Oficiální tiskova Loket

Oficiální tiskova Loket

 

více

Loket By Martin Plesník

Loket By Martin Plesník

 ..atmosféra MXGP v Lokti

více

Interview - Jago Geerts

Interview - Jago Geerts

 tichý ale rychlý....

více

Rozhovor s Petrem Polákem

Rozhovor s Petrem Polákem

aneb potřetí v MX2 !

více

12 min v bahně

12 min v bahně

 aneb SX Seatlle

více

archív


Aktuality

....3 ..2 ..1 Go MX aneb žhavíme AMA MX sezónu 2015 !

 Největši bitva sezóny.. Roczen Dungey ? Třída 250 Musqin, Webb, Martin a Adam Cianciarulo....

.

 Tak a máme to tady. Ještě dva až tři dny a máme tady dlouho očekávaný AMA MX. Je to legrační, jak to funguje… Vždy když je SX sezóna u konce, tak  se nemůžeme dočkat sezóny MX a naopak. V této sezóně nám bude chybět Ryan Villopoto a James Stewart ale troufám si říci, že to absolutně nevadí, protože jako každým rokem tady máme lepší, rychlejší a hlavně zkušenější závodníky. Pokud se zaměřím na třídu 450 tak většina z vás se semnou shodne, že kdyby si fanoušci vsázeli na jezdce tak nejvíc peněz by vydělali dva jezdci. Dva jezdci, o kterých můžeme říct, že zastupují dvě velmoci, dva světadíly a dva týmy, které mají mnoho důvodů, proč by chtěli ten druhý tým porazit.  Ken Roczen a Ryan Dungey jsou v mých očích dva jezdci, kteří do této sezóny přinesou nejvíce pravého motokrosového adrenalinu. Roczenův odchod z KTM dává celému týmu KTM s Rogerem De Costerem v čele všechny důvody na tomto světě, proč chtějí Rocznena porazit a dokázat mu, že udělal chybu, když přestoupil na Suzuki.


Nová KTM na které nyní jezdí Dungy a již i Cairoli je bezpochybně skvělý stroj, který se od předešlého modelu v mnoha velice charakteristických vlastnostech liší…  Já ani vy nemůžeme z našich pozic objektivně posoudit, zdali je tovární KTM lepší než tovární Suzuki. Vždy to budou jen dohady a nakonec to stejně bude záležet na pilotovi…..

.

.

Pokud bych musel vsadit své peníze na potencionálního výherce titulu AMA MX 2015, tak by to bez dlouhého přemýšlení byl Ryan Dungey, který je neuvěřitelně rozjetý, motivovaný a nyní i jeho sebedůvěra nemá hranic, což dělá z našeho tichého jezdce velice nebezpečného soupeře pro celý zbytek závodního pole. Ken Roczen bude rýchlý a určitě vyhraje spoustu závodu, ale myslím si, že Dungey to na konci jako vždy vyhraje. Samozřejmě, že si myslím, že letošní MX bude o těchto dvou jezdcích, což ale určitě neznamená, že si to přeju. Právě naopak doufám, že zbytek střelců v této třídě zvedne laťku svého výkonu a o titul budou zápasit tři, čtyři i více jezdců. Jména tu na to určitě máme..

Eli Tomac, Tray Canard, Christophe Pourcel, Blake Baggett, Justin Barcia, Jason Anderson, Cole Seely a Chad Reed…

.

.

Eli Tomac již při několika příležitostech ukázal celému světu, že má neskutečnou rychlost ale také celému světu ukázal, že umí lítat jako superman a velice často skončí na zemi, nebo je po startu v první dvacítce. Tohle je pro Tomaca druhý rok ve třídě 450 a pomalu je na čase něco dokázat, pokud Tomac něco dokázat chce a já si myslím, že o tom není pochyb. Pokud Tomac polepší na jeho startech, tak to může být zajímavé.

