný člověk, se kterým se rádi zapovídáte na delší dobu, přesto mě upřímně příjemně překvapilo, že na mou žádost o interview reagoval tak rychle. Situace je taková, že v boji o titul je na tom bodově úplně stejně s Jorge Pradem, nejen o tomhle pojednávají následující řádky, přeji vám příjemné čtení.

 

 Ahoj Paulski, ze všeho nejdříve bych se tě chtěl zeptat na jednu věc, v loňské sezoně jsi získal svůj první titul mezi "velkými kluky", ale říká se, že obhajovat je vždycky těžší, jaký je tvůj názor? Jak moc těžké bylo po všech těch oslavách, povinných akcích pro sponzory apod. najít opět motivaci pro to začít tvrdě makat?

 Ano, před touto sezónou mi každý říkal, že vyhrát titul je vždy jednodušší než jej obhajovat a zatím mohu říci, že je to pravda, protože každý jezdec, který závodí, mě chce porazit a být před #1. Pro mě zdaleka nebylo a není žádným problémem najít motivaci pro tvrdou práci, protože já jsem ten typ člověka, který rád maká a vždycky se snaží posouvat své hranice.

.

 

 .

Jak bys ze svého pohledu zhodnotil dosavadní průběh sezóny? Přecejen, začátek roku byl naprosto perfektní, pak ale přišlo několik výkyvů…

 Sezóna začala opravdu velmi dobře. První 3 GP byly jako sen, poté jsem zaznamenal mírný pokles a na pár závodech jsem s tím trochu bojoval, ale když to shrnu - sezóna je velmi dobrá a já jsem konzistentní. Měl jsem nějakou tu smůlu, samozřejmě i špatné závody, ale také jsem prokázal velmi dobrou rychlost a odjel jsem opravdu hodně dobrých závodů. Samozřejmě, vždy to může být lepší, ale stále máme 7 závodů do konce, takže se budu snažit závodit jak nejlépe umím a získat titul.

 

 

Od loňského GP v Trentinu jsi nepřišel o červenou tabulku, uvědomuješ si vůbec, že v Lokti to bude již po devětadvacáté v řadě, co s ní budeš startovat?! Nemáš trochu obavy z toho, že o ni přijdeš? Přecejen teď je tomu za celou tu dobu nejblíže…

 Ve skutečnosti jsem tohle ani nevěděl. Já o těchto věcech příliš nepřemýšlím, nemám strach o to, že o ni přijdu, ale děláme motokros a stát se může úplně cokoliv. Můžu ale slíbit jednu věc – určitě se nevzdám a budu bojovat, určitě nedám nikomu nic zadarmo!

 

 

A co závody v Lokti? Těšíš se? Vloni jsi zde vyhrál a vždy jsi tady byl rychlý, ale z této trati máš taky vzpomínky na jeden z tvých nejhorších pádů vůbec...pokud si ale dobře pamatuji, trať máš opravdu hodně rád, proč tomu tak je?

 Jako každý rok se na závody v Lokti opravdu hodně těším. Popravdě je to jedna z mých nejoblíbenějších GP. Vím, že většina jezdců Loket nemá úplně v oblibě, ale mně se tady opravdu líbí. Trať je trošičku „oldschool“ - tvrdý povrch v kopcích s pěknými skoky, to je to, co si vždy užívám, strašně rád závodím na tratích tohoto typu. Jak jsi zmínil, vždy jsem zde byl rychlý, a i když jsem v Lokti měl nějakou tu smůlu, vždy se rád vracím a závody si užívám.

 

 

Před letošní sezonou jsi začal spolupracovat s Harry Evertsem, proč tomu tak bylo a jak bys spolupráci s legendou motokrosu popsal?

 Chtěl jsem být více samostatný a začít dělat na závodních tratích svá vlastní rozhodnutí. Marc (de Reuver) mi opravdu hodně pomohl, ale někdy mě až příliš tlačil do toho, abych jezdil jinak než jsem byl zvyklý, takže to pro mě bylo občas velmi obtížné, protože jsem během závodů až příliš přemýšlel. S Harrym je to jiné. Nejdůležitější věcí je to, že Harry je pravý šampion a má způsob myšlení šampiona, to mi hrozně pomáhá. Pozná, kdy na mě má zatlačit a ví, jak mě motivovat, když je to nutné.

.

I když je ještě hodně brzy, určitě nad tím již nějaký ten čas přemýšlíš, jak to vypadá s plány na rok 2019, půjdeš na 450?

 Popravdě rozhodnutí, že po letošku chci přestoupit na 450, jsem učinil ještě před touto sezónou. Chci se zase posunout směrem vzhůru a pokračovat v progresu, takže si myslím, že přestup na 450 je nejlepší možné rozhodnutí. Navíc mám opravdu hodně rád nové výzvy.

 

 

Děkuji moc za tvůj čas a přeji hodně štěstí v boji o titul!

 

Díky kámo, uvidíme se v Lokti!

Martin Plesník 

« zpět na přehled

Komentáře

Dosud nebyly přidány žádné komentáře.

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.Registrace
 Reklamní partneři

Inzerce