Oficiální tiskova Loket

Oficiální tiskova Loket

 

více

Loket By Martin Plesník

Loket By Martin Plesník

 ..atmosféra MXGP v Lokti

více

Interview - Jago Geerts

Interview - Jago Geerts

 tichý ale rychlý....

více

Rozhovor s Petrem Polákem

Rozhovor s Petrem Polákem

aneb potřetí v MX2 !

více

12 min v bahně

12 min v bahně

 aneb SX Seatlle

více

archív


Aktuality

AMA SX Atlanta.. Musquin vs Dungey a situace s JS7 atd..atd..

 Malcolm Stewart a East Championship ? MXGP Qatar.......

 Hello friends….tak jak se všichni máte? Dlouhá doba, že jo… Bohužel tohle není kompletní návrat na každodenní scénu světového a domácího MX co se MXkings týče ale po sledování AMA SX v Atlantě jsem si říkal, že si tady o tom musíme pokecat.. pohádat se, no prostě tak jako vždycky J. I když to tady zahalily pavučiny dlouhé nečinnosti, tak já jsem nepřestal vstávat ve dvě ráno abych sledoval mojí nejoblíbenější SX sérii na světě a to AMA SX. I tuto sobotu večer tomu nebylo jinak. Tyto závody měly trochu více energie, protože to byl začátek druhé divize ve třídě 250 a to 250 East, kde je spousta skvělých závodníků ale já jsem byl hlavně velice zvědavý na Malcoma Stewarta, který se na tuto sezónu opravdu pečlivě připravoval. Samozřejmě jeho starší bratr James také nastoupil do Atlanty po ne příliš povedeném začátku jeho sezóny 2016, ale za to snad můžeme poděkovat Dungeymu ? Nebo ne J ? Tohle je už za námi a rozhodně to nebude tématem tohoto článku i když  jméno James Stewart tu bude bohužel opět figurovat.

.

.

Než se do toho pustím, tak bych se chtěl jen tak stručně podívat na Marvina Musquina a jeho přestup do třídy 450. Marvin byl vždy pán střelec a to samozřejmě ve třídě 250 kde jsme ho poznali a sledovali jeho kariéru která začala samozřejmě v MXGP. Musím se přiznat, že jsem se na něho ve třídě 450 těšil, ale měl jsem obavy, které spočívaly v přestupu na o tolik silnější stroj. Marvinův styl patřil vždy k mým nejoblíbenějším a sledovat jeho jízdu bylo mnohokrát pastvou pro oči. Musquin si s jeho šedesáti kily ( a to přeháním) s motorkou pohrával jako by on a ona byli jednou součástí, rozbité a technicky náročné tratě byly vždy jeho oblibou… Prostě Francouz, co k tomu dodat ?  Marvin si v nové třídě nevedl až tak špatně ale často jsem měl obavy aby to nebyla situace, kdy přestup na větší kubaturu byl omyl a téměř konec vzrůstu kariéry daného závodníka. Třeba něco jako Blake Baget, který byl na 250ce El Čupakabra ale nyní mu to nějak nejde…..

.

Dungey jel čistě a dobře ale Marvin se nedal, jen trochu smůly... Objetí po závodech :-)

.

Nic méně tento poslední závod v Atlantě byl pro Marvina naprosto úžasným. Marvin urval holeshot a Dungey mu ukazoval kolo po celou dobu závodu a to až do předposledního kola kde museli předjet okoláka jménem James Stewart. Ano..čtete správně a věřím, že to bylo poprvé v kariéře tohoto jezdce, kdy dostal James kolo, když se projížděl na čtrnáctém místě, ale o to nyní nejde. James uviděl modrou vlajku což znamená: „ souboj o první místo je za tebou, nech tyto jezdce projet“ každý to má jinak, někdo zpomalí a roluje, někdo uhne na kraj tratě a skoro zastaví a někdo zase ubere jen trochu plynu a pokračuje.

.

...... co vy na to ?

.