Tray Canard je něco podobného pouze v jiném odstínu. Rychlost je přímo skvělá ale ty úrazy a pády jsou nepříjemným a hlavně negativním elementem v kariéře tohoto sympatického zrzka jménem Trey Canard, o kterém platí úplně to samé co o Tomacovi…. Dobré starty, žádné pády a máme tady kadeta na titul…

Christophe Pourcel je kapitola sama o sobě. Právě jsem viděl nové video, ve kterém je Pourcel nezvykle usměvavý, kamarádský a otevřený. Říká, že jeho cílem je první pětka a příští rok titul… Husky mu údajně sedí a věřím, že tento vynalézavý francouz může bez velkých problémů vyhrát moto nebo i závod….

Blake Baggett je černý kůň této série. Vím, že jsem to řekl i před SX ale když řeknete jméno Baggett a SX tak to je jako by jste řekli kapr ve vodě. Když ale vyslovíte jméno Bagget a motokros, tak to bude něco jako delfín v moři nebo piraňa v Amazonce.. Pokud si pamatujete na jeho MX jízdy ve třídě 250 tak to byl opravdu zážitek.

.

                                           Justin Barcia- krátký rozhovor

.

Justin Barcia… Hmm tento jezdec je ve zvláštní mlze nejasnosti a nejistého očekávání. Všichni se určitě shodneme, že vše začalo jít s Barciou z kopce. Když opustil jeho tým…  Yamaha asi není určitě špatný stroj, ale vždy tam je to ale…  Barcia v mé hlavě vyvolává spoustu otazníku a proto jsem zde pro vás přeložil krátký rozhovor týkající se této sezóny AMA MX. V mých očích se tuto sezónu může Barcia plácat tak jako v SX nebo nás může všechny překvapit a sbírat pódia…. Uvidíme. Málem bych zapomněl.. Z velice důvěryhodného zdroje jsem se dočetl, že Kawasaki oslovila Barciu pro celý rok 2016. Kawasaki se prý netajila s tím, že Barcia bude v roce 2016 nejdostupnějším jezdcem, který by mohl dostat Kawasaki 450 na pódium. Zajímavé ale úplně s tím souhlasím..

Rozhovor:

Tohle je tvůj první týden v Kalifornii a vypadá to, že máš hodně práce s testováním. Trénoval jsi několik dní na Pala Raceway a dnes na Glen Helen. Jak to zatím všechno vypadá ?

Musím říct, že to byl určitě dobrý týden.  Mám za sebou spoustu trénování na motorce i na kole. Dnes je náš poslední den v Kalifornii a já jsem velmi spokojený s mým nastavením. Nyní pojedu na pár dní do Severní Karolíny, kde budu pár dní trénovat a odtamtud poletím přímo na tiskovku do Hangtownu. Moc se těším, protože jsem se opravdu snažil, abych se dostal do skvělé formy.

Co musíš udělat abys ses dostal do dalšího rychlostního levelu ?

Tohle všechno se většinou projeví v průběhu roku. Co se týče nás, tak jsme se snažili najít komfortní zónu na mé motorce a myslím, že se nám to podařilo. Nyní je všechno jenom na mě.

.

.

Mnoho lidí si neuvědomí kolik hodin musíte strávit testováním, jak jsi na tom ty ?

To nejtěžší je najít si čas na vaše „mota“ ( několikrát za den 30 min + dvě kola naplno.) Když jsem byl u Hondy, tak jsme strávili spoustu času testováním a neměl jsem čas na moje mota. Je to ve všech týmech stejné ale nyní dávám vždy přednost trénování a pak až testuju. To znamená, že si udělám mé mota ještě předtím, než začneme testovat a to je důvod proč se na tuto MX sezónu cítím více připravený.

Když jsi zpátky na východě, máš tam rychlé kamarády, s kterými můžeš trénovat aby ti pomohli udržovat maximální rychlost ?

Trénuji s mým týmovým kolegou Philem Nicolettim na trati Club MX, kterou má Phill v malíčku a dobře jí zná, takže mi tam dává zabrat. Také tam je spousta rychlých privatýrů, kteří mě také udržují na hraně.

Jaké je tvé očekávání do prvního kola AMA MX Hangtown ?