Situace se Steweartem rozhodila Marvina, který nedoskočil troják a málem to nedal. V mých očích si myslím, že by to Marvin ustál a tento závod vyhrál. Myslel si to i sám Marvin s Dungeym, který hned po závodech řekl:“ ano vyhrál jsem tento závod, ale opravdovým vítězem je dnes večer Marvin“. Musquin byl z této situace tak zlomený, že z pódia odjel do kamionu, v kterém se nejspíš vybrečel z jeho vzteku a zklamání, potom vyšel ven a poskytnul RacerX rozhovor. Marvin byl zklamaný ale pouze řekl: „ když jsem byl za Stewartem tak jsem proturoval motorku aby mne slyšel a nechal mě dojet mé poslední kolo. On sice uhnul doleva ale mne to už tak zpomalilo, že jsem nedoskočil troják. Chci na něho být zlý, ale zároveň nechci. James je dobrý jezdec, který to momentálně nemá jednouché a tohle je prostě závodění“….. Jako vždy slušný Marvin.

.

Video souhrn AMA SX Atlanta

.

No, sám nevím kde je pravda. Pro Stewarta to bylo asi dost nezvyklé. Byla to situace, v které se nikdy předtím neocitnul a asi nevěděl co rychle udělat i když kolikrát uhýbali okoláci mu, když byl v čele, že jo ? Na druhé straně se mi nezdá, že by Stewart závodil, trochu podle mne zpomalil…no, zbytek nechám na vás . Jinak musím říct, že Malcolm Stewart to také mohl vyhrát ale na kdyby se nehraje, že jo ?

.

Může Malcolm vyhrát v jeho divizi titul ? Já si myslím, že určitě....

.

Dungey jede naprosto famózně a tak rozjetý ještě nikdy nebyl. Roczen mne trochu zklamal a čekal jsem od něho mnohem lepší výsledky což platí i pro Tomac, Barcia, Canard a Millsaps. Palec nahoru pro Reeda !!!! Trochu se mi nelíbí bezhlavá, agresivní a tak trochu střelená jízda od Andersona, který si po dlouhé době vytvořil na trati nepřítele, kterým je Cole Seely. Anderson si v Atlantě se Seely trochu zahrával a po závodech dokonce přišel za Seely do jeho kamiónu aby se omluvil ale Seely pouze řekl: „ už se s Tebou nechci bavit, nyní se jen těším na zbytek sezóny“ ! Hmm, takže bacha na tyhle dva, že by další Peick a Friese ? J

.

Tihle dva mají dlouhou historii ale tentokrát došly Seelymu nervy...

.

Ty bláho, je toho tolik o čem se dá po tak dlouhé době psát… Jen se musím zmínit o prvním kole MXGP Qatar .. řeknu vám, že to byl mazec a to hlavně ve třídě MX2, kde Herling a Ferrandis předvedli skvělou střelbu o první místo. A co Tim Gajser ? 1-1 !!!! Mazec.. Jenom škoda, že jsou tyto závody tak drahé. Minulý rok to bylo 3,99 e za jeden závod a nyní chtějí už 7,99e za jeden jediný závod.. Jsou to blázni…

.

Sourn MXGP Qatar

Tak zatím díky ale hlavně děkuji za návštěvu                                                                   ….Mike-C-Fast….

 