Samozřejmě, že všichni chceme vyhrát, což je vždy skvělé ale já chci být hlavně blízko čela závodu a být na pódiu. To je můj cíl a věřím, že to není nemožné.  Supercrosová sezóna nám toho moc neukázala, protože jsem měl špatný rok. Prvních pár kol (SX) jsem od sebe očekával lepší výkon, ale stále jsem byl více konzistentní než loni. Doufal jsem, že se budu zlepšovat s potupující sezónou, ale pak jsem měl úraz při tréninku, který mě posadil na gauč na osm týdnů. Potom jsem se vrátil ke konci sezóny, ale bylo to více pro mé sponzory než pro mé závodění.

V poslední době jsem Tě hodně viděl na horském kole, jak závodíš pár Cross Country závodů. Myslíš, že  ti to prospívá ?

Jízda po horách na horském kole je skvělá. Vždy jsem měl cyklistiku rád, ale pořádně jsem se do toho obul teprve minulý rok. Nyní to pro mě je něco s čím docílím svých limitů, jak mentálně tak fyzicky.

 

.

                              Kdo z těchto kluků doplní první pětku ? Nebo snad i pódium ?

.

Jason Anderson není se svou SX sezónou určitě tak spokojený jako například jeho rýval z třídy 250 Cole Seely.. Nyní bude mít Anderson šanci po boku jeho týmového kolegy Pourcela ukázat co umí a co v něm doopravdy je ! Nemyslím si, že vyhraje moto nebo závod ale pódium by dát mohl…

Chad Reed byl v očích mnoha fanoušků opět odepsaný, co se sezóny AMA SX týkalo a to je Reed určitě jezdec, který preferuje SX. Nyní mnoho lidí říká, že Reedové MX roky jsou již daleko za ním. Já si myslím, že pokud Reed bude řádně motivovaný, tak rozhodně přidá do této série trochu adrenalinu, ale ruku do ohně bych za to nedal…..

Co se týče Davie Millsapse tak zatím nikdo nic neví ale vypadá to, že Davie bude na roštu v Hangtownu chybět, což je veliká škoda ale jeho problém je prý dost závažný a týmy mají strach…. Každopádně věřím, že Millsaps se alespoň v polovině sezóny na nějaké motorce ukáže…

Další špatnou zprávou je, že Malcolm Stewart nepojede MX ani na 250 ani na 450. Někde se píše, že to je proto, že nemá kontrakt, ale to není až taková pravda. Malcolm si v minulém roce poškodil jeho ledviny a doktor mu prý doporučil, vynechat tento MX aby se jeho ledviny mohly stoprocentně uzdravit. Malcolm říkal, že pokud by mu Geico Honda dala 450 již na tento rok tak by jel. Jeho tým mu to však slíbil na rok 2016 a pro tento rok mu doporučili šetřit jeho ledvinu…

Každopádně věřím, že pokud se nám jezdci nezraní, tak tohle bude další skvělá sezóna AMA MX !

.

                                                      Třída 250 

.

Co se týče třídy 250 tak musím říct, že je zaplavena mořem nováčků, kteří již své profi kariéry započali v sezóně SX ale jak všichni víme, tak motokros je kolébkou těchto kluků a konec konců nás všech… Tihle kluci již dokázali, že mají rychlost, ale věřím, že mnozí nás v této AMA MX sezóně 2015 překvapí. Jména jezdců,  které mám na mysli jsou následující:  Anthony Rodrigues, Aron Plessinger, Chris Alldredge, RJ Hampshire, Jordon Smith, Shane McElarth, Luke Renzland a Dakota Alex.. Všichni tito kluci okusili vítězství na Loretě Lyn a věřím, že alespoň některé z těchto jmen uvidíme v blízké budoucnosti velice často. 

Další jméno, které tady mám je Arnaud Tonus, který trpí nějakou nemocí a bohužel bude chybět nejméně dva první závody, což je velká škoda. Tento GP jezdec to v Evropě hezky drtil a já jsem se moc těšil na jeho výkony v AMA MX. Snad bude brzy v pohodě a opět ukáže, že jezdci z MXGP nejsou žádní žabaři.

.

                                                                                Adam Cianciarulo

Nyní tu mám asi největší senzaci této třídy ( jak pro koho) a to je Adam Cianciarulo, který byl v posledních pár letech více v nemocnici než na trati. Je to smůla ? Nešikovnost ? Nerozvážnost, mládí ? Uvidime..  Klučina již dlouho nezávodil, ale všichni moc dobře víme, že Adam umí jezdit MX ! Zde je krátké video, kde se již tento osmnáctiletý jezdec týmu Pro Circuit Monster Energy Kawasaki baví o této sezóně AMA MX 2015. Můj názor je ten, že v polovině sezóny bude mít Marvin Musquin s tímto jezdcem plné ruce práce.

.

.

Další kadet na titul bude bezpochyby Jeremy Martin, který vyhrál titul minulý rok a v první polovině minulé sezóny vyhrál prvních pět z šesti rozjížděk… Bude to boj ! Koho tam máme dále ? Spousta rychlých jezdců… Cooper Webb, Tyler Bowers, Justin Bogle, Justin Hill, Zach Osborne a Zach Bell..

.

.

Poslední a asi největší kadet na titul je bezpochyby Marvin Musquin ! Tohle je jeho poslední sezóna ve třídě 250. Jeho sebedůvěra je po jeho dominanci v SX obrovská. Talent na MX je u Marvina masivní tak jako v SX…. Jedna věc je jasná, pochybuji, že se mu v této třídě podaří dominovat závodní pole jako v SX. Pokud Marvin nebo, kterýkoli jezdec vyhraje titul, tak věřím, že to nebude o více než 30 bodů…

Taky jsem zvědavý jestli Herlings přijede do AMA závodit jeden nebo dva závody jak slíbil minulý rok, než si zlomil nohu..... 

.

Videa na nakopnutí aneb jezdci AMA trénují na MX v Kalifornii..

Glen Helen

.

Comp. Edge MX Park

.

Keny se pro tuto sezónu vzdal svého čísla 94.. Nejsem si jistý ale prý ano ! Nové číslo, nový začátek ?

.

Animovaná mapa tratě Hangtown 2015

.
Nyní se můžete mrknout kde se můžete dívat. Můžete zde vidět televizní program v USA. Vím, že žádné z těchto kanálů v Evropě nemáme ale většinou najdete vždy nějaký web, kde živé vysílání těchto stanic naleznete. Všechny první rozjíždky budou živě na www.allisports.com  www.promotocross.com/mx/home.
Pokud vám závody uniknou tak je naleznete druhý den v archívu na www.promotocross.com. 
.
Hmm :-) ..... NICE !
.
Děkuji za váš čas ....Mike-C-Fast....

« zpět na přehled

Komentáře

16.05.2015 19:10 ja
jeden kalíšok na ukludnenie?
16.05.2015 18:42 greenmonster450
Ja...ty vycyhtralý chytrák...vypadá to, že by sis mal otvorit svoj web..nebo si chytrý ako dromedár na steroiedech... choť sa vycpať !
15.05.2015 20:19 ja
ale lepšie by bolo dať jednu vetu o čase v našom časovom pásme a nie nakopírovať 300 odkazov kde je čas určito v USA :D
15.05.2015 16:39 Břeťa
Tak teť jsem dostal spravu od brachy že jsem se předved,članek jsem jen proleťel a nevšiml si že Mike má podchycené vše , takže velký dík ,příště čtu pořádně :-)
15.05.2015 16:34 Břeťa
Jo a podle mě - Tomac , Dungey, Roczen - Webb , Martin , Musqin
15.05.2015 16:31 Břeťa
Nevíte , kde se bude dát dívat live? kdysi to šlo na Allisports ,ale teť nevím
14.05.2015 20:10 MXrider
Zapoměl jsi na Norena ve 450 a na Nelsona v 250! :) Tip na Hangtown: 450- Dungey, Tomac, Roczen 250- Martin, Musqin, Webb

Přidat komentář

Položky označené * jsou povinné.
Pro odeslání formuláře klikněte na tlačítko ODESLAT.Registrace
 Reklamní partneři

Inzerce