« zpět na přehled

Komentáře

17.03.2016 20:42 martin
AMEN
16.03.2016 22:06 muhehe
tak trošku unahleny názor měl masker hned po zavodu, ale s vodstupem času se jak masker, tak dyzl tak i celej team ktm vyadřil že to byla vyhradně maskerova chyba a že bubak nezavinil nic a snažil se nikomu nebranit v předjeti. bylo toho mnohem vic napsano než je tady prezentovano a řekl bych že se v jednom članku dokonce masker omluvil že přiřkl vinu po zavodě bubakovi. no a jinak proč bubak jel tak pomalu ? protože ma fprdeli kyčel a koleno. a je škoda že když je nazemi tak to boli. ano uš není nejmladší. nesnazim se ho omlouvat, takovou smulu nemá jen on, ale i např millsaps, canard, barsia a další.
03.03.2016 10:08 BenJi
Já vám teda nevím ale je úsměvný, kolik negativních názorů se najednou vyskytlo na JS7. Stačí se na to ale zkusit podívat trochu nezaujatě a pomalu projet ten záznam a řekl bych Musquinova chyba. Měl od půlky celej vršek tobogánu pro sebe, výjezd z koleje taky čistej, nechal se ale vyvézt Stewartem z koncentrace a málo zaplynoval. Dungey zvolil chytřejší stopu a byť kratší, dokázal doskočit...Marvin holt dle mého udělal vlastní chybu a to, že se tam Stewart motal v tu chvíli, jo, škoda ale není to chyba JS7. Mrkněte někde na zpomalenej záběr a místa tam bylo dost, spíš pak uhýbáním James přivřel Dungeyho než MM...
03.03.2016 00:28 JIRKA z
No hurá, po x měsících zase čtení :)´normálně jsem věděl všechno a teď vím hovno když tu Mike nepíše. Tohle je jiný level když vidím závody a dozvím se i zákulisní drby. JS byl podle mě vždy tak trošku hlupák a rád ho tedy nemám, i když se nikoho nedotkl a vcelku nikoho neohrozil tak prostě pojebal bitvu o první místo, když na na jeho troják vpodstatě nikdo nebyl zvědavý. MM by si to najel zcela jistě úplně jinak kdyby se tam nechtěl JS zviditelnit a prostě nechal volný prjujezd. Vozí se tam jak vocas a když se po něm chce aby se na chvíli nemotal, tak najednou zatouží bojovat s nejrychlejšíma. Myslel jsem že zhodím monitor ze stolu jak jsem to viděl.
02.03.2016 19:25 jordon
Stewart mladší pokud zas nebude padat tak podle mě ten titul získá :) jinak co říkáš na adama ? Tak talentovanej jezdec a furt nějaký zranění :( na toho sem se hodně těšil a zase se zranil......
02.03.2016 19:06 lososak
Jezis jak mi tyhle články chybí...bez těchto článků mě ten supercross tolik nebaví :D doufam ze to není poslední....jinak roczen zklamaní ? Trošku ano ale podle mě je to jedinej jezdec kterej může potrapit a už i potrapil dungyho...chtělo by to lepší starty jinak si myslím že má větší rychlost :)
02.03.2016 18:22 honza32
Dungyho rád nemám...ale podle mě nikdo nikdy takhle nedominoval v supercrossu jako on tuhle sezonu....
02.03.2016 18:10 Tommino
Já mám JS7 rad, ale teď mě tak totálně vytočil, že je škoda slov. Před jsem to MM. Podle mě JS nechtěl, aby dostal kolo a prostě tahal dál. Co chybělo do cíle, kousek, řekl si ze to udrží a kolo nedostane prostě. Nedostal ho od MM, ale od RD. Ale za to jak se zachoval jsem mu přál, aby to kolo dostal snad od všech.
02.03.2016 17:34 PavelTvrdý
Stewart na to už dávno nemá a jeho Ego to nemuže unést. říká jak se cití fit a ready, ale nic nezajede. Každý okolák hned jakuvidívlajku jde stranou, james podle me normalne závodil a uhnout mohl daleko driv.
02.03.2016 16:51 Paulaner
muj názor je, že JS7 sice nijak extra nezpomalil, když ho vedoucí dvojka dojela, spíš naopak jsem měl pocit že zrychlil a chtěl si začít dokazovat že na to pořád má, ale v momentě kdy to misquina pokopalo, stím moc společného neměl,ze zatáčky vyjel vnitřkem a misquin měl před sebou úplně čistou trať, dungey měl v tomto místě situaci rozhodně horší, a v poho to ustál

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.Registrace
 Reklamní partneři

Inzerce